Hrůza: Tohle dělá ISIS v Evropě během koronavírové krize

Hrůza: Tohle dělá ISIS v Evropě během koronavírové krizeProblém islámského terorismu je v Evropě stále přítomen, i když byl zastíněn koronavírusovou pandemií. Tady je sedm příkladů islámských teroristických útoků a plánovaných útoků, které pronásledovaly kontinent v polovině toho, co je pravděpodobně nejhorší krize, které Evropa v tomto století čelila.
Teroristický útok v Bavorsku
Německá policie zadržala Němce tureckého původu, který prohlásil podporu ISIS a provedl několik útoků na budovy Turků v bavorském městě Waldkraiburg. Policie ho zadržila až poté, co ho zastavila za neplatný lístek při jízdě vlakem. Úřady později našly v domě zadrženého desítky bomb a zbraní.
Podle sdělovacích prostředků čelila zařízení a budovy Turkům od dubna řadě útoků, přičemž podezřelý řekl, že jeho „nenávist k Turkům“ motivovala jeho útoky.
Podle policie jeho zatčení zabránilo mnohem horším útokům.
Libanonský terorista zatčen v Polsku
Polsko, které v průběhu let prakticky neutrpělo žádné vysoce postavené teroristické útoky, nedávno čelilo nárůstu aktivit radikálních muslimů.
Koncem dubna polská policie zatkla libanonského teroristického agenta ISIS, který řekl, že se pokouší zorganizovat síť příznivců teroristických útoků v celé Evropě.
V Polsku byli zatčeni čtyři podezřelí teroristé
V květnu protiteroristické síly zadržely čtyři muslimy z Tádžikistánu. Polské orgány je obviňují, že se pokoušejí najmout teroristy mezi muslimy v Polsku, aby provedli útoky. Všechny čtyři nyní čelí deportaci.
Plánovaný útok na americké základny v Německu zmařil
V dubnu německá policie také zkomplikovala plán čtyř členů ISIS na zahájení útoků na americké vojenské základny. Vůdce skupiny byl také dříve v Německu ve vězení za zbraně.
Dva policisté ve Francii byli zraněni
V Paříži podezřelý terorista ISIS rozbil své BMW na dva francouzské policejní důstojníky, přičemž oba byli kriticky zraněni a jednoho v kómatu.
Po jeho zatčení řekl vyšetřovatelům: „Udělal jsem to pro ISIS.“
Podle Le Parisien je útočníkem pro-palestinský aktivista, který byl již v roce 2010 odsouzen za komunitní službu za násilné trestné činy.
Španělsko člen ISIS zatčen
Začátkem května policie zatkla člena ISIS, o kterém se domnívali, že plánuje provést útoky, podle zprávy Hlasu Evropy.
Teroristický podezřelý psal na sociálních médiích o své nenávisti vůči Západu a jeho „oddanosti ideologii ISIS “. Policie aktivně pozorovala migranta po dlouhou dobu a pozorovala ho, jak mnohokrát porušuje opatření proti blokování koronaviry, a to bez jakéhokoli odůvodnění. Policie tvrdí, že hledal cíle.
Islámský útok nožem ve Francii
33letý súdánský uprchlík byl zatčen za trestné činy související s terorismem poté, co zabil dva lidi nožovým útokem v jihovýchodním francouzském městě Romans-sur-Isere.
Přestože muž jednal osamoceně, úřady našli ručně psané dokumenty, které ukazují, že byl motivován islámskými extremistickými přesvědčeními a hněvem nad životem v „zemi nevěřících“.
Roste hrozba ISIS?
I když islámské teroristické útoky Evropu léta trápí, podle Evropského podpůrného úřadu pro otázky azylu (EASO) může hrozba útoků ISIS vzrůst. Píše portál RMX .
Organizace EU píše, že „pozastavení globálních koaličních operací na Středním východě zanechalo mezeru ve moci, kterou se ISIS snaží využít. ISIS je již izolovaný a žije ve vzdálených úkrytech a je již sociálně izolovaný a dobře připravený na blokování. Vzhledem k tomu, že místní jednotky jsou špatně vybavené a rozptylovány katastrofami a vymáháním celonárodních zákazů, může se mezinárodní společenství ve většině regionu vrátit k přeskupenému a aktivnějšímu ISIS. “
The post Hrůza: Tohle dělá ISIS v Evropě během koronavírové krize appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější