Dánsko: Ministrině, která zachránila dětské nevěsty migrantů, za to může být vystavena trestnímu řízení

Dánsko: Ministrině, která zachránila dětské nevěsty migrantů, za to může být vystavena trestnímu řízení

Støjbergová působila jako ministrině přistěhovalectví od roku 2015 do roku 2019, během vrcholku tzv. „Migrační krize“. Během této doby byla známá pro svůj tvrdý postoj k nelegální migraci a její požadavek, aby migranti respektovali dánské kulturní hodnoty, což jí přineslo nenávist z řad dánské levici. Píše portál Voice of Europe .
Jedním z úspěchů Støjbergové bylo záchrana muslimských dětských nevěst. Zejména v letech 2015 a 2016 přicházelo z muslimských zemí spolu s velmi mladými manželkami velké množství migrantů mužů. Støjbergová uvedla příklady případů, které ji přiměly jednat proti ní, například pár, který přišel z Iráku, ve kterém byl manžel 29 a manželka 17. Když se dostali do Dánska, byla žena již těhotná se svým třetím dítětem; předtím porodila dvě děti, když jí bylo pouhých 12 a 13 let.
Mezi další příklady patří syrský pár, kde manžel měl 50 let a dívka pouze 16 let, a pár „bez státní příslušnosti“, ve kterém byl manžel 27 let a dívka měla pouze 16 let, poprvé otěhotněla, když jí bylo pouhých 13 let.
Svou praxi sňatků s dětskými nevěstami – která je v islámském světě běžná – „středověkou a krutou“, učinila Støjbergová ve své právní moci vše, co bylo v jejich zákonné moci, aby takové páry oddělila. Støjbergová tak v roce 2016 přijala opatření, ve kterém byly úřady nuceny oddělit manželské páry v případech, kdy byla žena mladší 18 let.
“Nesmíme si zavírat oči!” Støjberg uvedla v příspěvku sociálních médií, jak uvádí norská služba pro lidská práva. “Tyto dívky mají nárok na vlastní život a potřebují pomoc. Cokoli jiného by bylo úplně obscénní! “
Naproti tomu ve Švédsku byly migrační agentury vůči těmto párům tolerantní a dokonce šly tak daleko, že vydaly brožuru s informacemi pro „dospělé ženy, které jsou vdané s dítětem“ – i když se jednalo o taková manželství jako „nešťastná“, protože švédské právo zakazuje sex s dívkou mladší 15 let.
Nyní však liberální strany v Dánsku hrozí, že ji budou stíhat za porušení technické zvláštnosti mezinárodního práva. Podle úmluv týkajících se dětí lze oddělování párů provádět pouze případ od případu. Støjbergová však v tiskové zprávě v roce 2016 uvedla, že ne každý případ bude řešen individuálně – a tím nabídne levici možnost ji stíhat. Nyní je vyšetřována.
Na svou obranu Støjbergová v neděli řekla vyšetřovací komisi, že tisková zpráva byla politickým poselstvím, nikoli politickým prohlášením. “Když vydáváte tiskovou zprávu, nemluvíte o výjimkách,” řekla. “Sdělujete hlavní body.” Trvá na tom, aby její skutečné pokyny stanovily, že v každém případě by měla být prováděna individuální posouzení.
Příspěvek Dánsko: Ministrině, která zachránila dětské nevěsty migrantů, za to může být vystavena trestnímu řízení pochází z ČeskoAktuálně.cz
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější