Rozhodne pud sebezáchovy a obavy o budoucnost
RSS

Rozhodne pud sebezáchovy a obavy o budoucnost

PETR BRÁBNÍK
Tuto sobotu po oznámení výsledků voleb nenastalo sice žádné překvapení, ale stejně na mě padl smutek, pocit marnosti a zoufalství. K jakému úpadku až naše země došla a jak se mám zachovat v následující volbě?

Prvně jsou pro mě obě volby špatné. A to především emocionálně. A tak jsem se rozhodl postupovat čistě pragmaticky hlavou, nikoli srdcem, protože to bych volit nešel vůbec.
Zkusím se tedy oprostit od zášti, kterou chovám k expremiérovi Babišovi, za všechna příkoří a ústrky, které jsme museli vytrpět během „covidové doby“, která se mnohá ukázala u soudu jako protiprávní a za která se mi (nám) do dnes nikdo neomluvil.
A zkusím se oprostit i od pohrdání a odporu, které cítím vůči generálovi Petru Pavlovi za jeho bezpáteřní a bezskrupulózní kariérismus.
Nemá smyslu se zabývat dobou před rokem roku 1989, protože v tomto směru si nemají soudruzi moc co vyčítat.
 A tak jak pan Pavel v debatách vyzýval, posoudím jejich konání až od onoho „zlomového“ roku 1989.
 Kandidát  Petr Pavel , do roku 1990 rozvědčík ČSLA a od roku 1990 do června 1991 sloužil jako člen ČSA Varšavské smlouvě s velením v Moskvě. Následně „prozřel“ a zcela obrátil svoje politické přesvědčení, což ho obratem katapultovalo přímo do GŠ ČSA a následně AČR.
Pak již jen odhodlaný postup vzhůru, včetně mnoha mezinárodních vojenských diplomatických funkcí, z nichž za zmínku stojí ta v letech 1999 – 2002, kdy byl zástupcem na velitelství NATO v Brunssumu.
A 24. března 1999 začala letecká válka NATO proti Jugoslávii.
Výše uvedená „mise“ je stále považována za kontroverzní a v rozporu s mezinárodním právem a to nejen proto, že jednotky NATO neměly mandát OSN. Ale pan generál Pavel se o ni nikdy jako o chybné nebo špatné nevyjádřil, byť v ní zahynuly v důsledku bombardování tisíce civilistů. A následně pak pod dohledem vojsk NATO (Pavel byl zástupcem velitele NATO) došlo k násilnému rozdělení Srbska a vzniku Kosova. Dodnes mnoha státy neuznaného muslimského státu uprostřed křesťanské Evropy.
Takto dostoupal ve své kariéře až do roku 2015, kdy se stal na tři roky nejvyšším vojenským představitelem NATO. Po nástupu do funkce prohlásil, že největší hrozbu pro NATO je radikalismus na Blízkém východě a teroristická organizace Islámský stát. Jenže asi neměl ty správné informace o tom, kdo stojí za vznikem Islámského státu a tak o rok později v roce 2016 opět „prozřel“ a vyjádřil názor, že Rusko je nebezpečnější než Islámský stát a hrozba islámského terorismu byla přeceňována.
A za to jak vše „dobře vykonal a hezky sloužil“, dostal před odchodem do výslužby v roce 2018 nejvyšší americké vojenské vyznamenání udělované cizinci – Komandér Záslužné legie.
Je pro setrvání v EU a NATO.
Je zastáncem manželstvím pro všechny.
Je pro navýšení nejodpornější z daní a to daně z nemovitosti.
Pan generál Pavel, ač se zaštiťuje podpisy občanů, je zcela evidentně kandidátem současné vlády Petra Fialy, což pan premiér ve svém vyjádření podpory panu generálovi potvrdil. Tedy vlády, které se zajímá o EU a Ukrajinu více než o zájmy a potřeby vlastních občanů. Vlády, která „zajistila“ vlastním občanům   nejvyšší cenu el. energie a plynu (v přepočtu na příjem) na světě!  Vlády, které těmito cenami likviduje konkurenceschopnost průmyslu v ČR. A především kandidát vlády, která zatahuje ČR do válečného konfliktu…
Jak v televizních debatách pan Pavel prohlásil, prezident nemá dělat vlastní politiku, a má vždy jednat v součinnosti s vládou. On má v úmyslu schvalovat všechny zákony, které mu vláda předloží.
Je prostě zvyklý poslouchat, vykonávat rozkazy a neptat se.
Jeho zvolení by mi jako občanovi přineslo zvýšení rizika zatažení ČR do válečného konfliktu, prohloubení špatných vztahů s RF, další úpadek ekonomiky v rámci nefunkčních sankcí. Větší závislosti na USA a EU, vybudování základen NATO.
Andrej Babiš  byl v letech 1985–1991 vyslán jako obchodní zástupce do Maroka.
Po návratu a rozdělení ČSFR od roku 1993 podnikal v Česku, kde z původního Petrimexu založil holding Agrofert, spol.s.r.o, který se postupně stal jedním z největších českých potravinářských gigantů.
V současnosti je Agrofert akciovou společností a největším českým zemědělským, potravinářským a chemickým holdingem. Zahrnuje také společnosti na Slovensku, v Maďarsku, Polsku, Nizozemsku a Německu. Zisk holdingu před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) za rok 2019 činil 18,6 miliardy korun. Zaměstnává 33 000 lidí z toho 22 000 na území ČR. Společnost má místo podnikání na území ČR a tudíž tu i odvádí daně – ne v daňových rájích.
V roce 2011 po rozporech s ODS, kterou do té doby sponzoroval, založil hnutí Akce Nespokojených Občanů. (ANO 2011), kterého se stal v roce 2012 předsedou.
V roce 2013 se stává poslancem Parlamentu ČR a následně místopředsedou Sobotkovy vlády a ministrem financí.
V letech 2017 – 2021 byl premiérem několika vlád. Zavedl EET, což spolu se zákazem kouření zcela změnilo a zkomplikovalo podmínky podnikání a to především v pohostinství.
V letech 2019 – 2020 jeho vláda vydala mnoho rozporuplných covidových protiopatření.
Je pro setrvání v EU i NATO.
Je zastáncem tradičniho manželství muže a ženy.
Je proti zvyšování daní z nemovitostí.
V současnosti je poslancem parlamentu ČR a na prezidenta kandiduje za ANO 2011, tedy opoziční stranu.
Je to obchodník a zkušený politik, schopný jednat a hledat řešení. V jeho zájmu je, aby Agrofert a ostatní navazující firmy prosperovaly. Logicky se tedy po zvolení prezidentem bude snažit tlakem na vládu o zajištění co nejlevnějších energií a surovin.  Což samozřejmě pomůže všem firmám, nejen těm v Babišových svěřeneckých fondech. A k chodu ekonomiky a generování zisku je nutný především mír. Bude hájit vlastní zájmy, vydávat je za „lidumilství“. Ale ať. Pomůže to nám všem, tedy i mně.
A i kdyby Babiš nesplnil moje předpoklady, jedno je nad slunce jasné. Nebude slepě podepisovat nesmyslné zákony Fialovy vlády a „nasype písek“ do té „Pětikolky“ se kterou se řítíme do záhuby. Slovy Winstona Churchilla: „Nepřítel mého nepřítele je můj přítel“.
Takže v rámci rozumu, logiky a pudu sebezáchovy, budu se zatnutými zuby hlasovat proti současné Fialově vládě tím, že dám hlas Andreji Babišovi.

PL

The post Rozhodne pud sebezáchovy a obavy o budoucnost first appeared on .


Nejčtenější za týden