„Ve 21 letech mi začaly starosti starosty. Život se mi změnil, velká zodpovědnost.“ – Tomáš Pavelka

„Ve 21 letech mi začaly starosti starosty. Život se mi změnil, velká zodpovědnost.“ – Tomáš Pavelka

Novým starostou Mořic je od pondělí 4. května 2020 student práv Tomáš Pavelka, aktuálně dvaadvacetiletý. Místní knihovník a registrovaný příznivec hnutí Starostové a nezávislí (STAN) získal většinovou důvěru zastupitelstva a stal se starostou. Na pomyslném trůnu nejmladšího starosty v České republice tak sympatický Pavelka vystřídal starostu České Kamenice Jana Papajanovského, jenž do úřadu nastupoval jako třiadvacetiletý.

„Starostování mě baví. Myslím, že je to činnost, která v sobě zahrnuje hodně odlišných prací. Chvilku jste zavalen administrativou, na chvilku jedete za lidmi na vesnici a řešíte jejich problémy. Je to hodně dynamické, a to mne baví. A proto si myslím, že je to pro mladého člověka vhodné.“ – říká nejprve starosta Mořic Tomáš Pavelka.

„U mě se toho změnilo docela dost. Najednou je člověk každý den v kanceláři. Musí řešit mnohem více problémů vesnice. Takže často přijdu do práce ráno, odcházím večer. Jsem velmi překvapen z postoje starších lidí. Přišla starší paní, chtěla něco na úřadě zaplatit. Já jsem musel peníze přebírat a vystavit doklad a najednou mi začala vykat, což mne překvapilo. Celý život mi tyká, tak není důvod jen proto, že jsem jenom starosta, přecházet náhle do vykání. Najednou jsem musel zadávat úkoly lidem, kteří jsou dvakrát starší než já. Tím, že jsme na vesnici, se všichni známe, takže se to snažím udržet v přátelské rovině. Člověk se musel přenastavit, protože zodpovědnost je velká.“ – dodává starosta Mořic Tomáš Pavelka.

„Stále jsem ještě knihovníkem, takže jsem byl zvyklý, že za mnou chodili lidé se svými každodenními problémy. S jednou babičkou jsme stavěli plot, s jiným seniorem jsme vybírali na Vánoce papuče on-line. To se přelívá i do starostování, i když to nespadá do typické agendy.“ – konstatuje starosta Mořic Tomáš Pavelka s tím, že může i oddávat, i když zatím premiéru v tomto ohledu nezažil.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější