Lež jako názor, část první: Miloš Zeman

Lež jako názor, část první: Miloš Zeman

PETR BURIAN
Pryč jsou doby kdy se v politických diskuzích používaly argumenty a určité protiargumenty. Kdy se vlastní průšvihy bagatelizovaly a pochybení oponentů zveličovalo. Nová politická garnitura už natrvalo ustavila lež jako normu.


Lež coby regulérní politický nástroj začal jako první ve velkém používat Miloš Zeman ve svých soubojích o Hradní křeslo. Vzpomeňme jeho lži o tom, kterak jsou Bohdalová a Dejdar pronásledovaní a zhroucená Bohdalová mu po nocích brečí do telefonu, což oba důrazně popřeli, či sprosté zneužití jména zemřelého Ladislava Smoljaka, proti čemuž jeho rodina ostře protestovala. O Karlu Schwarzenbergovi prohlásil, že v jeho rodném sídle visí obraz s hakenkrojcem a hajlujícími lidmi, že jeho předkové, kteří umírali v koncetráku a byli za aktivní protinacistický odboj po válce vyznamenáni dokonce Československým válečným křížem, úzce spolupracovali s nacisty a že po restituci zámku v Čimelicích vyhodil pod most nájemkyni, která tam ovšem vůbec nebyla.
Jeho lži dosáhly dokonce takových obludností, že sám prohlásil a nechal vytisknout celoplošný inzerát v tisku o tom, že Karla Schwarzenberga podporují sudeťáci kvůli slibovanému zrušení Benešových dekretů a vydání jejich majetků. Inzerát pak zapřel a řekl že neví, kdo ho nechal vytisknout. Když se vyšetřováním zjistilo, že právník Zavadil, bývalý komunista, estébák a člen jeho týmu, popřel, že by byl Zavadil kdy člen jeho týmu. Vše došlo tak daleko, že se Zemanovy lživé útoky vyšetřovaly a řešil to dokonce i Nejvyšší správní soud. Ten ve svém usnesení konstatoval, že všechna tvrzení v onom inzerátu byla veskrze lživá, stejně jako celá Zemanova předvolební kampaň, ale že se s tím už nedá nic dělat, protože lid si ho mezitím zvolil za prezidenta. Zavadila řešila dokonce i Česká advokátní komora, která se ho pro pošlapání veškeré etiky chystala vyhodit ze svých řad. Ale ani ta to nestihla, protože ho Zeman mezitím stihl jmenovat ředitelem Odboru legislativy a práva Hradu. Připadá vám to k smíchu? Tak ještě chvíli vydržte.
Bojovat proti lžím prezident sjednotitel nemůže, protože je sám autorem většiny z nich. A tak se rozhodl bojovat proti těm, kteří na lži upozorňují. Soud se svým bývalým poradcem Šarapatkou o lživém očerňování jeho osobnosti sice ještě prohrál, ale aspoň si vydupal, že soudně nařízenou omluvu pomlouvanému nemusí absolvovat on osobně, nýbrž celý náš stát, tedy i vy, a to prostřednictvím ministerstva financí. Jen připomenu, že Šarapatka tehdy podal výpověď v době připravované akce Olovo, což byla dost nechutná likvidační kampaň na osobní úrovni proti tehdejší ministryni Petře Buzkové. Ve své výpovědi tehdy Šarapatka doslova uvedl:
…ztrátou důvěry v čestnost, statečnost, pravdomluvnost a otevřený postoj tehdejšího premiéra (Zemana, pozn.) ve vztahu ke kauze Olovo.  Pro jeho příznivce to přeložím do češtiny: páč je tak prolhanej, zákeřnej a křivej, že když spolkne hřebík vytlačí vývrtku. Zeman to však zpětně okomentoval tím, že ho vyhodil sám pro neschopnost. Pro neschopnost dostatečně a na úrovni lhát.
Jak je možno tak lhát a nestydět se?  Ferdinand Peroutka (vězněn v Dachau, Buchenwald, Pankrác, nepřetržitě vyšetřován nacisty a komunisty)
Ovšem na Tereze Kaslové, žijící příbuzné po Ferdinandu Peroutkovi, o kterém prohlásil, že byl fascinován nacismem, což dokládal vymyšleným neexistujícím článkem, si už smlsl. Po prvoinstačním opětovném usvědčením Zemana za lháře, při kterém svědčili i renomovaní historici na obranu Peroutky, který mimochodem prožil celou válku od prvních do posledních dní v koncentráku, se začal odvolávat do alelujá. A vyšlo to. Nejvyšší soud poté označil prokázané Zemanovy lži pouze za “možný nesprávný úřední postup”, čímž předchozí rozsudky zrušil. Zeman se hned nato přihlásil do sporu jako “vedlejší účastník” a požaduje po vnučce pomlouvaného Peroutky desetinásobek právních výdajů, než jaké mu přiklepl soud, s odůvodněním, že ji tím dává lekci a ostatním výstrahu. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na to konto požaduje od České televize vysvětlení, proč její reportér v ČT24 řekl, že Zeman lhal o článku vlevo dole, a hrozí ji mastnou pokutou. Pokud je vám z toho všeho na zvracení, tak to máte ten správný pocit. A jděte raději hned, protože dál se budeme už jenom smát, jak jsem vám slíbil výše.
V druhém volební období Zeman svým voličům slíbil, že nepovede žádnou volební kampaň. Jeho příznivci to uvítali s nadšením, coby vyjádření noblesy jejich vůdce. Předvolební kampaň se pak rozjela ve velkém stylu ještě týž ten a mimo vydávání Zemanovy knihy, celoplošných inzerátů a obřích bilboardů obsahovala i masové vhazování letáků do schránek. Zeman to pak vysvětlil tím že nelhal, že on skutečně žádnou kampaň nedělal, nýbrž k tomu určený tým. Nevím jakou dávku ponížení a hanby jeho voliči ještě snesou, ale je zřejmé, že toho snesou dost. V tomto případě shrbili páteř ještě o něco níž, na lokajskou cestu pozadu si koukali škvírou mezi nohama a kliku za sebou zavřeli zuby.
Zeman v číslech  (a čísla oproti němu nelžou, jak víme)
Je těžké objektivně popsat všechny Zamanovy lži, protože i možnosti internetu jsou na to poněkud omezené. Při zadání hesla “Zeman lhal” vám vyjede odkazů, že počet stránek nepobírá ani dvaadvaceti palcová obrazovka a tak vám googl k tomu nabídne ještě speciální podokruhy Zeman lže a Zemanovy lži. Ovšem jaká mamka, taká Manka, tedy v tomto případě jaký otec, taková dcera. Kateřina Zemanová, dcera prezidenta, byla natočená v roce 2013 při účasti na porno párty. Video označila za podvrh a svou účast rezolutně odmítla. Síra a mour se vyvalily také z Hradu. Zeman i jeho tlampač Ovčáček označili zveřejnění záběrů za hnusný a lživý útok na Zemanovu rodinu. A příznivci prezidenta také nešetřili rozhořčením. Celé to vnímali jako podlý komplot té nejodpornější úrovně. Po sedmi letech dala Kateřina rozhovor médiím, kde se k účasti na onom kotrmelci lidských těl, chtíče a potu hrdě přihlásila a o tehdejší mediální smršti prohlásila doslova:   Doma jsme se tomu zasmáli.  Jako bych v dáli slyšel další zakřupnutí. To od toho, jak příznivci Zemana sklonili své páteře ještě níž. Tak, a teď se můžete smát i vy.
Zeman vede pravidelně žebříčky v prolhanosti. Je o parník napřed i před takovými borci, jako je premiér, či špičky SPD a KSČM. V tomto je opravdový profík. Nebudu zde přetřásat to, jak si hezky povodil za nos své voliče v případě prověrky kancléře Mynáře, či jak oplkával jeho zabíjačku v době obecné karantény. V prohlášení  To prase nebylo nemocné. To prase bylo hladové, a to proto, že penzion je zavřený, takže zbytky potravin, kterými se krmilo, neexistují. A prase by umřelo hlady,  napráskal svého kámoše hned čtyřikrát. Jednak z krmení prasete zbytky z jídelny, což zakazuje zákon, z týrání hlady, neoznámení zabíjačky neregistrovaného prasete a konání žranice v době zákazu. Ale jeho příznivcům to divné nepřipadne. Oni jsou totiž na lži a porušování všeho Hradem už tak zvyklí, že by se pozastavili spíš nad tím, kdyby Zeman Mynáře pokáral.
Své volební sliby stihl porušit už po pouhých dvou letech vládnutí a to nadpolovičně (55%, demagog cz.). Podle stejného zdroje lže ze 425 sledovaných výroků ve 248 případech, což je hezkých téměř 60%.V předvolební debatě v lednu 2018 u Witowské, v prostorách národního klenotu Rudolfina, naservíroval oproti 25 pravdivým výrokům 19 čirých, nebo podsunutých lží, což je téměř 45% úspěšnost a svůj osobák potom trhl ve stejné době v přímém přenosu na TV Nova, kde mluvil dokonce pravdu jen v 11 případech z 32 tvrzení. Pro příznivce matematiky to je 66% prolhanost, což už je nový světoý rekord v Quinnessově knize za utáhnutí 2 853 390 občanů na jedné staré, špinavé fusekli.
Co říci závěrem. Je smutné potkávat bezduché nádoby lidských stínů, které na diskuzi obhajují svého boha prolhanosti slovy: ten jim to zase nandal, vy snad zpochybňujete přímou volbu prezidenta?
Ne, já tady zpochybňuji zdravý lidský rozum!


Petr Burian

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější