Obávám se, že pro mnoho živnostníků těžká doba teprve nastane

Obávám se, že pro mnoho živnostníků těžká doba teprve nastane

PETR BAJER
Dovolte, abych se krátce zamyslel nad současnou situací živnostníků a drobných podnikatelů a výhledem jejich života do budoucnosti.
Podmínky pro drobné soukromé podnikání se v posledních letech neustále zhoršovaly, tak jak agro-socialistická vláda za potlesku závistivců utahovala šrouby. Nikdo patrně netušil, že to nejhorší přichází s koronavirovou pandemií. A to státní zákaz podnikání. Tedy činnosti, která všem drobným podnikatelům zajišťuje živobytí nejen pro ně a jejich rodiny, ale i pro jejich zaměstnance a v konečném důsledku i pro jejich odběratele a dodavatele. Podnikající žije jen z toho, co si vydělá a nikoli z různých dotací, „státních“ peněz a jiných finančních lumpárniček. A i když je to naprosto jasné a průhledné, je s podivem, že to stále málokdo chápe. A v této situaci začíná stát vymýšlet různé pomoci, různé „covidy“ na podporu podnikání, které však zdaleka nejsou dokonalé a někdy i vyvolávají dojem, že nejsou určeny pro všechny.
Zatímco o sypání státních peněz z kapes daňových poplatníků do spřízněných kasiček různých molochů se mluví jako o strategické pomoci a nezbytné záchraně všeho možného, pro živnostníky zůstávají výhružky . Výhrůžky i vězením např. v tom smyslu, jestli ti chudáci nezneužili tu neustále omílanou „pětadvacítku.“ Navíc bez jasných kriterií. Před více než čtrnácti dny jsme zasílali oficiální dotaz na MFČR, kde jsme chtěli taxativně vymezit podmínky pro příjemce těchto peněz, aby se snad nedostali do problémů. A světe div se, do dneška bez odpovědi. Osobně se domnívám, že těch relativně málo peněz vyplacených v „dávkách“ pro živnostníky bude označeno jako největší problém pro „skvěle“ se rozebíhající státní rozpočet (již v únoru a bez covidu to bylo mínus 30 mld. Kč!). Takže se to vlastně tak trochu hodilo do krámu.
Obávám se, že pro mnoho živnostníků těžká doba teprve nastane a i dlouholeté firmy mohou být na pokraji přežití. Přesto věřím, že si tito lidé pomohou sami svou pílí a pracovitostí, svými vizemi do budoucna, své z velké části rodinné firmy zachrání a budou dále rozvíjet. Moc bych jim to přál.
Přesto, že tyto problémy jsou v této době pro samostatně hospodařící lidi prioritou, politický život se v současnosti ubírá k podzimním krajským a senátním volbám. O postupném sestavování kandidátek jste průběžně informováni. Prostě v různých krajích jsou odlišné možnosti. Samozřejmě, že se nemůžeme zavděčit v případě koaličních kandidátek všem. Naprosto ideální by bylo, kdyby naše strana měla v každém kraji více než 50 % hlasů a rozhodovala sama. Realita je však přeci jen trochu jiná. Proto po pečlivém uvážení vstupujeme v některých krajích do koalic. Spektrum našeho možného výběru je jistě omezené, ale věřte následujícím slovům. Vždy si vybíráme partnera, který ani v nejmenším nezpochybňuje svobodu a potřebnost soukromého podnikání, zejména toho středního a malého. A úspěch v těchto volbách je potřebný, aby naše myšlenky a zásady nezanikly na úkor jiných.
Pevně věřím, že jste přestáli a vlastně stále přestáváte tuto dobu v plném zdraví. Děkuji Vám všem za podporu, která je nejen potřebná, ale i povzbuzující a kterou budeme do budoucna zajisté potřebovat.

Petr Bajer – Soukromníci

 
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější