Přehled zpráv – RusVesna 27.5.2020

Přehled zpráv – RusVesna 27.5.2020
1; Skandální bývalý šéf Čuvašska napadl u soudu Putinův výnos o jeho odvolání. Podle soudní databáze stížnost dorazila 20. května.
2; Nepříčetný sadista. Na ukrajinského policistu a násilníka přišly za osm měsíců desítky stížností. Vše vyšlo najevo, až když se začala řešit stížnost ženy, která oznámila bití a znásilnění na policejní stanici Kagarlyk v Kyjevě.
3; Kosmická říše? Americký horníky sbíral peníze na povstání, přičemž se vydával za Hitlera. Jménem německého diktátora žádal peníze na převrat v USA.
4; Národní banka Ukrajiny vydá stříbrnou pamětní minci s noční můrou. Stříbro bude mít ryzost 925.
5; Trump slibuje mohutnou odpověď Číně za postup v Hongkongu. Trump prohlásil, že během pár dní oznámí opatření, která USA plánují na adresu Číny.
6; Budování stálých základen USA u ruských hranic. Zareagují na to Moskva a Minsk? Z hranic Svazového státu se plánuje soustředění uskupení vojsk, které by v bylo během krátké doby schopno účastnit se bojů.
7; Odplata. Půda v Donbasu sama trestá ukrajinské vojáky. Kteří ji zaminovávají. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.
8; Civilizační přelom nebo jen nebezpečné hry? Je koronavirus válka sama nebo jen její projev? Maďarský politický filozof László Kemeny říká, že absolutně souhlasí s Nikitou Michalkovem: Přiblížili jsme se k červené čáře.
9; Hvězdné války: Ukrajina touží vytlačit Rusko z kosmu. Američané vydali jasné pokyny, se kterými zeměmi může Ukrajina spolupracovat v kosmické sféře a se kterými nikoli.
10; Donald Trump „pohřbil“ Joe Bidena. Prezident USA jako obvykle lakonicky komentoval na internetu předvolební kampaň probíhající ve Spojených státech.
11; Výbušná situace: Rusko a USA jsou na cestě k jaderné válce. Americká elita uložila časovanou bombu. Poprvé za poslední půlstoletí se Spojené státy už ani netváří, že by se pokoušely bránit závodům ve zbrojení.
12; Předseda strany Spravedlivé Rusko Sergej Mironov vyzval Mišustina, aby zabezpečil Doněckou i Luganskou republiku prostředky pro ochranu a léky proti COVID-19.
13; Je to šílenství. Pohybují se na hraně. Michail Pogrebinskij odhalil, co se ve skutečnosti na Ukrajině děje. Koronavirus Ukrajinu nijak neušetřil a naopak odhalil všechny problémy této vlastní vinou těžce zkoušené země.
14; IKEA vysvětlila, proč jsou na Ukrajině ceny vyšší než pro Rusy. Konečné ceny, jak prohlásili ve společnosti, jsou tvořeny několika faktory. Mimo jiné objemy realizovaných obchodů, kolísání měny dovozní cla a dopravní náklady.
15; Ze dvou stran a více než hodinu. USA si stěžují na nebezpečnost eskortování svého výzvědného letadla Poseidon P-8A ruskými Su-35 Incident trval celkem 64 minut.
16; Pentagon hrozí, že připraví jaderné testy už za několik měsíců. Jak zdůraznili na americkém ministerstvu obrany, pro takové kroky je zapotřebí pokynu hlavy státu.
17; Pušilinův rozkaz funguje. Ukrajina v OSN požaduje zastavení násilí v Donbasu. V OSN teď vidí, že křičí ti, kdo ostřelují města a vesnice na Donbasu.
18; Rospotrebnadzor varoval Rusy, že koronavirus je daleko nebezpečnější pro kuřáky než pro nekuřáky.
19; Biden urazil Trumpa. Označil jej za absolutního blba. Byla to odpověď na další skandální Trumpův příspěvek na Twitteru.
20; Schröder označil ukrajinského velvyslance v Německu za trpaslíka. 26. května Schröder prezentoval nové vydání svého audiopodcastu Agenda, ve kterém se zabývá i otázkou protiruských sankcí.
21; Smrt při zatýkání. V USA podezřelý zemřel, když mu policista klečel na krku. Černošský muž žadonil o pomoc a prosil policisty, aby ho nezabíjeli. Pak ztratil vědomí a později zemřel.
22; Youtube zrušil blokování filmu ruského vojenského dopisovatele o útoku na Doněcké letiště. Učinil tak poté, co se před kanceláří Google v Moskvě začali houfovat naštvaní diváci kanálu WarGonzo.
23; Koronavirus v Rusku: 161 zemřelých za posledních 24 hodin. Počty vyléčených už významně překračují počty nově nakažených. V Rusku začala sestupná tendence.
24; Rospotrebnadzor: Moskva je připravena zahájit postupné rušení omezení.
25; V „Rostechu“ informovali o státních zkouškách nejnovější bomby „Drel“ Unikátnost této bomby spočívá v tom, že letadlo-nosič ji může odpálit, aniž by se dostalo na dostřel nepřátelských zbraní.
26; Na Ukrajině k smrti umlátili pracovníka vojenského komisariátu. Muž zemřel v nemocnici, aniž přišel k vědomí. Útočníci si vybrali za oběť zcela bezproblémového pracovníka.
27; Hodil propisku na stůl. To je u jinak zcela vyrovnaného a klidného až stoického Putina známka mimořádného rozhořčení. Putin projevil na poradě velkou nespokojenost s ministry a gubernátory. Prezident připomněl úředníkům, že pokud člověk zůstane bez obydlí v důsledku mimořádné situace, jeho život je ohrožen.
28; Čínští vědci informovali, při jaké teplotě je koronavirus nejnebezpečnější. Specialisté analyzovali rychlost šíření na 3,75 milionech nemocných od ledna do května ve 185 zemích světa. Nejaktivnější je virus při teplotě od 5 do 15°C a vlhkosti 3 až 10 gramů na kubický metr.
29; Je to vítězství. Symbolika SS Galizien byla na Ukrajině (!) uznána za nacistický symbol. Na základě tohoto soudního rozhodnutí by měly tedy skončit dosud zcela běžné slavnostní pohřby v německých helmách a uniformách esesáků za potlesku místních úřadů.
30; Starosta města Čerkassy, kterého Zelenskij označil za banditu, prezidenta zažaloval u soudu. Příslušné prohlášení prezident Ukrajiny učinil během nedávné tiskové konference.
31; V Donbasu byl zlikvidován karatel z brigády „Rytířů zimního tažení“ Vitalij Limborskij. Seržant 28. samostatné mechanizované brigády ukrajinské armády si zaznamenával, co vše dělá v Donbasu, a zaplatil za to.
32; FSB rozprášila velkou síť ilegálních zbrojařských dílen. Byly zabaveny granátomety, kulomety, samopaly, 20 kg výbušnin a tisíce kusů munice.
33; Ukrajinská armáda přesouvá těžkou techniku. Ozbrojenci z ukrajinské armády chráněni obytnými budovami Krasnogorovky pokračují v ostřelování obcí Doněcké republiky.
34; Informační válka: Twitter proti Trumpovi. Servis příspěvky amerického prezidenta poznámkami jako fejkové a Trump pak Twitter obviňuje z potlačování svobody slova.
35; Více než 80% obětí dělostřeleckého ostřelování v Donbasu jsou civilní obyvatelé Doněcké a Luganské republiky.
36; V Moskvě budou otevřeny obchody a budou povoleny vycházky podle rozpisu. O chystaném zmírňování režimu omezení informoval prezidenta Vladimira Putina starosta hlavního města Sergej Sobjanin.
37; Bývalého gubernátora Čuvašska, který napadl u soudu Putinův výnos, postihla řádka nepříjemných neúspěchů. Koncem ledna prezident Ruska svým výnosem odvolal Michaila Ignaťjeva z funkce pro ztrátu důvěry.
38; Hrnou se na pole. Na bezplatném pěším přechodu s Polskem se tvoří gigantické fronty gastarbeiterů. Nikdo by do Polska nejezdil, kdyby bylo možné doma normálně vydělat peníze, stěžují si čekající Ukrajinci.
40; Skončí před soudem. Vyšetřovací výbor komentoval fakta nových zločinů ukrajinských karatelů proti Donbasu. Důkazů shromážděných vyšetřovateli je dostatek k tomu, aby bylo zahájeno trestní stíhání proti vojákům a jejich velitelům.
41; Německý soud odmítl vydat na Ukrajinu bývalého poslance, který odhalil Porošenkovy praktiky. Německý soud pochybuje o tom, že by podmínky pobytu v ukrajinském vězení byly standardní.
42; Hlavně být nezávislý! Ukrajinská vláda podepsala memorandum o dodávkách zkapalněného plynu z USA. Kabinet ministrů podepsal memorandum se společností Luisiana Natural Exports Inc. o dodávkách zkapalněného plynu z USA na Ukrajinu.
43; Opekli si maso na Věčném ohni. V Petrohradě byl případ opékání masa překvalifikován podle těžšího paragrafu. Při výslechu zadržení přiznali, že velmi dobře chápali, že si své barbecue uspořádali na místě pohřebiště.
44; Osm výstřelů z granátometů do vlastních řad. Seržant ukrajinské armády pálil po svých spolubojovnících. V důsledku incidentu bylo šest karatelů evakuováno do nemocnice s četnými střepinovými zraněními.
45; Dušení, elektrické šoky... Nehezká zpráva OSN o mučení zajatců v Donbasu ze strany SBU. S příchodem nové moci se, jak je vidět z této zprávy, situace s násilím v Donbasu vůbec nezměnila.
46; Ukrajinskému politikovi se udělalo zle během přímého přenosu. Gennadije Moskala odvezla záchranka.
47; Je třeba změnit to, co nás rozděluje. Předseda nejvyšší rady avizoval revizi zákona o jazyce. Už existují příslušné návrhy zákonů, které jsou zaregistrované v parlamentu.
48; Kadyrov komentoval informace o své nemoci. Nedávno média oznámila, že je u Kadyrova podezření na koronavirus a že byl hospitalizován v Moskvě. Jsem absolutně zdravý člověk, ale i kdybych onemocněl... Ve světě jsou miliony lidí nakaženy koronavirem, desítky tisíc zemřely – cožpak já nejsem také člověk? Já nemám právo onemocnět? Nemám právo si zvýšit imunitu či hemoglobin?
49; Vůbec s nimi nebudeme jednat. Dmitrij Kuleba informoval o tom, co čeká současné špičky v Doněcké a Luganské republice, pokud Ukrajina získá kontrolu nad hranicí s Ruskem. Zmínil se i o tzv. „plánu B“, který oznámil prezident Zelenskij.
50; Na Ukrajině byl po opravě otestován systém pasivních radiolokátorů Kolčuga. Ukroboronprom je připraven obnovit výrobu moderních komplexů typu Kolčuga a využít k tomu veškeré kapacity svých podniků.
51; V Moskvě byla prozatím prodloužena omezující opatření. Starosta Moskvy Sergej Sobjanin podepsal výnos o prodloužení režimu sebeizolace, propustkového režimu a dalších omezujících opatření.
52; Hongkong už nemá v rámci Číny autonomii, prohlásil Státní department USA. Katastrofální rozhodnutí Pekingu je jen poslední článek akcí, které podkopávají samotné základy autonomie a svobody Hongkongu.
53; Porošenko byl předvolán k výslechu v případu nelegálního vývozu ruských obrazů. Informují o tom ukrajinská média s odvoláním na zdroje v Úřadu pro vyšetřování.
Zdroj: 
Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo
63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".
Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější