Skoro v tom není rozdíl … aneb proč v USA hoří ulice

Skoro v tom není rozdíl … aneb proč v USA hoří ulice

VIDLÁKV USA hoří ulice. Demonstrace se rozšířily všude, doprovází je petardy, kameny, rabování. Protestuje se násilně i nenásilně, protestuje se všude. Jsem zvědavý, jestli se demonstrace potkají s koronavirem – mohlo by to být ještě zajímavé. Každopádně  amíci mají nové téma číslo jedna a elfové ještě nedostali noty. Zatím se jen ví, že Trump je fuj a jediné zprávy z naší-vaší ČT jsou převzaté ze CNN. Z Foxu samozřejmě ne.  

 


Střílí policice v té nejlepší dokonalé a ultra skvělé demokracii do černochů?   Nebo tam mají problematické černochy, kvůli kterým policie střílí? Elfové, dejte si záležet a řekněte nám v co máme věřit. Než si to rozmyslíte, nebo zavoláte řídícímu důstojníkovi, krátce shrnu události: 
Nebyl žádný problém natočit video, na kterém klečí policajt na krku zatýkaného černocha u kterého se nenašla žádná zbraň, který prosí, aby ho nezabíjeli a klečí mu na krku i když ten už jen bezvládně leží. Nemusíme být doktoři, aby nám bylo jasné, že klečení na krku není zrovna příjemné a zatýkaný za chvíli vydechl naposledy. 
Policista byl obviněn z vraždy, ale jak to v USA v podobných případech chodí, nejspíš odsouzen nebude a pokud ano, tak jen na oko. Pitva prokáže, že příčinou smrti nebyla policejní bota na krku, ale jiné potíže způsobené americkým životním stylem.  Prostě zemřel přirozenou smrtí ve rvačce.  Stejně tak se ukáže, že milý černoch byl vlastně recidivista, nejspíš se objeví ještě další videa, která budou vše stavět do jiného světla a po třech letech soudů, odvolání a podobně to potichu bez humuku skončí. Takhle je to totiž vždycky. 
Já bych chtěl podotknout něco jiného:
Právě se díváme v přímém přenosu, kam vede dlouholeté přikrývání hnoje slámou. 
V USA je velký problém s ghety, kde žijí především černoši. Říká se jim Afroameričané, zkoušela se pozitivní diskriminace, utratily se miliardy dolarů vládních programů, další miliardy zaplatili filantropičtí občané, udělalo se hodně zákonů proti rasismu a výsledek je ten, že v USA jsou čtvrti, kde policajt střílí okamžitě, jakmile při zatýkání dá černoch ruce do kapes. Většina policajtů je rasistická až na půdu, jsou členy různých white power, policejní odbory jsou prosycené skinhedy ze kterých by se Ortel i Landa dost vyděsil. 
Proč? Protože to často bylo obráceně. Na každé služebně jsou fotky kolegů, které někdo odprásknul ve službě. Ať jim při školeních říkají cokoliv, všichni vědí, že musejí tasit první, jinak to může být jejich poslední služba. Na to není žádný manuál, oni jen prostě vědí, že býti dobrákem je přímá cesta do rakve. 
Každý den američtí policajti zatýkají různé nafetované zlodějíčky, gaunery, členy gangů a znají už všechny finty – od namachrovaných nadrogovaných blbečků, přes křiklouny až po takové, co čekají až se ohlédnete a pak se vás pokusí píchnout. Co taková služba s lidmi udělá? Jednak zhrubnou, zatvrdí se, zcyničtí, ti slabí a emotivní odpadnou a jdou dělat někam do korporátu, ty s pomalejšími reakcemi, kteří něco opomněli, ti jsou zastřeleni a zůstanou jen specialisti, co to dělají tak nějak povojensku. Střílejí první. 
Jenže o ničem z toho se nesmí mluvit. Nějaká černošská kriminalita, to je rasismus. Nebezpečné čtvrti, no go zóny, to je fake news. Pokud na to někdo upozorní, je okamžitě ukřičen případně rovnou obviněn. Problém je přikryt. Hovno se schovalo pod slámu, ale nikam nezmizelo. Je tam, kvasí a tu a tam vyleze na povrch v podobě podobného incidentu. 
Každý den je v USA zastřelen při policejním zásahu nějaký zlodějíček, který pistoli má. A tu a tam se logicky stane, že je zastřelen někdo, kdo pistoli nemá. Každý den jsou klečením na krku v USA zatčeny desítky lidí. Tu  a tam na to někdo nevinně umře. 
Problém se ale neřeší. Gheto je pořád ghetem. Lidi tam pořád nemají vzdělání, ergo nemají práci, ergo to tam vypadá jak v Jižní americe.  Kriminalita, bordel, problémy…  ale mluvit o tom znamená být rasista se všemi důsledky z toho plynoucími. Řešení se nehledá, problém se zakryje embargem mlčení a mají tam na to federální agentury i neziskové organizace. 
Nakonec to dojde tak daleko, že člověk přemýšlí, nakolik jsou ti Američané doopravdy národ a nakolik je drží pohromadě jen národní garda a stanné právo. Přemýšlí, jak velký rozdíl je mezi ghety v New Yorku a pásmem Gazy. A má ošklivý pocit, že byla zvolena stejná metoda. Řvát o rasismu, čerpat na to prachy a hlavně nic doopravdy nedělat. 
Politická korektnost dokázala všechny problémy schovat , ale žádný nevyřešila a vlastně každému pokusu o řešení úspěšně brání. Dlouho to vypadá, že problém není, protože se o něm nemluví a pak to občas vybuchne. Spouštěč se vždycky najde. Tentokrát se jmenoval Floyd. V Izraeli to zase bude nějaký Karím nebo Herzog. 
A všimněte si, hned se to někomu hodí. Hned se z demonstrací proti policejnímu násilí dá hladce udělat demonstrace proti Trumpovi, protože ten tomu policajtovi to šlapání na krk vysloveně nařídil. V USA teď bude dost vyražených policejních zubů, pár trvalých následků a na druhé straně nějaké ty popáleniny a kontuze. Myšlení se samozřejmě nezměnilo ani o píď. Na to je málo mrtvých a příliš malé ztráty než aby to společností pohnulo. 
Jedna věc je ale jasná… vidíme v přímém přenosu další krok ústupu USA ze světové scény. Třicet let tyto problémy přikrývali globalizací a hraním na vojáčky. Teď začínají vyhřezávat. Je možné, že koronavirus spolu s hořícími městy Trumpa skutečně udolá a volby nevyhraje. Ale ani deset demokratických prezidentů nic nezmění na tom, že USA už nejsou co bývaly. Že narazili na své meze, že mají sami se sebou dost starostí.  Zatím se CNN těmto tématům úspěšně vyhýbá. Ale ten hnůj tam pořád je a sláma dochází. 
VidlákJak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější