Matteo Salvini říká, že Maďarsko a jeho obyvatelé jsou inspirací pro italské konzervativce

Matteo Salvini říká, že Maďarsko a jeho obyvatelé jsou inspirací pro italské konzervativce
Píše
rmx.newsItalská konzervativní strana Liga pořádá první shromáždění během pandemie, kde Salvini, spojenec premiéra Viktora Orbána, řekl, že lid Maďarska je inspirací pro Italy
Maďarský lid je inspirací pro italské konzervativce, prohlásil v úterý vůdce italské konzervativní strany Liga Matteo Salvini na demonstraci v Římě, která sloužila jako první společné shromáždění tří italských konzervativních opozičních stran vyzývajících k odstoupení italské levicové vlády.
„Respekt k maďarskému lidu a vládě, maďarské komunitě. Jste pro nás příkladem, děkuji vám, že jste s námi! Řekl Salvini na shromáždění maďarské tiskové agentuře MTI.
Salvini a maďarský premiér Viktor Orbán jsou politickými spojenci, a dokonce se považují za blízké přátele, přičemž oba sdílejí neochvějný protiimigrační postoj a národní suverenitu tváří v tvář federalistickým tendencím Evropské unie. Loni v září byl Orbán hostem konference konzervativní strany Fratelli d’Italia v Římě na pozvání vůdkyní strany Giorgie Meloniové.
Římské shromáždění organizovala Forza Italia, Bratři Itálie a Liga, aby předložili své návrhy na pozvednutí země z finančních potíží, koronavirová pandemie zatlačila na její již tak sužovanou ekonomiku.
„Itálie musí být restartována. Hněv a potřeba akce Italů je plně pochopitelná, řekl Salvini na shromáždění. „Jsme tu proto, abychom nastavili politický kurz, který zemi požene k moci, aniž bychom čekali na pomoc zvenčí, která nikdy nedorazí.“
Salvini tvrdě kritizoval, jak vláda řeší krizi s koronavirem, včetně toho, že během pandemie umožnila tisícům migrantům připlout k italským břehům, zatímco zbytek země byl uzavřen. Salvini také rozmetal rozhodnutí levicové italské vlády udělit amnestii až 600 tisícům nelegálních přistěhovalců uprostřed hospodářské recese.
Meloniová také v úterý na shromáždění řekla agentuře MTI, že její strana a její spojenci nabízejí hlas všem Evropanům, kteří během pandemie nemohli vyjádřit své názory, a dodala, že navzdory pověstem o opaku je italská pravice jednotná a schopná nasměrovat zemi správným směrem.
„Itálie není odsouzena k úpadku. Existuje politická i ekonomická alternativa, řekla Meloniová. Viceprezident Fratelli d’Italia Antonio Tajani řekl, že lidé očekávají, že Evropská unie přijde s životaschopnou strategií restartu jak pro Itálii, tak pro Evropu, přičemž desítky tisíc malých podniků potřebují v důsledku pandemie koronaviru naléhavou pomoc.
 Share

Tweet


WhatsappThe post Matteo Salvini říká, že Maďarsko a jeho obyvatelé jsou inspirací pro italské konzervativce appeared first on V4 nová Evropa.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější