Soros: Rusko se mění ve světovou velmoc na pozadí rozpadající se Evropské unie

Soros: Rusko se mění ve světovou velmoc na pozadí rozpadající se Evropské unie
Multimiliardář George Soros prohlásil, že vidí, jak se Rusko mění ve světovou velmoc v tu dobu, kdy se rozpadá Evropská unie, říká Reuters.


Při vystoupení v Londýně během události, která byla uspořádána organizací Michaila Chodorskovského Otevřené Rusko, Soros řekl, že nynější situace se v mnohém podobá historii vytváření a výkvětu evropského nadnárodního svazu v letech rozpadu Sovětského svazu.
Soros včera v novinách Guardian publikoval článek, ve kterém Londýn varoval před možným „černým pátkem“, který by mohl nastat už druhý den po referendu, pokud obyvatelstvo bude hlasovat za vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Britové vyvolají, podle jeho názoru, pád libry na úroveň eura a většina obyvatel země prostě zchudne.
Na začátku června Soros řekl, že existuje „dobrá šance“ na to, že se EU rozpadne díky migrační krizi, pokračujícím problémům s Řeckem a potenciálním výstupem Velké Británie. „Pokud Velká Británie vystoupí, může to vyprovokovat celkový odliv a rozpad Evropské unie se stane prakticky nevyhnutelným,“ řekl ekonom.
George Soros je americký finančník a investor. Jeho činnost vyvolává nejednoznačné hodnocení: o miliardáři se často hovoří jako o finančním spekulantovi. Analytici také zmiňují Sorosovu účast v politické činnosti. Konkrétně vyprovokoval „sametové“ revoluce roku 1989, které skončily pádem komunistických režimů ve východní Evropě. Existují informace o jeho spojení s „Revolucí růží“ v Gruzii roku 2003.
zdroj: cz.sputniknews.com

The post Soros: Rusko se mění ve světovou velmoc na pozadí rozpadající se Evropské unie appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější