Výhrůžný dopis poslancům kvůli Xaverovi. Z Evropy. Dostal ho Klaus ml. a zveřejnil ho

Výhrůžný dopis poslancům kvůli Xaverovi. Z Evropy. Dostal ho Klaus ml. a zveřejnil hoNa poslance českého parlamentu čekal ve středu ráno ‚hezký‘ dopis. Takový z kategorie vytýkacích. Václavu Klausovi, který jej zveřejnil na svém facebooku, ze všeho nejvíce připomněl psaní Brežněva Dubčekovi těsně před srpnovou invazí. Dnes byla autorem organizace nazvaná European Centre for Press and Media Freedom. Vyjádřila odpor proti volbám do Rady ČT a vzkázala poslancům, že je sleduje.
Pod dopisem jsou podepsáni tři evropští mediální hlavouni: Lutz Kinkel, generální ředitel již zméněného ECPMF (česky Evropského centra pro svobodu tisku a médií), Mogens Blicher Bjerregard, předseda Evropské federace novinářů, a Scott Griffen, zástupce ředitele Mezinárodního tiskového institutu. Trojici doplňuje Adam Černý, předseda českého Syndikátu novinářů.
Čtveřice nejprve rekapituluje, že již v březnu nabádala poslance, aby volili členy Rady ČT nezávisle na jakémkoliv politickém zásahu. Výsledek hlasování z 27. května je pro autory dopisu důvodem k hlubokým obavám.
„Jsme znepokojeni, že složení Rady již nelze považovat za nestranné a vyvážené napříč politickými skupinami. Zvolení kandidáti odrážejí jednostrannou politickou nerovnováhu a to otevírá riziko přímého politického vlivu,“ stojí v psaní poslancům.
Připomíná uniklý e-mail předsedy Volebního výboru Poslanecké sněmovny, který poslancům svého hnutí (a rovněž několika dalším) shrnoval politické postoje kandidátů a u některých zdůrazňoval, že mají k současné podobě ČT podobný postoj, jako hnutí ANO. Z pohledu mediálních dohlížitelů se jednalo o pokus politizovat Radu ČT. Proto poslance vyzvali, aby volili bez ohledu na tento pokus o ovlivnění.
Výsledky volby prý ukazují, že se tak nestalo a poslanci volili dle politického zadání. Jako důkaz byl předložen osud Michala Klímy, bývalého šéfa Bakalova nakladatelství Economia (Aktuálně, Respekt, Hospodářské noviny). Klíma neuspěl, ačkoliv dle autorů dopisu získal v prvním kole „nejvyšší počet hlasů“. Ve skutečnosti však získal pouhých 57 hlasů, což bylo ze všech kandidátů šesté až sedmé místo (společně s Lubošem Xaverem Veselým). Kromě trojice kandidátů, kteří postoupili hned v prvním kole, získali více hlasů i Hana Lipovská (83) a Pavel Matocha (77).
Stenozáznam vyhlášení výsledků:

„Ta drzost – „kdybyste zvolili toho pána od Bakaly – to by bylo v pořádku Vaše volení, takhle ne!!“ komentoval to poslanec Klaus

Píší nám z EU ohledně volby do rady státní (české) televize.A snad bez komentáře by to stačilo:Asi takhle psal…
Zveřejnil(a) Václav Klaus ml. dne  Středa 3. června 2020Důvodem, proč bývalý Bakalův ředitel neuspěl, je podle Kinkela, Černého a spol. důrazné doporučení hlasovat proti němu. O jaké doporučení se mělo jednat, ale neprozrazují.
O to pádněji ale zakončují: „Výsledek volby považujeme za znepokojivý vývoj vzhledem k udržení mezinárodních standardů a nezávislosti veřejnoprávní televize“. A hrozí poslancům, že stav svobody tisku v České republice nadále sledují.
Václav Klaus po přečtení dopisu zkonstatoval, že mu připomněl dopis Brežněva Dubčekovi v roce 1968. A napadla jej ještě jedna věc: „Možná by tedy bylo nejlepší televizi celou prodat Evropské unii – ta by ji pak financovala – lidi by nemuseli platit televizní daň – a tihle pánové by pak seděli v té radě,“ doporučuje. Český divák by prý rozdíl v programu možná ani nepoznal.
zdroj: parlamentnilisty.cz
The post Výhrůžný dopis poslancům kvůli Xaverovi. Z Evropy. Dostal ho Klaus ml. a zveřejnil ho appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější