Vatikánští konzervativci mají údajně tajný plán na odstranění Bergoglia z postu papeže
RSS

Vatikánští konzervativci mají údajně tajný plán na odstranění Bergoglia z postu papeže

Mnoho konzervativně smýšlejících církevních hodnostářů i samotných věřících považovalo za papeže Benedikta. Po jeho smrti se nyní hovoří o sesazení „falešného papeže,“ který je plně v souladu se současnou ideologií. To zahrnuje podporu LGBTQ, potratů, klimatické propagandy a výměny evropských obyvatel včetně islamizace Evropy.
Nyní se tak hovoří o původně tajném plánu, který však postupně vychází na světlo světa. Část katolické církve se jednoduše nedokáže smířit s působením Františka, kterého konzervativní část církve nazývá komunistou.
Konzervativní katolíci, kteří stále truchlí nad odchodem papeže Benedikta XVI., se mohou v blízké budoucnosti dočkat dobrých zpráv. Skupina vatikánských konzervativců zjevně chce odstranit jeho „woke“ nástupce papeže Františka v naději, že nahradí Františka svým vlastním papežem.
Deník The Daily Telegraphv neděli  uvedl , že Františkovi konzervativní protivníci ve Vatikánu mají „tajný plán“, jak ho donutit k rezignaci. Toto schéma se dalo do pohybu několik dní po smrti Benedikta XVI.
Vatikánští konzervativci již dlouho kritizují Františkovu podporu otevřených hranic, společenství pro znovu sezdané rozvedené a umírněnější názory na potraty a homosexualitu. Telegraph poznamenává, že budou potřebovat čas, aby získali konsenzus a „oslabili“ Františka.   
Vatikánští konzervativci vedou „tajný plán“, jak dostat papeže Františka pod takový tlak, že odstoupí, tvrdí se.
Kampaň proti argentinskému papeži začala jen několik dní po smrti jeho předchůdce Benedikta XVI.
„Navzdory tomu, že dříve prohlásil, že  odstoupí, pokud se jeho zdraví zhorší , bylo považováno za vysoce nepravděpodobné, že by se František rozhodl odstoupit, dokud byl Benedikt ještě naživu, aby se zabránilo tomu, že ve Vatikánu budou žít tři papežové, což by byla bezprecedentní situace, která by uvedla katolickou církev do rozpaků.“
Ale s Benediktovou smrtí 31. prosince je rezignace reálnou vyhlídkou. To otevřelo cestu konzervativcům, kteří  se staví proti jeho postoji k otázkám sahajícím od homosexuality přes potraty až k  celibátu pro kněze, aby začali postupovat proti němu.
Dlouho ho považovali za příliš příliš liberálního v otázce ilegální imigrace, přičemž někteří šli tak daleko, že  mu přezdívali „komunista“.
„Tajný plán bude formulován na různých osách a fázích, ale bude mít jediný cíl – vystavit pontifikát takovému tlaku, že František bude muset rezignovat,“ řekl italský kardinál v neděli novinám La Stampa.
Kampaň by závisela na postupném oslabování papeže , stejně jako na jeho věroučných rozhodnutích, což vytvoří velkou nespokojenost, která může být použita proti němu.
„Odpůrci Františka vědí, že právě teď jsou v menšině, že budou potřebovat čas, aby získali konsensus a oslabili Bergoglia,“ řekl kardinál s odkazem na Františkovo jméno předtím, než se před deseti lety stal papežem.
„Někteří z jeho nepřátel budou operovat „ve stínu,“ zatímco jiní budou ve své kritice otevřenější,“ řekl kardinál.
Uvidíme, zda se plán podaří realizovat. Ovšem za Bergogliem stojí Deep state, který ho jak známo na jeho post dosadil. Bude tedy velmi obtížné proti tak silnému soupeři vyhrát.
Obzvlášť pak v situaci, kdy by si mnoho konzervativců v církevních řadách přálo jako nového papeže arcibiskupa Vigana. Ten je pro Deeú state zcela nepřijatelný…
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 2 Průměrně: 5 ] Článek Vatikánští konzervativci mají údajně tajný plán na odstranění Bergoglia z postu papeže se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden