Policie v Paříži zatkla tři muže kteří se vydávali za policisty, které se na videu pokusili vykreslit skutečnou policii za rasisty v důsledku protestů proti Black Lives Matter.

Policie v Paříži zatkla tři muže kteří se vydávali za policisty, které se na videu pokusili vykreslit skutečnou policii za rasisty v důsledku protestů proti Black Lives Matter.
Píše
BREITBARTZatýkání proběhlo v neděli, ale podrobnosti o incidentu zůstaly nejasné. První zprávy naznačují, že tři muži převlečení za důstojníky, režisér a kameraman natočili video, ve kterém falešná policie zatýká černošského Afričana před supermarketem za krádež, zatímco skutečný zloděj, běloch, je záměrně propuštěn.
Podle vyšetřovatelů byly použité pravé uniformy které byly spojeny s pařížským policistou, o němž se předpokládá, že je hercům půjčil.
Lóc Walder, delegát policejních odborů UNSA odpovědný za třetí okrsek, reagoval na video negativně a řekl: „Někteří zlomyslní lidé se snaží využít tohoto dramatu k tomu, aby francouzskou národní policii zneuctili. Je opravdu důležité být zvlášť ostražitý, pokud jde o obsah, který sledujeme online.“
Prohlásil, že Francie není totéž co Spojené státy, a dodal: „Národní policie vykonává své povolání s profesionalitou, vážností a rozlišovací schopností. Vzácná zneužití jsou systematicky trestána.“
Později v týdnu s režisérem filmu hovořila internetová stránka Check News, kterou provozuje levicový deník Liberation. Tvrdil, že to měla být pocta Georgi Floydovi, jehož smrt vyvolala protesty a nepokoje v Minneapolisu a později po celých Spojených státech.

„Cílem je vyslat poselství míru,- tvrdil 22-letý režisér. Trval na tom, že původní myšlenkou bylo ukázat muže, který krade levné zboží a ukazuje podobný scénář jako smrt George Floyda, s policistou který klečí na krku zloděje.
Dále poznamenal, že jeden z komparzistů navrhl, aby změnili film tak, aby ukazoval černocha zatčeného falešně za zločin bělocha během natáčení. Uvádí, že kvůli policejnímu zásahu a následnému zatčení herců nebyly ve skutečnosti natočeny žádné scény.
„Když přijela policie, nechtěli nic vědět a nenechali nás to vysvětlit. Jeden z komparzistů se také vyjádřil špatně: když ho policista požádal, aby vysvětlil, co je to za video, odpověděl, že je to rasistické video,- řekl jeden z herců.
„Chtěli jsme vysvětlit, že je to pocta Georgi Floydovi, ale nechtěli nic slyšet,“ dodal.
Jen několik dní po zatčení, Paříži propukla v nepokoje po protestu proti Georgi Floydovi a francouzskému případu Adama Traorého, černocha, který zemřel v roce 2016 v policejní vazbě.
 Share

Tweet


WhatsappThe post Policie v Paříži zatkla tři muže kteří se vydávali za policisty, které se na videu pokusili vykreslit skutečnou policii za rasisty v důsledku protestů proti Black Lives Matter. appeared first on V4 nová Evropa.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější