Tipy, jak využít společný čas v Praze místo dovolené

Tipy, jak využít společný čas v Praze místo dovolené

Přemýšlíte, jak budete v letošním roce trávit volný čas? Co budete dělat, když je cestování vlivem pandemie značně ztížené? Odpovědi leží jen kousek od vás. V článku najdete pořádnou inspiraci, co vše se dá dělat v naší krásné zemi. Na své si přijdou milovníci odpočinku, luxusu a rozmazlování i dobrodružnější jedinci, kteří hledají vzrušení a objevování nových věcí. 
Dovolená pro páry v období po pandemii
Dopřát si celý víkend v klidu a na dovolené je často až příliš velkým luxusem. V rámci neustálého pracovního vytížení po nasazení akčnějšího tempa za účelem smazat ztráty může být vyhrazení většího množství volného času skutečně problém. Ale relaxovat se dá i na pár hodin a přesto může jít o nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat ještě dlouho poté. 
Řeč je o hodinových hotelech. Ty nabízí maximální pohodlí a skutečný luxus, který si vychutnáte i během návštěvy trvající jen pár hodin. Příkladem může být Secret Spa – Hodinový hotel Praha 2 . A jak si takový hotel představit? Čeká zde nově zrekonstruované luxusně zařízené apartmá s finskou saunou a vířivkou s vodní masáží. Po celou dobu si tak užíváte výjimečný zážitek v podobě privátního wellness. Vychutnáváte si šampaňské a užíváte si vzájemnou přítomnost. Zkrátka na několik hodin zapomenete na svět okolo a naplno si vychutnáte tu pravou a nefalšovanou relaxaci. 
Taková odpočinková dovolená vás nejenom nabije novou energií díky soukromému wellness, kdy si můžete po dobu celého pobytu neomezeně užívat vířivku či saunu, ale zároveň si užijete i romantické chvíle se svým partnerem. Zajímavou zkušeností jsou párové relaxační masáže nebo smyslná masáž Tantra. Hodinový hotel tak představuje způsob, jak ve vztahu zažehnout novou jiskru. Pokoj je totiž zařízne luxusně s jemně provokujícími prvky. 
Kde najdete ubytování Secret Spa?
Chcete vyzkoušet hodinový hotel? Přijďte do Secret Spa přímo v centru Prahy jen pouhé 2 minuty chůze od zastávky metra I. P. Pavlova. Rezervace jsou možné přes internet online, s pomocí e-mailu nebo telefonicky. Platit se dá hotové i kartou. Pobyt v hodinovém hotelu představuje také originální dárek, takže se dá pořídit i ve formě dárkového poukazu. Díky tomu nabízí výbornou inspiraci pro dárek k výročí, k narozeninám či k jiné příležitosti. Kromě několika hodin v hotelu si zde můžete užít rovnou i celou noc. A až budete dostatečně odpočinutí a nabiti novou energií, přichází čas na další výlety a sbírání zážitků. 
Kam za přírodou v okolí Prahy
A jakmile načerpáte novou energii v krásných vnitřních prostorech, přichází čas na procházku. Přímo v Praze či v blízkém okolí se nachází spoustu příležitostí, kam vyrazit. Naprostou klasikou je procházka na Petřín nebo ve Stromovce. Zajímavou přírodní lokalitu se skalami najdete v Divoké Šárce. Milovníci exotických rostlin mohou navštívit botanickou zahradu, kdy mají na výběr ze dvou možností. Buď se vypravit do Botanické zahrady v Tróji kousek od Zoologické zahrady Praha, nebo zvolit méně známou ale také zajímavou Botanickou zahradu Na Slupi uprostřed Prahy kousek od Karlova náměstí. 
O poznání zajímavější výhledy nabízí vyhlídka Máj poblíž obce Teletín. Vltava zde protéká nádherným údolím a nabízí krásný pohled připomínající nespoutanou přírodu. Podobně krásnou scenérii nabízí také lom Velká Amerika. Tento vápencový lom připomíná velkolepý Grand Canyon. V blízkém okolí se navíc nachází Český kras nebo Karlštejn obklopený nádhernou přírodou. 
A komu samotná příroda nestačí, může se vypravit do Milovic, kde se nachází rezervace s divokými koňmi, zubry a pratury. Zde v typické přírodě bývalého vojenského cvičiště mají své útočiště a bývají k vidění u ohradníku často i s mláďaty. 
Tipy na restaurace
Po pobytu v hodinovém hotelu vám možná vytráví a budete si chtít dát něco dobrého k jídlu. Praha přeje i výborným gastronomickým zážitkům. Například rovnou na Praze 2 se nachází dobře hodnocená restaurace Kravín nebo Vinohradský Parlament. Když se podíváte na hodnocení 10 nejlepších restaurací v oblasti Prahy 2, zjistíte, že máte opravdu z čeho vybírat. 
Na své si přijdou i vegani, pro které jsou připraveny chutné pokrmy v podniku bistRAWveg. Originální gastronomii se věnují také v podniku Blue Wagon. Pravou kavárenskou pohodu si zase užijete v kavárně Mezi srnky. Stačí se procházet pražskými uličkami a určitě najdete mnoho podniků, které budou lákat k návštěvě a ochutnání skvělé kávy či zákusků. 
Cestovat po světě se dá i na talíři. Mezinárodní kuchyni připravuje podnik Etnosvět. Chutě Asie si zase vychutnáte například v restauraci Grand Rasoi. Pravý irský bar zase najdete v Beckett´s Irish Pub. O zábavu na večer tak máte opět postaráno. 
Sportovní dovolená
V Praze je všeho dostatek a platí to také pro sportovní příležitosti. Zajímavostí je, že na území Prahy najdete více než 700 sportovišť, takže si vybere opravdu každý a problémem nemusí být ani požadavek na blízkost lokality, kde bydlíte nebo máte ubytování v hotelu. Samozřejmostí jsou fitness centra a posilovny. Nechybí ani plavecké bazény, kterých je v Praze více než 30. Na více než 250 venkovních hřištích zase vyzvete ke hře soupeře například v tenisu, fotbalu a podobně. 
Blízko Prahy se nachází i několik golfových hřišť. Mezi zajímavé sporty pro zpestření pobytu patří například bobová dráha. Užít si můžete minigolf nebo pronájem lodiček na Vltavu. Nechybí ani několik příležitostí pro projížďku na koních, což perfektně kombinuje sport, adrenalin i romantický zážitek v jednom. 
Adrenalin na únikové hře
Až se vrátíte ze sportovního utkání nebo z dlouhé projížďky na kole a dopřejete si relaxaci, možná budete hledat další porci adrenalinu. Tu nabízí například nejrůznější únikové hry. Těch se v Praze nachází poměrně velké množství, takže záleží, na jakou tématiku máte zrovna chuť a co budete mít po ruce. 
Každá úniková hra je naprosto jiná, takže přináší rozdílné zážitky. Některé jsou ideální pro větší skupiny, jiné hravě zvládnete v páru. Na své si přijdou milovníci hororů, pohádek i záhadných příběhů. Jedno je jistě, během únikové hry moc relaxovat nebudete, protože naplno napnete mozkové závity a pokusíte se dostat ven. 
O únik se můžete pokusit z místností laděných do stylu baru, na motivy pohádky Alenka v říši divů. Zajímavé je například La Fayettovo vězení, což je úniková hra založená na historickém příběhu. Kdo se chce víc bát a vyžívá se v hororech, jasně si vyberete únik Dům duchů. Kdo se vyznají v počítačových hrách, zase nebudou váhat a zvolí si únikovou hru na motivy populární hry od českých tvůrců Kingdom Come. 
Získávejte zážitky i bez cestování do vzdálených destinací
Aktuální doba nám ukazuje, že někdy je nejlepší obrátit se k tomu, co máme nejblíže. Když se na chvíli vzdáme cestování do exotických destinací, získáme prostor pro sbírání zážitků v naší rodné zemi. A ta nabízí mnoho krásného a zajímavého. Najdete zde útulné podniky, nádhernou přírodu a pestrou škálu památek. Pořiďte si stírací mapu a sbírejte návštěvy unikátních míst. Možná se budete divit, kolik toho můžete objevovat a až bude cestování opět bezproblémové, budete vědět, co máte doma s čím porovnávat zážitky nasbírané v zahraničí. 
Tak si nezapomeňte udělat rezervaci v Secret Spa na https://secretspa.cz/
(PR)
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější