USA: V Chicagu a Filadelfii je větší riziko zastřelení než v Iráku nebo Afghánistánu
RSS

USA: V Chicagu a Filadelfii je větší riziko zastřelení než v Iráku nebo Afghánistánu

Po řádění rasistických bojůvek BLM došlo v mnoha demokratických městech k potlačení policie i jejích kompetencí. Mnoho zločinců není vůbec obžalováno a díky této beztrestnosti si pak dovolí stále násilnější činy.
Situace již došla až tak daleko, že mladí Američané mají několikanásobně větší pravděpodobnost, že budou zastřeleni ve městech jako Chicago a Filadelfie, než když slouží jako vojáci v cizí zemi.
Brandon del Pozo, odborný asistent medicíny na Brown University’s Warren Alpert Medical School v Providence na Rhode Islandu a jeho spolupracovníci z JAMA Network Open – Americké lékařské asociace, provedli odhalující statistické srovnání.
Výzkumníci vysvětlili: „V roce 2020 se míra vražd v amerických městech zvýšila o 30 procent. Poprvé se střelné zbraně staly hlavní příčinou úmrtí dětí, dospívajících a mladých dospělých.“
Brandon del Pozo a jeho spoluautoři proto přišli s myšlenkou použít statistiky úmrtnosti vojáků ve válce v Iráku a Afghánistánu jako měřítko pro mladé muže z menšinových skupin ve věku od 18 do 29 let.
Studie identifikovala populaci 129 826 mladých mužů žijících v horních 10 procentech amerických měst nejvíce postižených násilnou kriminalitou. K těmto městům patří Chicago, Filadelfie, Los Angeles a New York. V těchto městech bylo v letech 2020 a 2021 celkem 470 vražd a 1 684 střelných zranění.
Mladí muži v nejnásilnějších čtvrtích Chicaga měli více než třikrát větší pravděpodobnost, že budou zabiti výstřelem, ve srovnání s vojáky poslanými do Afghánistánu, zatímco ti v nejnásilnější oblasti Filadelfie měli téměř dvakrát větší pravděpodobnost, že budou zastřeleni.
Ve všech okresech obou zkoumaných měst čelí mladí černoši v drtivé většině riziku smrti v souvislosti se střelnou zbraní.
„Tyto výsledky jsou naléhavým budíčkem pro pochopení, ocenění a reakci na rizika a doprovodná traumata, kterým čelí tato demografická skupina mladých mužů,“ uvedl vedoucí studie.
Údaje o vraždách střelnou zbraní ukázaly, že černí a hispánští muži představovali 96 procent těch, kteří byli smrtelně postřeleni, a 97 procent těch, kteří byli zraněni při střelbě.
Pro vědce je statistické zjištění jasné: „Většina postižených násilím v Chicagu měla 3,23krát vyšší riziko, že se stane smrtelnou obětí útoku střelnou zbraní, než vojáci nasazení v Afghánistánu.“ V nejnásilnějších oblastech Filadelfie bylo riziko stále téměř dvakrát vyšší než v Afghánistánu, a to 1,91.
Srovnávací údaje z Afghánistánu pocházejí z let 2001 až 2014 a z války v Iráku v letech 2003 až 2014.
Výskyt zranění střelnou zbraní v Chicagu a Filadelfii byl nižší než při vojenské operaci v Afghánistánu, ale přibližně stejný jako u amerických vojáků v Iráku. New Yorku a Los Angeles se dařilo o něco lépe.
Celkově mají mladí muži v ohniscích kriminality v Chicagu 1,3% roční riziko, že se stanou obětí vraždy střelnou zbraní. Spolu se zraněními se toto riziko zvyšuje na 5,8 procenta ročně. Toto celkové riziko bylo 3,2 procenta ve Filadelfii, 0,7 procenta v New Yorku a 0,6 procenta v Los Angeles.
Obyvatelé Filadelfie jsou 44,1% černí, 35,8% bílí, 13,6% Latino a 7,2% Asiaté. Podle průzkumu amerického sčítání lidu z roku 2021 byla populace Chicaga v Illinois 36,1 procenta bílá, 28,5 procenta černá a 6,9 procenta asijská.
Chicago je však považováno za  nejvíce gangy okupované město ve Spojených státech , s populací v rozmezí od 100 000 aktivních členů z více než 70 gangů, s více než 150 000 členy. Válka gangů a odveta jsou v Chicagu běžné. Gangy byly zodpovědné za 61 procent vražd v Chicagu již v roce 2011. Od té doby se problém jen zvětšil.
Bývalý policejní superintendant v Chicagu, Garry McCarthy,  obvinil kulturu gangů v Chicagu z vysoké míry vražd a dalších násilných trestných činů a uvedl: „Je velmi frustrující vědět, že 7 procent populace způsobuje 80 procent násilných trestných činů … Zdejší gangy jsou tradiční gangy, které jsou generační, chcete-li. Dědeček byl členem gangu, otec je členem gangu a dítě právě teď bude členem gangu.“
 

Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek USA: V Chicagu a Filadelfii je větší riziko zastřelení než v Iráku nebo Afghánistánu se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden