Okamura super ostře o ČT a Václavu Moravcovi

Okamura super ostře o ČT a Václavu MoravcoviJako každý všední den, tak i v pátek odpoledne Tomio Okamura na svém facebookovém a youtube profilu zrekapituloval nejdůležitější proběhlé události. Pozastavil se nad způsobem vyplácení kompenzací živnostníkům, zaměstnancům a firmám v důsledku covidu-19, zastavil se u zahraniční politiky a kriticky se vymezil vůči ČT.
Jako první zprávu Okamura uvedl, že města a obce možná přijdou o peníze na naplánované investice. Vzniklou situaci aktivně řeší poslanec Jaroslav Foldyna (SPD). Sdružení starostů měst a obcí (SMSČR) se na SPD obrátilo se zoufalou žádostí. Vláda po městech a obcích chce, aby kompenzace živnostníkům za nouzový stav místo státu platily ze svých peněz města a obce. To jinými slovy znamená, že by přišly o peníze na naplánované investice. „Nestačím na tento způsob jednání vlády zírat,“ sdělil Okamura ve videu a dodal, že i díky hlasům poslanců SPD byla odsouhlasena finanční podpora všem dotčeným živnostníkům, zaměstnancům, firmám. „A vláda, místo aby peníze z rozpočtu vyplatila, tak to hodila na města a obce a na jejich již odsouhlasené rozpočty. Jde celkem o astronomických 12 miliard korun,“ říká překvapeně předseda SPD. A připomíná, že SPD se bude snažit ze strany opozice tlačit na vládu, aby přehodnotila svůj postoj, aby nepoškozovala města a obce a vyplatila kompenzace ze státního rozpočtu, jak bylo původně zamýšleno.
Odstoupení Spojených států od smlouvy umožňující vzájemné inspekční přelety nad územím s cílem ověřování dodržování smluv byla další zpráva, u které se chvíli šéf SPD zastavil. Jde o systém takzvaného „otevřeného nebe“. „Nad Ruskem, nad USA a nad evropskými státy tak periodicky probíhaly povolené inspekční, či chcete-li výzvědné lety. Šlo o opatření zvyšující důvěru mezi státy,“ popisuje Okamura dosavadní stav. Ale USA viní Rusko ze zneužívání. Podstatné ale podle něho je, že  během posledních let fakticky došlo a dochází k likvidaci všech dohod o omezení zbrojení, které byly uzavřeny od 70. let. „Především je v troskách dohoda o omezení raket středního doletu v Evropě. Reálně hrozí nebezpečí, že v Evropě výrazně vzroste množství zbraní schopných zasazovat jaderné údery. Jde o zbraně o dosahu mezi 500 km až 5000 km,“ připomíná ve videu. Okamura míní, že se blíží kolaps dohody mezi USA a Ruskem o omezení protiraketové obrany. A je zde úkol české zahraniční politiky – tedy zajistit mír a bezpečí pro Českou republiku.
V tomto kontextu Okamura připomíná, že pokud si někdo myslí, že se o nás bude starat někdo jiný, tak se plete. „Nesmíme na našem území připustit cizí vojenské základny, musíme udržovat korektní vztahy s velmocemi a mimořádně posilovat spolupráci se státy V4. Je nutné dbát mezinárodního práva a odmítat jeho porušení. Jasně musíme říct, že NATO nemůže fungovat jako zástěrka pro agrese a politiku jakou dnes dělá Turecko,“ přibližuje, a dodává, že v tomto případě může být v NATO Turecko, ale ne zároveň i Česká republika.
Okamura se dále celkem kriticky vymezuje proti ministru zahraničních věcí. „Co ale dnes dělá naše ministerstvo zahraničí, které vede ministr Petříček z ČSSD? Řeší tragikomické blbosti a ve spolupráci s některými médii ničí prostor pro naši zahraniční politiku v Rusku a v Číně.“ Okamura poukazuje na fakt, že západní země to dělají právě naopak – s Ruskem a s Čínou jednají a obchodují.
„Čeští sluníčkářští politici a novináři z nás dělají svojí hloupou konfrontační politikou užitečné idioty a doplácejí na to doslova všichni naši občané. Za chvíli bude pan ministr zahraničí jezdit jen do Berlína nebo do Bruselu. Oprávněně sklízí kritiku prezidenta Zemana, a hnutí SPD opakovaně vyzývá ministra Petříčka k rezignaci,“ důrazně apeluje Okamura.
Pak se kriticky vyjádřil na adresu České televize. „Pořád platí, že mě již šest let (!!) Česká televize nepozvala do hlavního diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, jen proto, aby nebyly slyšet moje názory. Cenzura, mediální podvody a manipulace – to je bohužel současná realita České televize,“ tvrdí Okamura na adresu veřejnoprávního média a upozorňuje, že Rada ČT s tím nic nedělá, i přesto, že je dle jeho názoru porušován zákon, který České televizi zcela jasně ukládá vyváženost.
Okamura poukazuje také na to, že Česká televize vymáhá poplatky od podnikatelů, kteří měli zavřené hotely, penziony či restaurace. „Covid necovid. Na solidaritu s postiženými Česká televize v praxi zvysoka kašle, i když o ní mluví dnes a denně,“ připomíná šéf SPD a jedním dechem dodává, že ve stejný okamžik si management vyplácí milionové odměny. „Samozřejmě, že Česká televize vymáhá, a to soudně a exekučně, také poplatky i po daleko větších nešťastnících. Ozvala se mi paní s neuvěřitelným příběhem, kdy v nespravedlivé exekuci byla připravena o byt a vystěhována na ulici. Teď ji čeká další soud a exekuce za poplatky pro Českou televizi, za televizi, která zůstala v exekuovaném bytě, z kterého byla vystěhována,“ sdělil Okamura závěrem.
A poukázal na návrh zákona předložený hnutím SPD, který ruší koncesionářské poplatky a navrhuje transformaci České televize na státní příspěvkovou organizaci pod kontrolou Nejvyššího kontrolního úřadu. „Podpořte nás, prosím, ve volbách, ať jsme silnější, jelikož nám náš návrh nyní ostatní strany blokují,“ uzavřel Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz
The post Okamura super ostře o ČT a Václavu Moravcovi appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější