Vzdáme-li svých práv ve prospěch vlády, bude za nás vláda s největší pravděpodobností rozhodovat v rozporu s našimi zájmy
pravdive+seznam

Vzdáme-li svých práv ve prospěch vlády, bude za nás vláda s největší pravděpodobností rozhodovat v rozporu s našimi zájmy

MARTIN SEDLÁČEK
Má-li se jednotlivec rozhodnout, zda bude chodit k holiči, večeřet v restauracích bez roušky či navštěvovat koncerty oblíbených kapel, rozhodu je se s vědomím, že existuje pravděpodobnost např. 0,01%, že se nakazí koronavirem a zemře. Pravděpodobně se rozhodne riziko přijmout.
 


Život není jen fyzické přežití. Život má smysl jen tehdy, když ho můžeme prožít určitým způsobem. A proto stojí za to akceptovat rizika. Proto jezdíme autem a riskujeme smrt při dopravní nehodě. Proto pijeme alkohol a jíme tučná jídla, přestože tím zvyšujeme riziko předčasného úmrtí. Téměř všechno, co v životě děláme a co nám přináší radost, sebou nese nějaká rizika pro naše zdraví a život.
Ovšem pozor! Rozhoduje-li se za nás vláda, zda povolí chodit k holiči, restaurace bez roušek a masové koncerty, rozhoduje s vědomím, že těch 0,01% z 10.500.000 obyvatel znamená 1050 mrtvých. Jak se rozhodne?

Je svrchovaným právem každého jedince rozhodnout se, jak se bude chránit před infekční chorobou. Je-li podnikatelem, je to on, kdo má rozhodovat o opatřeních ve své provozovně. Zákazníci mají právo jeho provozovnu navštívit nebo nenavštívit. Zaměstnanci mají právo u něj pracovat či nepracovat.

Vzdáme-li svých práv ve prospěch vlády, bude za nás vláda s největší pravděpodobností rozhodovat v rozporu s našimi zájmy. Rozhodnutí svobodného jedince, jehož cílem je šťastné prožívání vlastního života a vlády, jejímž cílem je minimalizovat ztráty na životech, musí být z podstaty rozdílná.

Stejně tak, jako vláda nemá právo omezovat rizikové chování ve vztahu k infarktu nebo rakovině, tak nemá ani právo omezovat rizikové chování z hlediska COVIDu. Když vládě dovolíme omezit naše práva z důvodu ochrany našeho zdraví, nezbyde v našich životech nic, na co bychom nepotřebovali povolení a co by nám nemohlo být kdykoliv zakázáno. Budeme žít v chudé totalitní společnosti, proti které bude i socialismus druhé poloviny 20. století rájem.

Martin Sedláček, fb

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější