Brazílie: Lula vyhlásil výjimečný stav – 5 zastřelených a zatím 1600 zatčených, Bolsonaro vydal prohlášení (videa)
RSS

Brazílie: Lula vyhlásil výjimečný stav – 5 zastřelených a zatím 1600 zatčených, Bolsonaro vydal prohlášení (videa)

Po celé Brazílii pokračují demonstrace, mezitím byl však vyhlášen výjimečný stav. Lula nechal zatknout celkem 1600 příznivců Bolsonara a zatýkání odpůrců samozvaného Luly má pokračovat.
Diktátor Luiz Inácio Lula da Silva, který byl odsouzen za přijímání úplatků v operaci Automyčka, vyhlásil výjimečný stav kvůli prodemokratickým protestům proti ukradeným volbám.
Od té doby, co podvodná krádež voleb vedla ke svržení legitimně zvoleného brazilského prezidenta Jaira Bolsonara, prodemokratické protesty pokračují, zejména ve venkovských oblastech.
Po vyhlášení výjimečného stavu Lula slíbil, že rozšíří své zásahy proti prodemokratickým protestům, aby potrestal celou řadu politických oponentů.
Lula nepravdivě tvrdil, že pro takové nepokoje neexistuje „žádný precedens v historii naší země“. Zdá se, že zapomněl, že svou kariéru postavil na protestech v 70. letech, když se vydával za mučedníka poté, co byl kvůli protestům krátce uvězněn.
Nepokoje na konci 70. let byly mnohem násilnější než prodemokratické protesty, které vedly k tomu, že Lula vyhlásil výjimečný stav.
A když na to přijde, nedávné nepokoje v roce 2017, do nichž byli zapojeni aktivisté z Lulovy Strany pracujících, byly mnohem násilnější.
Biden, jak se dalo očekávat, vystoupil na podporu neomarxistického diktátora, nazval prodemokratické protesty „útokem na demokracii“ a prohlásil, že „brazilské demokratické instituce mají naši plnou podporu a vůle brazilského lidu nesmí být podkopána.“
Podobné reakce následovaly z EU a všech dalších Deep state ovládaných vlád. Jaký rozdíl oproti reakcím na ukrajinský Majdan, protesty v Bělorusku, Venezuele či jinde, kde není ve vládě loutka Deep state. Pak jde o „demokratický odpor.“ Jakmile chce lid svrhnout loutku, pak jde o „nedemokratický puč.“
Lula také slavil se svými komunistickými příznivci. Všimněte si, že zatímco u Bolsonarových příznivců vidíte brazilské vlajky a oblečení v brazilských barvách, příznivci Luly mávají výhradně rudou vlajkou. Brazilská vlajka nemá u Luly a jeho příznivců místo.

To mi tak nějak připomíná Fialu, který měl na český národní svátek ukrajinskou bikoloru namísto české trikolory. I podle těchto znaků se poznají slouhové, kterým na jejich zemi nezáleží.
protestující včera uvnitř Národního kongresu  Bývalý brazilský prezident Jair Bolsonaro vydal prohlášení z Orlanda na Floridě, v němž odsoudil násilí, zatímco americká demokratická poslankyně Alexandra Ocasio-Cortezová vyzvala k deportaci Bolsonara z USA.
Armáda pustila federální policii do sídla armády v Brasilii, aby zatkla 1200 protestujících, kteří tam tábořili.

Agora 1200 patriotas foram presos em frente ao QGEX em Brasília exército deixou a PF entrar e pegar todo mundo pic.twitter.com/1uWC3p9dGT
— Priscila (@Pri21ms) January 9, 2023

„Pokojné, zákony dodržující demonstrace jsou součástí demokracie. Vandalismus a vpády do veřejných budov, jaké se odehrály dnes, stejně jako ty, které levice praktikovala v letech 2013 a 2017, však nejsou legální. Po celou dobu svého funkčního období jsem vždy respektoval hranice ústavy, respektoval a bránil právo, demokracii, transparentnost a naši posvátnou svobodu. Odmítám obvinění, bez důkazů, která mi připisuje současný šéf výkonné moci Brazílie,“  řekl Bolsonaro .
Bývalý prezident Jair Bolsonaro pobývá s rodinou v domě brazilského bojovníka UFC Josého Alda v Kissimmee na Floridě, kde ho dnes v ulicích Orlanda podpořili jeho fanoušci.

pic.twitter.com/dMj6HUW4BC
— Bolsonaro TV (@bolsonaroTV_) January 8, 2023

Největší prodemokratické protesty ve světových dějinách zůstaly překvapivě pokojné po dobu dvou měsíců. Násilí vypuklo 12. prosince po zatčení domorodého hlavního pastora Sererého, ale videa ukázala mezi výtržníky provokatéry z Antify .

— Antifa infiltrator caught by protesters. pic.twitter.com/w6NzskfLg9
— OnePaul (@OnePaul87) January 9, 2023

Will Lisil oznámil, že levicoví Lulovi provokatéři byli zatčeni také 8. ledna.

BRAZIL: Left-wing TERRORISTS ordered by Lula are being arrested. Check out the difference between them and the true PACIFIC Brazilians protesters. LULA DA SILVA IS COMMITING FRAUD in everything he put his hands. Brazil is fighting to guarantee the constitution #RevoltaDos7 pic.twitter.com/H2xt4AMahT
— Will Lisil (@WillLisil) January 8, 2023

Video ukázalo, jak Národní garda zadržela levicového provokatéra s Molotovovými koktejly, údajně s úmyslem zinscenovat násilí pro televizní štáb:
 

La fuerza nacional pilló a este infiltrado con cóctel molotov para prejudicar el movimiento y dar material a la TV de izquierda. #Actualidad #ULTIMAHORA #Brazil #Brasil #brasilia pic.twitter.com/9iHuE2mI8q
— Alex (@Alex93799562) January 8, 2023

Demonstranti byli natočeni, jak odzbrojují provokatéry a předávají je policii:

#brazilwasstollen pic.twitter.com/l0Y6qkCH0D
— Jose Josivaldo Oliveira (@JJosivaldo) January 9, 2023


01.08.23 Brasília DF Brazil .. Some people and the partisan media should be ashamed of themselves for lying to their readers.. the citizens themselves arrested the antifas, who infiltrated the movement, and called the police.. it's shameful what I read out there.. pic.twitter.com/YxX0pDNLMp
— Fernanda MacMillan (@floresdepapel6) January 9, 2023

Zkorumpovaný  trestanec Luiz Inácio Lula da Silva obvinil Bolsonara z „nedemokratických činů“. Lula da Silva je usvědčený zločinec, kterému by nemělo být dovoleno sloužit jako prezident. Tím by se nestal, nebýt zkorumpovaného Nejvyššího soudu, který má své vlastní policejní síly, federální policii.

NÃO SOMOS terroristas! Não somos vândalos! Tem muito infiltrado pra sujar o movimento! #infiltradospetistas #brazilwasstollen pic.twitter.com/62MXF2duGj
— ElRodrizin (@ElRodrizin) January 9, 2023

Lula da Silva tvrdil , že „žádné levicové hnutí nikdy nenapadlo Národní kongres, Nejvyšší soud a prezidentský palác“. V roce 2014 demonstranti z Hnutí bezzemků MST svrhli barikády před prezidentským palácem a pokusili se napadnout Nejvyšší soud.
„Doufám, že lidé v Brazílii jsou schopni vyřešit věci mírovou cestou,“ napsal Elon Musk a sdílel fotografii odhalující směšné tvrzení, že Lula vyhrál.
Na obrázku výše jsou příznivci Luly při jeho inauguraci, obrázek níže jsou příznivci Bolsonara. Zatímco miliony Brazilců zaplnily ulice Brazílie po dobu dvou měsíců, kdy protestovali proti podezřelým volbám z 30. října, Jair Bolsonaro nikdy nevyzval k převratu, vojenské intervenci ani neoznačil volby za podvodné. Ke svým zoufalým příznivcům nemluvil 40 dní, z prezidentského paláce vyšel jen jednou, aby vedl obrovský dav v modlitbě.
Dosud nebylo vysvětleno, proč volební soud zamítl žádosti armády o zveřejnění zdrojového kódu volebního softwaru, nebo proč neauditovatelné, starší hlasovací stroje byly silně pro Lulu, zatímco ty novější, nesnadno manipulovatelné, byly silně pro Bolsonara.

„Bolsonaro by neměl být na Floridě,“ řekl CNN demokratický kongresman Joaquin Castro. „Spojené státy by neměly být útočištěm pro tohoto autoritáře, který inspiroval domácí terorismus v Brazílii. Měl by být poslán zpět do Brazílie, kde by byl Bolsonaro pravděpodobně zatčen.“

BRAZIL: Why are Brazilians taking over? LULA has 179 criminal actions, 553 reports. 174 convictions in 2 instances, 209 agreements, $12.7 billion of systemic corruption, laundered in undeclared offshore stolen from the poorer, is illegitimate & dirty record #RevoltaDos7 pic.twitter.com/qSllPKF6md
— Will Lisil (@WillLisil) January 8, 2023

Guvernér Brazílie Ibaneis Rocha uvedl, že z těch, kdo vstoupili do budovy Kongresu, bylo zatčeno více než 400 lidí .
„Více než 400 lidí již bylo zatčeno a zaplatí za spáchané zločiny,“ uvedl na Twitteru. „Pokračujeme v práci na identifikaci všech ostatních, kteří se podíleli na těchto teroristických činech dnes odpoledne ve federálním distriktu. Pokračujeme v práci na obnovení pořádku.“
5 lidí bylo zastřeleno ostrými náboji. Mimo uvedených 400 lidí bylo zatčeno dalších 1200 – jak již bylo uvedeno výše – v armádním táboře.
Nicméně pro-Lulovský nejvyšší soud  odvolal guvernéra Brasilie  Ibaneise Rocha z úřadu na 90 dní kvůli „nedostatkům v bezpečnosti v hlavním městě“.
15 senátorů podepsalo návrh na  senátní vyšetřování  „nedemokratických činů“ spáchaných příznivci bývalého prezidenta Bolsonara. K instalaci panelu je zapotřebí 27 podpisů.
Nový generální prokurátor Jorge Rodrigo Araújo Messias podal zatykač u Nejvyššího soudu na Bolsonarova ministra bezpečnosti brazilského federálního distriktu Andersona Torrese za „účast na nedemokratických činech.“  Torres je na dovolené na Floridě, ale popřel, že by se tam setkal s Jairem Bolsonarem.
Torres označil nepokoje za „kolektivní šílenství“, které „vehementně odmítá“ a nazývá tyto činy „naprosto neslučitelnými se všemi mými přesvědčeními o tom, co je důležité pro posílení brazilské politiky.“
Soudce Nejvyššího soudu Alexandre de Moraes nařídil zásah proti platformám sociálních médií Facebook, Twitter a TikTok, aby zablokoval svobodu projevu v Brazílii.
Policie vyčistila budovy od protestujících, kteří se stáhli do protestního tábora v areálu vojenského velitelství, kde táboří už dva měsíce.
Když chtěla policie vyklidit protestní tábor, armáda jim zprvu zabránila ve vstupu do vojenského areálu.

URGENT: In armored cars, Brazilian Army prevents state police from acting against protestors in Brasília Army HQ, where protestors are camping .
pic.twitter.com/SHrGpOgoSg
— Allan Dos Santos  (@allanldsantos) January 9, 2023

„Podle informací Federální okresní vojenské policie armáda argumentovala tím, že tato oblast je v kompetenci armády a že stále čeká na pokyny ministerstva spravedlnosti. Nebylo by tedy na vojenské policii, ale na samotné armádě, aby provedla operaci ke stažení protestujících. Podle informací ministerstva spravedlnosti ministerstvo obrany vyjednává s armádou o nejlepším způsobu, jak místo vyklidit,“  píše Antagonista .
Armáda posléze pustila federální policii  na pozemky, aby zatkla 1200 vlastenců.
Celkem tak bylo zatčeno 1600 lidí a 5 bylo zastřeleno. Počet zraněných po střelbě do davů protestujících nebyl uveden…
 
 

Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 4 ] Článek Brazílie: Lula vyhlásil výjimečný stav – 5 zastřelených a zatím 1600 zatčených, Bolsonaro vydal prohlášení (videa) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden