Oficiálně schváleno v EU: Tyto čtyři druhy hmyzu se mohou skrývat ve vašem jídle
RSS

Oficiálně schváleno v EU: Tyto čtyři druhy hmyzu se mohou skrývat ve vašem jídle

Všímáte si, jak se poslední dobou likvidují chovy zvířat? V Holandsku a několika dalších zemích vidíme hromadné vyvlastňování farem pod záminkou nutnosti snížení obsahu dusíku a uhlíku, po celém světě pak již rok dochází k likvidaci chovů drůbeže – to vše pod záminkou údajné ptačí chřipky, detekované nespolehlivými PCR testy.
Podle plánů globalistů má v budoucnu jíst „plebs“ pouze umělé laboratorní maso a hmyz. Tyto ambice má i EU, která chce postupně likvidovat živočišnou výrobu tak, aby se do roku 2035 chovy zvířat zcela zredukovaly.
Již nyní se proto lidem nabízí jako náhražka hmyz. A aby si na něj lid lépe zvykl, začíná se podávat jako mouka či přídavek do běžných potravin, přičemž poznat, že daná poživatina hmyz obsahuje, nemusí být vždy jednoduché.
Pohled na seznam surovin, ze kterých daná poživatina sestává, by proto měl být součástí nákupu potravin. Občané EU, kteří nechtějí nevědomky jíst hmyz, by měli být obzvláště opatrní: Evropská komise již schválila čtyři druhy hmyzu v různých podobách jako „jedlý hmyz“.
Poslední schválení přišlo 5. ledna: Po moučných červech, kobylkách a cvrčcích může být použit jako přísada do potravin také potemník stájový. Ten může být součástí chleba, polévek, těstovin, přesnídávek, arašídového másla a čokoládových výrobků.
Moučný červ  získal první schválení pro takzvaný „jedlý hmyz“ v červnu 2021 :  Prováděcí nařízení Evropské komise 2021/822  schválilo uvedení sušených larev   Tenebrio molitor  (moučný červ) na trh jako nové potraviny. Společnost SAS EAP Group z Francie podala žádost a je oprávněna uvádět moučného červa na trh v celé Evropské unii. Může být prodáván jednotlivě nebo s maximálním obsahem 10 gramů mohou moučného červa obsahovat:
proteinové produkty
sušenky
pokrmy z luštěnin
těstovinové výrobky
V případě použití hmyzu musí být na obalu potraviny poznámka,  že konzumace může způsobit alergické reakce u lidí se známou alergií na korýše a měkkýše a jejich produkty a na roztoče.
Ve výčtu použitých surovin může být uveden latinský název hmyzu, což znamená, že jinak ani nemusíte poznat, že kupujete výrobek, který obsahuje hmyz.
V listopadu 2021 přišlo schválení pro druhý „jedlý hmyz“ prováděcím nařízením 2021/1975 : „Fair Insects BV“ z Nizozemska bylo má té doby povoleno uvádět na trh v EU zmrazené, sušené a práškové  Locusta migratoria ( saranče  stěhovavé ).  V závislosti na formě zpracování mohou být kobylky použity jako přísady v různých množstvích v následujících produktech:
zpracované bramborové výrobky, pokrmy z luštěnin a výrobky z těstovin
masové analogy
polévky a polévkové koncentráty
luštěniny a zelenina v plechovkách/sklenicích
saláty
nápoje podobné pivu, směsi alkoholických nápojů
čokoládové výrobky
ořechy, olejná semena a cizrna
mražené fermentované výrobky na bázi mléka
uzená masa
Od roku 2022 a 2023 je povolen  cvrček  domácí (  Acheta domesticus  ) v různých formách zpracování.  Prováděcí nařízení 2022/188 umožňuje uvádět na trh Acheta domesticus, zmrazený, sušený a práškový. Žádost přišla opět od „Fair Insects BV“. Cvrček může být použit v mnoha potravinách:
proteinové produkty jiné než analogy masa
chleba a housky
pečivo, cereální tyčinky a plněné těstoviny
sušenky
výrobky z těstovin (suché)
polévky a polévkové koncentráty nebo prášky
výrobky ze zpracovaných brambor, luštěninové a zeleninové pokrmy a výrobky na bázi těstovin nebo pizzy
pokrmy na bázi kukuřičné mouky
nápoje podobné pivu, směsi alkoholických nápojů
ořechy, olejná semena a cizrna
omáčky
masné přípravky
masové analogy
čokoládové výrobky
mražené fermentované výrobky na bázi mléka
Od 3. ledna může vietnamská společnost „Cricket One Co. Ltd“ také prodávat  „částečně odtučněný prášek ze cvrčků – Acheta domesticus“  v EU  implementací nařízení 2023/5 . Mohou ho obsahovat tyto potraviny:
vícezrnný chléb a rohlíky; krekry a tyčinky
cereální tyčinky
pekařské suroviny (suché)
sušenky
výrobky z těstovin (suché)
plněné těstoviny (suché)
omáčky
zpracované bramborové výrobky, luštěninové a zeleninové pokrmy, pizza, pokrmy z těstovin
syrovátkový prášek
masové analogy
polévky a polévkové koncentráty nebo prášky
pokrmy na bázi kukuřičné mouky
nápoje podobné pivu
čokoládové výrobky
ořechy a olejná semena
slané pochutiny jako chipsy apod.
masné přípravky
Prováděcí  nařízení 2023/58 z 5. ledna povoluje společnosti „Ynsect NL BV“ z Nizozemska dovážet do všech zemí  EU larvy  Alphitobius  diaperinus    ( potemník stájový ) ve zmrazené, pastovité, sušené a práškové formě jako novou potravinu. Seznam kategorií potravin, ve kterých mohou být larvy použity jako přísada:
cereální tyčinky
chleba a housky
zpracované obiloviny a snídaňové cereálie
ovesná kaše
suché suroviny pro pekařské výrobky
sušené těstoviny
plněné výrobky z těstovin
syrovátkový prášek
polévky
pokrmy na bázi obilovin a těstovin
pokrmy na bázi pizzy
těstoviny
chipsy a jiné slané občerstvení
krekry a tyčinky
burákové máslo
hotové slané sendviče
masné přípravky
masové analogy
analogy mléka a mléčných výrobků
čokoládové výrobky
doplňky stravy ve smyslu směrnice 2002/46/ES pro dospělé
Klaus Schwab vám přeje dobrou chuť!
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 2 Průměrně: 5 ] Článek Oficiálně schváleno v EU: Tyto čtyři druhy hmyzu se mohou skrývat ve vašem jídle se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden