NATO zamítlo návrh Ruska vzdát se vojenských cvičení v době pandemie koronaviru

NATO zamítlo návrh Ruska vzdát se vojenských cvičení v době pandemie koronaviru

Rusko navrhlo Severoatlantické alianci pozastavení vojenských cvičení v době koronavirové pandemie. NATO to slovy generálního tajemníka Jense Stoltenberga odmítlo. Uvádí se to v článku ruských novin Kommersant (viz ZDE ).
NATO zesiluje tlak na Rusko
Podle informací ruských novin Kommersant dopis s tímto návrhem zaslal do Bruselu ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov. Ruská strana podotkla, že oboustranné odmítnutí manévrů by se mohlo stát „konstruktivním, kladným a ozdravujícím krokem“ na pozadí negativních zpráv. Jak oznámily noviny, v dopise se také uvádí, že Moskva už snížila jednostranně aktivitu v blízkosti hranic se členskými zeměmi NATO . Ve své odpovědi generální tajemník aliance Jens Stoltenberg prohlásil, že aktivita NATO má prý obranný ráz a že její zesílení je spojeno s údajnou aktivitou Ruska ve východní Evropě, uvádí Kommersant.
Posilování vojenské přítomnosti
Náměstek ministra zahraničí RF Sergej Rjabkov prohlásil, že Stoltenbergova odpověď ruskou stranu zklamala. Podle jeho slov se členské země NATO „vrátily na zastaralé pozice“ a jednají bez ohledu na situaci vzniklou kvůli koronaviru . Oficiální mluvčí aliance Oana Lungescuová zopakovala v rozhovoru pro noviny pozici vyloženou v dopise šéfa NATO. Podle jejích slov „posílená předsunutá přítomnost“ ve východní části aliance je spojena s údajným „použitím síly   Ruskem proti sousedním zemím a zvyšováním jeho vojenského potenciálu v baltském regionu“ . Členské země NATO hodlají obnovit svou vojenskou aktivitu v červnu.
Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější