Maďarsko: Dva zavražděni v Budapešti, lidské politické strany vzdávají úctu obětem

Maďarsko: Dva zavražděni v Budapešti, lidské politické strany vzdávají úctu obětem
Píše
voiceofeuropeJeden muž, 21 a chlapec, 16, byli zavražděni v Budapešti v pátek časně ráno. Některé maďarské „pravicové“ (lidské politické strany) ctí oběti.
K vraždám došlo přibližně v pátek v půl čtvrté ráno poté, co se strhla rvačka dvou skupin lidí nedaleko náměstí Deák, podle policejní zprávy oblíbeného místa setkání v budapešťském centru. Oba, kteří byli pobodáni, na svá zranění zemřeli. Co boj vyprovokovalo, zůstává nejasné.
Policie během útěku z místa zadržela několik podezřelých. Jeden prchající, byl vzat do vazby, je obviněn z vraždy a útoku smrtící zbraní a dva další byli obviněni z účasti vraždy.
Podezřelý vrah, identifikovaný v médiích jen jako Krisztián Cs., té noci slavil 18 narozeniny. Další dvojici je 19. Svědci tvrdí, že své oběti kopali do hlavy a hrudníku, zatímco po pobodání leželi na zemi.
Téměř každý, kdo se na incidentu podílel, má nějaký trestní rejstřík, uvedli zástupci policie během tiskové konference. Oznámili, že stále není známo, kdo s bojem začal a proč.
Kromě těch, kteří zemřeli, nebyla mezi ostatními podezřelými hlášena žádná zranění. Někteří svědci tvrdí, že trojice napadla ty, kteří zemřeli bez příčiny.
Jeden z obětí, Gergely, 21, byl fotbalovým fanouškem, který šel s kamarádem Laszlem slavit 16. narozeniny, podle jeho rodiny.
Facebooková stránka maďarské skupiny antifa v příspěvku, který je od té doby smazán tvrdila, že k boji došlo kvůli rasismu obětí. Mnozí komentátoři včetně antify se domnívají, že podezřelí jsou Romové (cikáni), a obviňují tak oběti, že kvůli své pleti vyprovokovali své útočníky. Antifa zveřejnila fotografii jedné z obětí, ve které měl na sobě nacionalistické oblečení jako důkaz tohoto tvrzení. Někteří v komentářích uvedli, že útočníci pravděpodobně jednali jen v sebeobraně, a připsali smrt „ideologii nacismu“.“
Matka podezřelého vraha tvrdila , že „byl vždy hodné dítě“, ale že byl v té době pravděpodobně buď opilý, nebo na drogách. Metropolitní soud v Budapešti také oznámi l, že dva ze tří podezřelých jsou známí jako častí uživatelé drog, že podezřelý vrah nemá legální práci ani adresu a že měl nevyřízené zatykače z předchozích zločinů.
Lidská opoziční strana Mi Hazánka prohlásila, že budou držet památku obětí, a proti zločinu v Maďarsku obecně. István Apáti, poslanec z Mi Hazánka, upozornil, že i když bude podezřelý vrah odsouzen, doživotní trest nedostane, protože je mladší dvaceti let. Maximální trest bude 20 let – a za dobré chování by mohl být propuštěn až po 13 letech.
 
 Share

Tweet


WhatsappThe post Maďarsko: Dva zavražděni v Budapešti, lidské politické strany vzdávají úctu obětem appeared first on V4 nová Evropa.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější