Slovinsko zabezpečuje svoje hranice. Bojí se migrantů.

Slovinsko zabezpečuje svoje hranice. Bojí se migrantů.Slovinsko významně zvyšuje počet bezpečnostních pracovníků operujících podél své hranice s Chorvatskem. Obává se zvyšujícího počtu nelegálních migrantů přicházejících známou migrační cestou z Balkánu.Země zaznamenala v posledních týdnech prudký nárůst počtu migrantů, kteří se pokusili nelegálně překročit chorvatsko-slovinskou hranici. Úřady to přičítají uvolnění bezpečnostních opatření v souvislosti s bojem proti pandemii koronaviru COVID-19. To vyvolalo přesun tisíců migrantů z přeplněných řeckých táborů na  ostrovech v Egejském moři na řeckou pevninu a s příchodem jarního počasí pokračování své pouti dále do Evropy.
Proto Slovinsko vyšle na hranici dalších 1 000 policistů, kteří začnou od dneška posilovat stávající bezpečnostní personál. Podle zprávy slovinské TV Nova24,  budou mezi dnešním dnem a 5. červnem provádět přísnější kontroly hranic a demonstrovat migrantům, že Slovinsko není pro ně snadným cílem. Policie bude při ostraze hranic využívat sledovací technologie, včetně detektorů pohybu, sledovacích kamer, tepelného zobrazování, vrtulníků a hlídek.
Slovinské úřady tvrdí, že nelegální migranti se obecně vyhýbají osídleným oblastem, pohybují se převážně v noci. Snaží se držet lesních cest a obecně neprůchodného terénu, zatímco se během dne skrývají v chráněných místech, aby se vyhnuli bezpečnostním hlídkám. Často mění své trasy. Migranti když cestují také často vypínají své mobilní telefony, aby zabránili policii v jejich sledování.
Také policejní orgány v sousední severní Itálii si stěžují, že zaznamenaly nárůst nelegálních migrantů, kteří přešli do jejich kraje přes Slovinsko, jak informuje voiceofeurope .
The post Slovinsko zabezpečuje svoje hranice. Bojí se migrantů. appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější