Brazílie: Odpůrci Luly jsou drženi v koncentráku i ve vězení, rodičům odebrali děti, údajně již 4 mrtví, plánuje se generální stávka (videa)
RSS

Brazílie: Odpůrci Luly jsou drženi v koncentráku i ve vězení, rodičům odebrali děti, údajně již 4 mrtví, plánuje se generální stávka (videa)

V Brazílii je již téměř tři měsíce situace více než napjatá, přičemž mnohé směřuje k občanské válce. Bude ale zřejmě hodně záležet na tom, zda se armáda postaví na stranu veřejnosti nebo vlády.
Mezitím jsou stále lidé, kteří byli před pár dny zatčeni, drženi částečně v improvizovaném koncentráku a částečně byli převezeni do vězení. Připomínám, že se jedná převážně o poklidné demonstranty, jen několik set z téměř 2 tisíc vězněných bylo zadrženo v souvislosti s „útokem“ na Kongres,
Zajímavé je, že nikoho nezajímá, že Lula porušuje svým jednáním i Ženevské úmluvy, neboť podle nich není možné věznit děti či velmi staré lidi. Ty navíc zadržuje bez jídla a vody či přístupu k základním hygienickým potřebám. Mezitím podle nepotvrzených informací zemřeli již 4 lidé.
Stovky prodemokratických demonstrantů jsou stále zadržovány bez obvinění nebo právní pomoci v tělocvičně nyní přezdívané  „Lulag“ v Brasilii, zatímco 736 lidí bylo převezeno do federální věznice. Podle nepotvrzených zpráv zemřeli 4 lidé. Zdá se, že jeden muž se pokusil o sebevraždu nebo ji spáchal. Vězni jsou nuceni podepisovat přiznání k „terorismu“ a „zločinnému spiknutí“. Děti byly tímto programem odebrány rodičům.
Jedna z údajně zesnulých byla Rio Times identifikována jako Hilda, (81 let), která byla zatčena za to, že se každé ráno modlila před kasárnami:

Hilda, 81, Brazilian patriot, prayed for justice every morning outside the barracks.
Now she is dead.
She was caught by the police along with the 1200 and passed away. pic.twitter.com/Q3dcgQlSJ8
— The Rio Times (@TheRioTimes) January 10, 2023

Další oběť byla identifikována jako Nilma Marsonová. Třetí zatím nepotvrzená oběť byla identifikována jako Leonira.
Videa ukazují některé vězně, kteří potřebovali lékařskou pomoc:

Informe: muitos chamariam de cárcere privado c/c tortura, mas é só pela Democracia mesmo… pic.twitter.com/EHhsv4Bswx
— UNAB – União dos Advogados do Brasil (@_mauriciosp) January 9, 2023

Videa na GETTR údajně ukazují mladého muže, který se pokusil spáchat sebevraždu podřezáním zápěstí. Nebylo jasné, zda muž přežil.
Vězni jsou údajně nuceni podepsat přiznání k „terorismu“, „povstání“ a „zločinnému spiknutí“ bez konzultace s právníkem. Zde je například 74letá žena, která byla donucena se přiznat k terorismu za to, že se účastnila demonstrace proti Lulovi:

I hope you can understand how easily your rights can be stripped away in the formation of a regime, under the excuse of “democracy.”This woman, 74 yo, was forced to sign a “declaration of guilty” of “terrorism” for protesting; she was not allowed a lawyer b/f signing it. pic.twitter.com/rSXyaxp00s
— Camila Rocha (@Camila_Rocha) January 11, 2023

736 lidí bylo převezeno do federální věznice v Brazílii, podle brazilských obhájců práv, kteří  zveřejnili seznam jmen . 489 vězňů bylo převezeno do mužské věznice a 265 do ženské věznice.
Děti jsou drženy odděleně od svých rodičů.
Senátor Marcos do Val včera mohl zadržené navštívit. Jejich právníkům byl však odepřen vstup.

ATENÇÃO!!! Prezados, estive no local para verificar as condições em que os detidos estão. pic.twitter.com/IAboWh0oPv
— Marcos do Val (@marcosdoval) January 10, 2023

Podle Magellana byly děti režimem odebrány rodičům a odvedeny z tělocvičny neznámo kam.
„Včera jsem navštívil pána se srdečními problémy, který byl s autistickým synem,“ řekl Magellan. „Oba byli v tělocvičně bez léků. Byla tam také paní, která jela do jiného města, a ve chvíli, kdy autobus s protestujícími zastavil, zeptala se, jestli vozidlo jede na místo určení. Řekli, že ano. Přišla do Akademie PF a zůstala zde do 2 hodin ráno.“
Brazilská asociace právníků (UNAB) si stěžovala na „věznění s mučením, hlad, nedostatek toalet a vody“. UNAB řekl, že je „neuvěřitelné, co tam vidíte. Modlete se za tyto lidi a za naše právníky UNAB, kteří jsou tam společně s právníky OACB. Informace nepřicházejí správně a přístup k lidem je obtížný.“ Podle UNAB kolega již podal stížnost u Meziamerické komise pro lidská práva.

Faremos o que for necessário para denunciar esta situação aos Tribunais Internacionais. Isso é desumano e inimaginável que nossa PF se preste a tanto pic.twitter.com/p9nwYZRer1
— UNAB – União dos Advogados do Brasil (@_mauriciosp) January 10, 2023

Bývalý viceprezident  generál Hamilton Mourão kritizoval postup vlády jako amatérský, nelidský a nezákonný. Kritizoval „plošné zadržování více než 1 200 lidí, kteří jsou dnes drženi v nejistých podmínkách v zařízeních federální policie v Brazílii“.
Protestující volají po celostátní generální stávce a „národní mega demonstraci“, která začíná dnes v 18:00 místního času ve všech velkých městech země. Protestující vyzvali k uzavření rafinérií a distribučních center pohonných hmot.
Brazilské federální vládní orgány se mobilizují, aby posílily bezpečnost veřejných budov v Brazílii, hlásí  Rio Times .
Soudce Nejvyššího soudu Alexandre de Moraes nařídil zatčení Andersona Torrese, bývalého Bolsonarova ministra spravedlnosti, a Fábia Augusta Vieiry, šéfa vojenské policie ve federálním distriktu Brasília, a obvinil je ze zanedbání povinností v souvislosti s invazí do budovy Národního kongresu 8. ledna, napsala  Brazílie v angličtině . Torres je na Floridě a řekl, že se vrátí do Brazílie, aby bojoval za spravedlnost.
Moraes zakázal protesty, které narušují dopravu, a nařídil pokuty společnostem, o nichž se předpokládá, že financují logistiku prodemokratických protestů. Úřady se také snaží zmrazit aktiva Jaira Bolsonara.
Poslankyně Rejane de Almeida (Komunistická strana Brazílie) vyzvala k „zvednutí zbraně“ v boji proti „fašistům“.
Video z „Útoku na Národní kongres“ 8. ledna zřejmě ukazuje bezpečnostní síly, jak vybízejí protestující ke vstupu do budovy, ve scéně připomínající události ze 6. ledna v USA před 2 lety:

Precisamos espalhar esse vídeo e a prova total da armação,tropa de choque convidou a entrar e já estavam la esperando o povo ARMAÇÃO Vejam que alguns ficou com um pouco de receio até pra entrar eles chamam com as mãos pic.twitter.com/Yo9BmdZWwl
— Patty (@PatrciaPrates7) January 10, 2023

Zdá se, že videa z bezpečnostních kamer ukazují vojenskou policii, jak zvala protestující na pozemky a černě oděné infiltrátory ve stylu Antify v Národním kongresu předtím, než protestující dorazili:

Arapuca para os patriotas: 1- PMDF convida a virem para a esplanada 2- A entrada dos antifas é liberada ANTES dos patriotas chegarem 3- Os patriotas são liberados para adentrarem os prédios com os baderneiros já instalados para receberem a culpa pelos atos de vandalismo! #Brasil pic.twitter.com/yOk4c3WoVK
— Abdilas (@Abdilas171) January 11, 2023

 
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek Brazílie: Odpůrci Luly jsou drženi v koncentráku i ve vězení, rodičům odebrali děti, údajně již 4 mrtví, plánuje se generální stávka (videa) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden