Čína se připravuje na vojnu – Xi Jinping v děsivém varování

Čína se připravuje na vojnu – Xi Jinping v děsivém varováníČínský vůdce Xi Jinping říká, že země zvyšuje připravenost na vojenský boj v tom, co bude považováno za chladné varování pro planetu.
Prohlášení včera zveřejnila agentura Reuters a přichází poté, co Čína zažila řadu útoků na tajné státy, které se zabývají kronavírusovou krizí a situací v Hongkongu. Xi Jinping se vyjádřil při účasti na plenárním zasedání delegace lidové osvobozenecké armády a ozbrojených policejních sil lidového původu na okraji výročního zasedání parlamentu.
Poté, co China Daily oznámila, že Xi Jinping vyzval své jednotky, aby plně porozuměly, prosazovaly a uplatňovaly teorie své strany o budování silné armády a jejích obranných strategií a politik. Píše portál Express.co.uk .
Ministerstvo vnitřní bezpečnosti ve vnitřní zprávě varovalo, že Čína čelí nepřátelství kvůli vypuknutí koronaviry, které by mohlo vést ke vztahům s USA k ozbrojené konfrontaci.
Collin Koh, výzkumný pracovník v Singapurském institutu obrany a strategických studií, řekl, že Peking cítí naléhavou potřebu posílit své obrany.
Koh řekl: „Návrat k vojenské modernizaci, zejména číselně vyjádřený v rozpočtu na obranu, by mohl vyslat špatný signál domácímu i externímu publiku,“ řekl Koh.
Poskytuje pouze hrubou částku pro vojenské výdaje, bez rozdělení. Mnoho diplomatů a zahraničních odborníků se domnívá, že země podceňuje skutečné číslo.
Japonský hlavní kabinetní tajemník Yoshihide Suga v pátek řekl: „Čína nadále oznamuje velké zvýšení výdajů na obranu a žádáme, aby byla transparentní, pokud jde o výdaje, její vojenskou sílu a národní obrannou politiku.“
Pentagon používal jazyk podobný tomu, co říkal roky, a řekl, že Čína opomněla „několik hlavních kategorií výdajů, včetně výzkumu a vývoje (VaV), domácí bezpečnosti a zahraničního vojenského zadávání zakázek“.
John Supple, mluvčí Pentagonu, uvedl: „Chování Číny se týká, zejména při absenci větší transparentnosti jak vojenských výdajů, tak záměrů, za kterými stojí.“
The post Čína se připravuje na vojnu – Xi Jinping v děsivém varování appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější