Vyšetřována by měla být spíše paní hejtmanová …

Vyšetřována by měla být spíše paní hejtmanová …

LADISLAV NÁDVORNÍK
Za posledních pár dnů mne zaujaly dva, svým konečným dopadem asi nepříliš významné, ale celkově zajímavé momenty v naší politické ohrádce.
První je z parlamentu, kde proběhla lítá bitva vlastně o nic. Vlastně jen o deklaraci nějakého záměru, a je smutné, že vláda nechce dát ani tu.
Paní ministrová přes finance naslibovala hory doly pro podporu malých podnikatelů, i když musela vědět, že na to ty prachy nemá. Ale slib byl vysloven a, kupodivu, podnikatelé by ty penízky rádi viděli. Kde je vzít?
No přece je tu další kupa zlatých, do které se dá sáhnout – podnikatelé působí v obcích, tak ať jim zaplatí obce ze svých rozpočtů. Problém je v tom že ty sumy nejsou nijak malé, rozpočty obcí už tak napjaté to asi nedají. Starostové, opozice a také senát proto chtěli nějaké záruky, že alespoň v budoucnu se jim to také nějak vrátí. To byla podstata návrhu poslance z řad ČSSD – chtěl jen, aby vláda byl povinna do pololetí položit na stůl plán, jak to obcím vynahradí. Nic víc nic méně.
Světe div se, v prvním hlasování to prošlo. V současném souspřeží anonistů a komunistů něco zaskřípalo a prošlo to. Nastala klasika, někdo ze sebe udělal vola, prohlásil, že neumí hlasovat, a že by se mělo hlasovat znova. Došlo dokonce na kontrolu kamerových záznamů, aby se zjistilo, jestli ten vůl není volem korunovaným, protože tím by se stal, kdyby se prokázalo, že v době hlasování nebyl v sále. Byl – a nové hlasování už se dělo, tak jak bylo původně nalajnované.
Co nebo kolik to koalici stálo, snad ani nechci vědět, jedno zjištění z toho je, že Babiš už má podporu jistou pouze a jedině od komunistů, druhé pak je posílení mého dávného dojmu, že mechanismus hlasování je (asi vědomě a cíleně) tak složitý, že se dá do nekonečna zpochybňovat, až se mezitím v zákulisí upeče nějaká špinavost, která umožní odhlasovat to co je třeba. Že na to nakonec mohou dojet jak obce, tak postižení podnikatelé, je ovšem politikům u vesla tak nějak šumák.
Druhá příhoda je drsnější. V začátku koronakrize byly problémy – s rouškami, respirátory – se vším. I ozvala se pracovnice záchranářka, že roušky a respirátory pro zdravotníky nejsou, přestože politici tvrdí opak. A výsledek se záhy dostavil – drzé zdravotnici byl šéfem vytknuto, že porušila pracovní kázeň a že (asi) dostane flastr. Leč není to konec, fraška pokračuje.
Prohlášením zdravotnice se cítila natolik dotčená paní hejtmanová kraje bez krajského města, že úřad (tedy instituce státní moci) podala trestní oznámení, a případu se ujala policie. A vyšetřuje – nejen drzou zdravotnici, ale také sever, který si ono drzé prohlášení dovolil zveřejnit.
Co je tom překvapivé, že se nevyšetřuje třeba jako „pomluva“, která by dle mne byla asi nejblíž pravdě (ale jen v případě že skutečně zdravotnická zařízení měla v té době celá vědra roušek na svých pracovištích), ale možnost šíření poplašné zprávy. A protože se inkriminovaná půtka odehrál již v době nouzového stavu tak to jako odpovědný orgán dostal na stůl odbor odboru extrémismu a terorismu. A to už zavání buď Kocourkovem, nebo Kim Ir Senem.
Můj názor je takový, že vyšetřována by měla být spíše paní hejtmanová , protože odmítá přiznat naprosto jasnou skutečnost, že stát ani kraje prostě na krizi připraveny nebyly (přičemž uznávám, že asi ani být nemohly), a vyšetření by mělo být zaměřené na zjištění, zda dotyčná netrpí chorobnou politickou arogancí, a mělo by proběhnout v zařízení vedené některým z následníků doktora Chocholouška.
Hezký den všem.
P.S. V době, kdy jsem to psal, jsem nevěděl, že paní záchranářka ze služeb kraje odchází. Politici asi mají v záloze dost dalších kandidátů.

Ladislav Nádvorník


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější