Trump: Přísahal jsem, že budu chránit zákony našeho národa a to je přesně to, co udělám!

Trump: Přísahal jsem, že budu chránit zákony našeho národa a to je přesně to, co udělám!

COM/SN
V pondělí navečer přednesl Donald Trump jednoznačný projev k veřejnosti, kterým dal jasně najevo, jak bude postupovat v případě pokračování nepokojů, vyjádřil se ke smrti George Floyda i k neutěšené situaci v ulicích velkých měst USA a vyzval k ukončení nepokojů. Obsah jeho prohlášení nám samozřejmě naše oficiální sdělovací prostředky nezprostředkovaly a to i přesto, že měl tento projev zásadní vliv na další vývoj a zmírnění situace ve Spojených státech. Proto Vám přinášíme celý text projevu Donalda Trumpa:

Moji milí spoluobčané,
je mojí první a nejvyšší povinností, jako prezidenta chránit naši skvělou zem a americké občany! Přísahal jsem, že budu chránit zákony našeho národa a to je přesně to, co udělám!
Všichni Američané byli oprávněně znechuceni a pobouřeni brutální smrtí George Floyda. Moje vláda je plně odhodlána k tomu, aby se Georgovi a jeho rodině dostalo spravedlnosti, že nezemřel nadarmo! Ale nemůžeme dovolit, aby oprávněný nářek a mírumilovní demonstranti, byli uneseni rozzuřeným davem.
Největšími oběťmi nepokojů jsou naši mírumilovní lidé a naše nejchudší komunity. A jako jejich prezident budu bojovat, abych jim zajistil bezpečnost! Budu bojovat, abych Vás chránil! Jsem Váš prezident zákona a pořádku a spojenec všech mírumilovných demonstrantů, ale v posledních dnech se našeho národa zmocnili profesionální anarchisté, násilné davy, žháři, rabovači, kriminálníci, výtržníci, Antifa a další!
Některé státy a jejich lokální vlády selhaly při přijímání nezbytných opatření pro ochranu svých občanů. Nevinní lidé byli divoce mláceni, jako ten mladý muž v Dallasu v Texasu, kterého nechali umírat na ulici, nebo ta žena v New Yorku, na kterou násilně zaútočili nebezpeční kriminálníci. Živnostníci spatřili, jak jejich sny jsou násilně zničeny. Těm nejlepším policistům z New Yorku házeli cihly do obličeje. Statečné sestřičky, které bojovaly s virusem, se bojí vyjít z domu. Policejní okrsek podlehl útoku. Tady v hlavním městě, Lincolnův památník a památník druhé světové války byly zvandalizovány. Jeden z našich nejstarších kostelů byl zapálen. Federální důstojník v Kalifornii, afroamerický policejní hrdina byl zastřelen a zabit. Toto nejsou činy mírumilovných protestů. Toto jsou činy domácího teroru. Ta destrukce nevinných životů a prolití nevinné krve je zločinem proti lidskosti a zločinem proti Bohu.
Amerika potřebuje tvoření, ne ničení . Spolupráci, ne pohrdání. Bezpečnost, ne anarchii. Uzdravení, ne nenávist. Spravedlnost, ne chaos. Toto je náš úkol a uspějeme, na sto procent uspějeme! Naše země vždy vyhraje.
A proto přijímám s okamžitou platností prezidentské rozhodnutí k zastavení násilí a k obnově bezpečnosti a pořádku v Americe. Mobilizuji všechny dostupné federální zdroje civilní i vojenské na zastavení nepokojů a rabování, na ukončení ničení majetku a žhářství a na ochranu zákonůdbalých Američanů, včetně vašich práv vyplývajících z 2. dodatku ústavy (pozn.: dodatek o právu na držení a nošení zbraní americké Ústavy). Proto tato opatření vstupují v platnost okamžitě!
Za prvé, ukončujeme nepokoje a nezákonnosti, které se rozšířily v naší zemi. Skončíme to teď! Dnes jsem důrazně doporučil všem guvernérům, aby rozmístili Národní gardu v dostatečných počtech, abychom získali kontrolu nad ulicemi. Starostové a guvernéři musí zajistit zdrcující převahu v ulicích, dokud nebude násilí potlačeno. Pokud město nebo stát odmítne přijmout opatření, která jsou nezbytná k ochraně života a majetku svých občanů, potom nasadím americkou armádu a rychle vyřeším ten problém za ně. Rovněž přijímám rychlé a rozhodné opatření na ochranu našeho skvělého hlavního města Washington DC. To, co se stalo minulou noc, byla totální ostuda!
Zatímco zde mluvíme, mezitím vysílám tisíce a tisíce vojenského personálu a policistů na zastavení nepokojů, rabování, vandalismu, útoků a svévolné destrukce majetku. Varujeme všechny, že zákaz vycházení po 19. hodině bude přísně vynucován. Ti, kteří ohrožovali nevinné životy a majetek, budou zatčení, zadrženi a stíháni v plném rozsahu zákona. Chci, aby si organizátoři tohoto terorismu všimli, že budete čelit přísným trestním postihům a dlouhým trestům vězení. Patří sem Antifa a další, kteří jsou hlavními pachateli tohoto násilí.
Jeden zákon a řád, a to je to, co to je, jeden zákon! Máme jeden krásný zákon a jakmile bude obnoven, plně obnoven, pomůžeme Vám, pomůžeme Vašemu podnikání, pomůžeme Vaší rodině. Amerika je založena na právním státu. Je to naše prosperita, naše svoboda, náš vlastní způsob života. Ale tam, kde není zákon, tam není žádná příležitost. Kde není spravedlnost, tam není žádná svoboda. Kde není žádná bezpečnost, tam není žádná budoucnost. Nesmíme se nikdy podvolit hněvu nebo nenávisti, pokud vládne zlost nebo násilí, pak nikdo z nás není svobodný.
Přijímám tato rozhodnutí dnes s pevným odhodláním a se skutečnou a vášnivou láskou k naší zemi, kdy naše největší dny, ještě stále leží před námi.
Mockrát Vám děkuji a nyní půjdu vzdát úctu velmi vzácnému místu.
Děkuji mnohokrát.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější