„Zbrojaři? Naší vlajkovou lodí jsou pasivní sledovací systémy. Nepřítel je nezachytí.“ – Jiří Hynek

„Zbrojaři? Naší vlajkovou lodí jsou pasivní sledovací systémy. Nepřítel je nezachytí.“ – Jiří Hynek

Je naše země bezpečná? Bude tomu tak i v budoucnu? Naši hosté vědí, jaké hrozby nás čekají a jak na ně máme reagovat. Pozvání do pořadu (ne)Bezpečně přijal prezident a výkonný ředitel Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky Jiří Hynek. Také je bezpečnostním diplomatem, co je náplní jeho práce?

„Tak bezpečnostní diplomat v mém pojetí nebo to, co dělám já, znamená, že jsem vedoucí české delegace v průmyslovém poradním orgánu v NATO. A v tomto orgánu se snažím hájit zájmy českého obranného a bezpečnostního průmyslu.“ – vysvětluje Jiří Hynek.

Tradice českého zbrojního průmyslu byla v 90. letech přerušena. Znamená to, že se o zbrojařské velmoci v souvislosti s Českou republikou již hovořit nedá? „To je velmi těžká otázka. Závisí, s čím srovnáváme. My nikdy nebudeme tak, jak jsme byli za první republiky a před druhou světovou válkou, třetí největší vývozce vojenského materiálu na světě. Ty doby jsou dávno pryč. Ale na druhou stranu český zbrojní průmysl se zotavil a jsou technologie, kde jsme světovými lídry. Naše místo ve světovém obranném průmysl tedy není zanedbatelné.“ – konstatuje Jiří Hynek.

„Českou vlajkovou lodí jsou pasivní sledovací systémy. To je něco jako radar, ale oproti radaru to nic nevysílá, ale umí se stejnou přesností zjistit letadla, bezpilotní prostředky ve vzduchu. Výhodou je, že o tom nepřítel neví.“ – dodává Jiří Hynek.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější