Konečně zase bez náhubků

Konečně zase bez náhubků

IVO F. CILICH
Teda vlastně pořád ještě ne úplně zcela, ale většina populace už konečně roušku, ten symbol poslední doby, nemusí povinně nosit na většině míst, kde se běžně pohybuje.


Když už dokonce i sám epidemiolog Rastislav Maďar veřejně  připustil , že roušky nejsou všespásné a mohou lidem i škodit, tak je to již co říct. To se ovšem vyznavačům svaté roušky asi příliš líbit nebude.
Například MUDr. Hnízdil  tvrdí  již dlouho, že v roušce si zhruba 30% vydechnutého CO2 vdechujeme zpátky do plic spolu s novým nádechem, čímž vdechujeme ochuzenou kyslíkovou směs, která v plicních sklípcích přechází do krve a způsobuje  hypoxii . Prostě nám jde do mozku méně kyslíku, než by mělo, takže se nám zpomalují reflexy, reakce, přesnost a bystrost, otupují se tzv. smysly.
Onkolog a senátor za ČSSD profesor Jan Žaloudík k tomuto tématu ozval i v  senátu  a mj. k rouškám  říká , že „ Tady nejde jen o viry, ale i o bakterie, které si zase vdechujete sám zpátky. Plíce mají také očistnou funkci. Zbavují nás nejen kysličníku uhličitého, ale i řady metabolitů .”
MUDr. Mirka Skovajsová, Ph.D. ve stejném duchu  tvrdí , že v rouškách vdechujeme zpět většinu toho, co plíce usoudily vyloučit jako nezdravé a dermatoložka MUDr. Alice Tomková dokonce roušky šité doma  přirovnává  k Petriho miskám, které si nosíme na obličeji. A zdaleka v tomto názoru nejsou jediní.
Pořád ještě věřím tomu, že nejsme psi, abychom museli povinně nosit náhubek i kdyby byl sebeslušivější.
Takže já sám za sebe jsem opravdu velice rád, že ty vládní náhubky již můžeme sundat i zcela oficiálně (neoficiálně už se stejně delší dobu příliš nenosily ani do obchodů), konečně se přestat dusit a zase dýchat o něco málo svobodněji alespoň takto.
 
Náprava té koronavirové hysterie nás i tak bude ještě stát mnoho zdrojů a úsilí.

 
 

Ivo F. Cilich

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější