Finanční krizi lze překonat i s půjčkou. 10 rad které vám pomohou.
pravdive+seznam

Finanční krizi lze překonat i s půjčkou. 10 rad které vám pomohou.

Finanční kolaps nebo krize může v těchto časech potkat množství podnikatelů ale i spotřebitelů. Pokud již musíte sáhnout po půjčce, měli byste dodržovat následujících 10 rad.
1. Půjčka online
Administrativním poplatkům za zpracování žádosti o půjčku se můžeme vyhnout jednoduchým způsobem. Stačí si od banky půjčit online. Množství z nich totiž upouští od poplatku při elektronické žádosti. Půjčka online je proto jednoduše výhodnější a to nejen z pohledu poplatků ale také z pohledu ušetřeného času.
2. Výška RPSN
Důležitým faktorem, který vám prozradí skutečnou cenu půjčky je roční procentní sazba nákladů. Právě pod zkratkou RPSN se ukrývá vše podstatné. Samotná výše úroku nemá výpovědní hodnotu a tak před podepsáním úvěrové smlouvy si vždy zkontrolujte tento údaj.
3. Pravidlo velké instituce neplatí
Pokud jste byli dosud přesvědčeni o tom, že ve velkých a známých finančních společnostech si půjčíte levněji, tak jste na omylu. Ne vždy je to totiž pravda. Velká a známá finanční společnost má příliv klientů na základě obrovských a masivních reklam. Naproti tomu, malé finanční společnosti se snaží získat klienty právě nižší cenou. Před upsáním se k půjčce je důležité být trpělivý a dohledat všechny nabídky, které jsou na našem trhu. Budete překvapeni, kolik můžete ušetřit.
4. Důležitý je i sazebník poplatků
Konečná cena za půjčku nemusí být jen ta, která je uvedena ve smlouvě. Zodpovědný spotřebitel by si měl zkontrolovat i výši poplatků, které by mohl v budoucnu očekávat. Mezi důležité poplatky patří: poplatek za upomínku, poplatek za odklad splátky, poplatek za předčasné splacení úvěru, poplatek za odstoupení od smlouvy, poplatek za zesplatnění úvěru a poplatek za změnu termínu splátky .
5. Půjčka s měsíčním úrokem
Některé nebankovní společnosti poskytující tzv. půjčky do výplaty zveřejňují v reklamních textech úrok na měsíční bázi. Jednoduchým vynásobením dvanácti tak získá klient představu o skutečném ročním úroku, který bývá častokrát vysoký a jeho rozdělením na dvanáct částí se pouze vizuálně a umělo znižuje.
6. Půjčku jen bez směnky
Nechávat podepisovat spotřebitelům bianko směnky je již v současné době mimo zákon. Tento trik usnadňoval vymáhání pohledávek a také přinášel možnost věřitelům započítat do směnky kromě jistiny i různé nesmyslné poplatky. Možná vás to překvapí ale v minulosti se našly i banky, které takovýmto způsobem chránily svá věřitelská práva. Pokud vás někdo bude nutit k takovému kroku, okamžitě s ním ukončete komunikaci.
7. Půjčka bez poplatku předem
Pokud natrefíte na nabídku půjčky, při níž bude od vás věřitel nebo zprostředkovatel vyžadovat uhradit poplatek předem, tak se mějte na pozoru. Půjčky s poplatky předem totiž bývají častokrát podvodné a klient si nakonec nepůjčí a ještě přijde i o své poslední peníze. Mezi takové poplatky předem se ale nepočítá symbolický poplatek ve výši 1 Kč, který častokrát nebankovní půjčky vyžadují od klientů pro verifikaci bankovního účtu. Slouží pouze pro ověření jestli bankovní účet, na který si žádá klient odeslat finanční prostředky, patří skutečně jemu.
8. Zahraniční nabídky na půjčky
Zvláště pozor byste si měli dát při různých nabídkách ze zahraničí, které jsou častokrát prezentovány na různých fórech, inzertních portálech či placených reklamách ve vyhledávačích. Půjčka od zahraniční osoby bývá častokrát provázána s poplatkem předem a téměř vždy se jedná o podvodnou nabídku. Už samotným varováním bývá, že taková nabídka je psaná se špatným překladem do češtiny a zájemcům je nabízen lákavý a extrémně nízký úrok v řadách jednotkách procent.
9. Pozor na dluhovou past
Do dluhové pasti se můžete dostat tak, že půjčku začnete splácet jinou půjčkou. Tento zamotaný kruh je často vyvolán kvůli mikropůjčkám a jejich krátké splatnosti v jedné vysoké splátce. Častokrát si totiž neuvědomíme, že budeme muset vrátit celou půjčenou částku i s úrokem a to jednorázovou platbou. V případě neočekávané situace se pak klient ocitá v situaci, že pokud se chce vyhnout vysokým pokutám za nezaplacení splátky, sáhne po druhé mikropůjčce, a toto se opakuje až do doby kdy celkový dluh přeroste dlužníkovi přes hlavu natolik, že není schopen dále splácet. Půjčujte si proto tak, aby splátka za půjčku nebyla příliš vysoká k vašim možnostem a kalkulujte i s rezervou.
10. Když půjčku tak jen nezbytně
Poslední rada je jednoduchá ale nejpraktičtější. Nepůjčujte si na nepotřebné věci, zábavu, relax, dárky, potěšení, pro kamaráda a podobně. Půjčka je finanční závazek na celou její dobu splatnosti a zahrnuje v sobě budoucí čas, který může přinést nečekané okolnosti jako například propuštění ze zaměstnání, nemoc, úraz, rozchod s partnerem či jiné situace, které mohou být pro vás v současnosti nepředstavitelné. Půjčujte si s rozumem a zodpovědně.
Těchto 10 rad jsme připravili ve spolupráci s finančním portálem Ammado. Více najdete na: www.ammadopujcky.cz
(PR)
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější