Muslimský duchovní říká: „Pokud se nepoužívá meč, pak to není islám“

Muslimský duchovní říká: „Pokud se nepoužívá meč, pak to není islám“
Píše
jihadwatchJak mohl Yusuf Selami Çakaroğlu, který zasvětil svůj život správnému pochopení islámu, přehlédnout to, co je pro tolik nemuslimských politiků na Západě naprosto jasné, totiž že islám je náboženstvím míru? Je pravděpodobné, že Yusuf Selami Çakaroğlu se nyní dostane do konfliktu s papežem Františkem, který pronesl směšné tvrzení , že „autentický islám a správné čtení koránu jsou proti všem formám násilí.- Bezpochyby je nyní na cestě do Turecka, aby mu vysvětlil jejich mírumilovné náboženství.
„Džihádistický duchovní, který zbožňuje al-Káidu, bude propuštěn, aby pokračoval v kázání v Turecku,od Abdullaha Bozkurta, Nordic Monitor , 17. června, 2020 (díky Náboženství míru ):
Yusuf Selami Çakaroğlu, turecký duchovní podporující al-Káidu, který je obžalován, unikl ze sevření systému trestního soudnictví v Turecku díky intervenci islamistické vlády prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Už nějakou dobu svobodně káže v tureckých provinciích a předvádí se na vládou kontrolovaných televizních sítích, aby šířil radikální názory.
„Çakaroğlu“, 49, byl součástí toho, čemu se v turečtině říká Tahóiyeciler, neboli Molla Muhammetóiler, džihádistická skupina vedená Mehmetem Doňanem (také znám jako Mullah Muhammed el-Kesri), který otevřeně deklaroval svůj obdiv k Usámovi bin Ládinovi a vyzval k ozbrojenému džihádu v Turecku. Skupina byla od počátku roku 2000 pod dohledem tureckých bezpečnostních agentur a interní komunikace mezi zpravodajskými službami ji popisovaly jako nebezpečnou skupinu podporující al-Káidu. Sonda odhalila, že teroristická skupina poslala do Afghánistánu téměř 100 lidí na zbrojní výcvik…
V zabavených páskových záznamech určených k indoktrinačním účelům, Mulla Muhammed se nechal slyšet, jak volá po násilném džihádu: „Říkám ti, abys vzal zbraně a zabil je. Požádal také své stoupence, aby ve svých domovech stavěli bomby a minomety, naléhal na setnutí hlav Američanů a tvrdil, že náboženství takové praktiky umožňuje. „Pokud meč není použit, pak toto není islám,“ prohlásil. Podle něj byli všichni muslimové povinni reagovat na ozbrojený boj tehdejšího vůdce al-Káidy Usámy bin Ládina.
Náčelník policejní rozvědky Ali Fuat Y’lmazer informoval 3. prosince 2008 provinční zpravodajské jednotky o Tah’iyeyecileru, a označil jí za radikální skupinu s přibližně 5000 členy. Zpravodajská zpráva uváděla, že skupina šíří džihádistickou propagandu a jako jednu z takových stránek uvedla cihaderi.net. Podle archivované stránky dnes již zaniklé webové stránky stroje WayBack se skupina otevřeně ztotožnila s al-Káidou a zveřejnila zprávy, videa a články propagující ozbrojenou džihádistickou činnost po celém světě.
Prohlášení správců cihaderi.net zní: „Jsme na cestě a víře, kterou předložila džihádistická komunita shromážděná pod vlajkou al-Káidy a kde šajch Usáma bin Ládin, Šejk Zawahiri a šejk Zarkawi chtěli, aby je všichni džihádisté po celém světě následovali a vyhověli jim.“ …
Erdogan vehementně obhajoval mullu Muhammada, pomohl zajistit osvobození jeho a jeho spolupracovníků prostřednictvím jeho loajálních soudců a prokurátorů, zahájil razii proti novinářům, kteří kritizovali jeho radikální skupinu, a dokonce si najal právníka, aby v USA podal civilní žalobu proti muslimskému učenci Fethullahu Gělenovi za hanobení tohoto fanatika. Třetí nejvyšší trestní soud v Bakirku zprostil 15. prosince obvinění z al-Káidy všech podezřelých včetně mully Muhammeda a Çakaroğlu, 2015. V rozporu s minulými záznamy vydalo generální ředitelství pro bezpečnost (Emniyet) také novou zprávu, která vybarvuje činnost skupiny.
A co víc, Erdoganská vláda v roce 2014 vyzvala mullu Muhammeda a jeho muže, včetně „Çakaroğlu, aby podali trestní oznámení na policisty, prokurátory a soudce, kteří skupinu vyšetřovali, a také na novináře a muslimské učence, jako je Gělen, kteří tuto organizaci napojenou na al-Káidu kritizovali.
Portrétování Tahóiyecilera jako oběti, Erdogan dokonce zahájil veřejnou kampaň jménem mully Muhammada a v projevu předneseném 15. prosince 2014 prohlásil: že mulla Muhammed byl nespravedlivě zatčen, odseděl si 17 let ve vězení a přišel o 90 procent zraku v obou očích. To samozřejmě nebyla pravda, protože klerik sloužil pouhých 17 měsíců a měl dokonalé vidění. Docela snadno četl z dokumentu, když oznámil svůj obdiv Usámu bin Ládinovi během živého televizního rozhovoru na CNN s Akifem Bekim, bývalým mluvčím Erdogana…
 Share

Tweet


WhatsappThe post Muslimský duchovní říká: „Pokud se nepoužívá meč, pak to není islám“ appeared first on V4 nová Evropa.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější