POKROKOVÝ EUROOBČAN: Co bude s Českou televizí?

POKROKOVÝ EUROOBČAN: Co bude s Českou televizí?

POKROKOVÝ EUROOBČAN
Ze všech stran jsem žádán k vyjádření ke včerejší volbě nových členů Rady České televize. Upřímně řečeno, moc se mi do psaní nechtělo, ještě teď se sbírám z šoku, který naše křehká demokracie včera zažila. Jsem zvyklý být ve svých komentářích optimistický, ale dnes to bude smutnější čtení. Snažím si představit, jak bude vypadat budoucnost České televize a vidím to opravdu chmurně. Zkusím vám tady nastínit černé scénáře, jak by to všechno mohlo dopadnout.

DISKUSNÍ POŘADY: Dlouho to trvalo, než se z politických překřičovaček staly pořady, kde demokraticky smýšlející politici v harmonickém konsenzu hledali řešení, jak bojovat proti nepřátelům dnešní demokracie, jako jsou odpůrci evropské integrace, multikulturalismu, solidarity, lidé s kladným vztahem k Rusku, Trumpovi či lidé lhostejní ke klimatickým změnám. Nyní nám hrozí, že se diskusní pořady stanou znovu dějištěm sporů a hádek a že se v nich znovu začnou objevovat myšlenky, o kterých jsme si mysleli, že jsme je jako vyspělá společnost už jednou provždy zapudili.

PUBLICISTIKA: Veřejnoprávní publicistika konečně našla svou roli ve společnosti, když vede diváky k pochopení všech politických a společenských procesů, které jsou žádoucí. Opravdu chceme, aby se vrátila ke zpochybňování základních pilířů, na kterých se elita naší společnosti už jednou shodla, že jsou základem pro rozvíjení naší demokracie?

DOKUMENTÁRNÍ TVORBA: Opravdu chceme, aby se Česká televize vrátila k tak hanebným projektům, jako byl například dokumentární film “Já muslim”, ve kterém se novinář infiltroval do českého muslimského prostředí a vynášel z něj informace podporující ve veřejnosti vžité předsudky vůči tomuto mírumilovnému náboženství, které každý den dokazuje svůj význam pro vývoj lidské společnosti?

SERIÁLOVÁ TVORBA: Opravdu se chceme dívat na seriály s podřadnými předlistopadovými herci jako Menšík, Hanzlík, Sovák, Horníček, Bohdalová, Zázvorková, Höger, Pivec, Jirásková, Nedbal či Haničnec, které jen protekce vynesla do popředí filmových a televizních kamer? Naše současné filmové a divadelní fakulty chrlí spoustu skvělých a talentovaných herců, kteří mohou točit nesrovnatelně kvalitnější seriály. Obstojí výše zmínění komedianti vedle takových mistrů, jako jsou Jakub Kohák, Jiří Mádl, Martha Issová, Aňa Geislerová, Ivan Trojan, Jakub Prachař, Vojtěch Dyk, Aneta Krejčíková či Berenika Kohoutová? Rozhodně ne. Proto je třeba, aby i nadále vznikaly desítky nových seriálů, které ty staré (s prominutím komunistické sračky) zašlapou do země.

PODPORA KULTURY: Česká televize je i velkým mecenášem filmu. Opravdu chceme, aby její financování vzniku nových filmů ustalo a třeba 300 lidí, co si na nějaký film zajdou do kina, přišlo o kulturní zážitek?
Proto podporuji Miroslava Kalouska, Miroslavu Němcovou, Petra Gazdíka a další demokratické politiky, stejně jako organizace Moje Evropa či Milion chvilek pro demokracii, v jejich odvážném boji proti tomu, aby se živlové jako Xaver nebo Lipovská dostávali do důležitých mediálních orgánů.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější