Berlín: Boj o koronavirové miliardy

Berlín: Boj o koronavirové miliardy

ROMAN BEDNÁR

Německá vláda začíná s rozdělováním miliard v rámci státní podpory, a to v absolutně rekordní výši.  Lobbisté ze všech branží soupeří mezi sebou o získání co nejvyššího finančního příspěvku. Je to čas lobbistů v Berlíně a lze říci, že nyní bude nejeden z nich “spoluurčovat” politiku německé vlády.Dosud vložila vláda do stovek pomocných finančních programů obrovskou částku 1,2 bilion eur.  V průběhu příštích týdnů rozhodne speciální komise Bundestagu o mnohamiliardovém balíku peněz výhradním jen pro podporu konjunktury (experti odhadují, že bude mít více než 100 miliard korun). Německu totiž hrozí největší hospodářská recese od roku 1945.
V žádné jiné zemi na světě nevydá vláda tolik financí na to, aby se ekonomika po pandemii zotavila, jako v Německu.  Berlín tak vydá až 35 procent ze svého HDP, USA jen 14,5 procent.
Jelikož to budou lobbisté, kteří pro své šéfy urvou největší kus ze sladkého berlínského koláče, který připravila vláda, tak je důležité podotknout, že jim při jejich “práci” vůbec nejde o obecné blaho společnosti a už vůbec ne o blaho nejchudších, kterých jsou v Německu už miliony, ale že jim jde jen o naplnění zájmů jejich maximálně ziskuchtivých chlebodárců. A čím lépe to dokáží, tím více budou naplněny i jejich vlastní kapsy.
Již před několika desetiletími ukázal známý americký ekonom Mančurie Olson, j ak malá skupinka lstivých, rétoricky a odborně fundovaných lobbistů (av té době byl lobbování teprve ve svých začátcích) velmi snadno dostane politiky přesně tam, kde to potřebuje.


 Roman BednárJak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější