„Tohle je šikana. Prostě bude czexit“. Rozhodnutí Soudního dvora EU o migračních kvótách zaskočilo českou veřejnost

„Tohle je šikana. Prostě bude czexit“. Rozhodnutí Soudního dvora EU o migračních kvótách zaskočilo českou veřejnost

V roce 2015 přišla Evropská komise s návrhem ohledně přerozdělování uprchlíků mezi členskými státy unie, podle něhož by členské státy unie musely během dvou let převzít dohromady 40 tisíc migrantů. Některé země, včetně České republiky, odmítly tento návrh a postavily se proti povinným kvótám. V roce 2017 česká vláda označila systém kvót za nefunkční a opakovaně odmítala povinné přijetí upchlíků. V témže roce Evropská komise zahájila řízení se třemi státy, včetně Česka, ve věci porušení unijního práva a zamítnutí systému kvót. Nakonec, 2. dubna letošního roku, Soudní dvůr Evropské unie přijal rozhodnutí, že Česko, Polsko a Maďarsko nesplnily své povinnosti týkající se přerozdělování migrantů v rámci unijních kvót.
Reakce českých politiků a veřejnosti
Český premiér Andrej Babiš zdůraznil, že toto rozhodnutí nebude mít žádné finanční následky pro ČR. Klíčovým aspektem je podle něj to, že Česko uhájilo své právo nepřijímat žádné uprchlíky podle kvót.
„Důležité je, že nemáme nic platit. Komise si uplatňuje nějaké náhrady za řízení. Podstatné je, že žádné migranty brát nebudeme a že ty kvóty v mezičase skončily. A to díky nám hlavně,“ podotkl předseda vlády České republiky.
Europoslanec Jan Zahradil vyslovil svůj negativní postoj vůči tomuto kontroverznímu rozhodnutí. Zahradil nepochybuje, že dnešní verdikt Evropského soudního dvora bude mít negativní vliv na klesající popularitu Evropské unie.
„Horší načasování si Evropský soudní dvůr pro své rozhodnutí nemohl vybrat. Toto zase srazí popularitu EU o něco dolů. K odůvodnění: znamená to, že kdyby ČR neodmítla kvóty paušálně, ale odmítla každého žadatele individuálně, nic by neporušila?“ uvedl ve svém tweetu český europoslanec Zahradil.

Horší načasování si Evropský soudní dvůr pro své rozhodnutí nemohl vybrat. Toto zase srazí popularitu #EU o něco dolů. K odůvodnění: znamená to, že kdyby ČR neodmítla kvóty paušálně, ale odmítla jednoho každého žadatele individuálně, nic by neporušila? https://t.co/xiU29P5y1n
— Jan Zahradil (@ZahradilJan) April 2, 2020

Řada uživatelů se shodla v názoru, že jde o útok na suverenitu členských států ze strany Bruselu.
„Největší hřích ČR, Polska a Maďarska spočíval v tom, že tyto státy nepolíbily bruselský prsten. Slovensko na to šlo jinak. Symbolicky se podvolilo, oficiálně přijalo pár migrantů, a proto EU na Slovensko nezaklekla,” napsal uživatel Martin Chmela.
Uživatel s přezdívkou Odpůrce EU si myslí, že tento krok ze strany ESD přispěje k další dezintegraci Evropské unie.
„Prostě bude Czexit. Tohle je šikana bolševiků z Bruselu,” vyjádřil svůj názor dotyčný.
zdroj: cz.sputniknews.com
Příspěvek „Tohle je šikana. Prostě bude czexit“. Rozhodnutí Soudního dvora EU o migračních kvótách zaskočilo českou veřejnost pochází z ČeskoAktuálně.cz
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější