Největší vrtulník na světě MIL MI-26 je skutečné monstrum

Největší vrtulník na světě MIL MI-26 je skutečné monstrum

Největší vrtulník na světě, ruský Mil Mi-26, je skutečné monstrum, které dokáže převážet tanky, kamiony, letadla, ale i další vrtulníky. Tento stroj byl zkonstruován na základě požadavku letectva SSSR na těžký víceúčelový transportní vrtulník.
Vyrábí se dosud
Největší dosud postavený vrtulník Mil Mi-26 byl zkonstruován ještě v dobách Sovětského svazu a jedná se dodnes o největší helikoptéru světa, která se stále vyrábí. Tento gigantický stroj dokáže převážet těžký náklad v podobě tanků, letadel a jednou byl dokonce použit k převozu objeveného mamuta z daleké zmrzlé tundry . Helikoptéra pojme až 90 parašutistů nebo 60 ležících zraněných vojáků, v extrémních případech se však do útrob stroje dokáže vtěsnat až 100 lidí. Nákladní prostor tohoto megavrtulníku má velikost přibližně basketbalového hřiště a nosnost až 25 tun.
Dokáže převážet i letadla
Vrtulník Mil Mi-26 byl poprvé nasazen v Afghánistánu v roce 1984, kde přepravoval vybavení, transportoval zraněné vojáky a také zachraňoval menší vrtulníky Mi-8 poškozené v bojích . Podruhé se tato legenda mezi helikoptérami objevila v Afghánistánu v roce 2002, kde byl stroj využíván pro transport poškozených amerických vrtulníků MH-47E Chinook a AS532 Cougar. Tento obří stroj dokáže převážet ale také lehké tanky nebo bojová vozidla . Své využití našel i v průmyslu k dopravě materiálů ze špatně přístupných oblastí, stejně tak je například využíván k hašení požárů. Vrtulník byl také nasazen v boji proti radioaktivitě po havárii v Černobylu.
Zdroj: Wikipedia.org
Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější