Merkelová vzkazuje Evropě, aby se připravila na dohodu o brexitu, která se nenaplní

Merkelová vzkazuje Evropě, aby se připravila na dohodu o brexitu, která se nenaplní
Píše
BREITBARTPokrok v rozhovorech o brexitu mezi Velkou Británií a Evropskou unií je „opatrně řečeno velmi omezený“, dnes to řekla svému národnímu parlamentu německá Angela Merkelová.
Německo ve středu převzalo rotující předsednictví Evropské rady a německá kancléřka Angela Merkelová byla požádána o aktualizaci během zasedání o parlamentních otázkách a odpovědí, během něhož odhalila své doporučení, že by evropské národy měly urychlit přípravy na dohodu. Spojené království opustilo Evropskou unii na konci ledna, ale až do konce roku 2020 bude nadále podléhat pravidlům a nařízením bloku, pokud nebude dohodnuto prodloužení – další zrada projektu brexitu.
Na základě Reuters Merkelová poslancům řekla, že zatímco rozhovory probíhají, jejich selhání zůstává možností. Řekla: „Pokrok v rozhovorech je, řečeno opatrně, velmi omezený… Dohodli jsme se s Británií, že urychlíme rozhovory, abychom na podzim uzavřeli dohodu, která musí být ratifikována do konce roku,“ řekla. Německo a EU však „musí být připraveny… na možnost, že k dohodě nedojde.“
Připomínky přicházejí po tvrzení, že Německo varovalo evropské státy, aby se v polovině června připravily na bezvýchodný brexit , a to prostřednictvím instruktážního dokumentu, který uvádí, že postoje Londýna a Bruselu jsou příliš daleko od sebe, než aby je bylo možné v době, která je k dispozici, sladit.
Evropská unie pokračovala ve svém původním postoji, kdy si přála udržet Spojené království co nejblíže Bruselu, s co nejmenšími změnami, pokud by nebylo možné se brexitu úplně vyhnout. Tento přístup se ošklivě srazil s britským postojem, že pokud nebudou splněny určité testy, pak o brexitu nelze skutečně říci, že byl proveden.
Mezi oblasti sváru patří pravidla rybolovu – Brusel chce i nadále kontrolovat britské teritoriální vody, což rybářům EU značně prospívá na úkor Britů, Brexitýři si nárokují obchodní pravidla.
30. června – včera – byl dříve často uváděn jako poslední den , kdy mohla být dohodnuta osnova dohody o brexitu, protože to byl termín pro prodloužení rozhovorů po konci roku 2020. Vzhledem k tomu, že datum uplynulo bez téměř žádného komentáře z obou stran a v tisku zůstalo bez povšimnutí, zdá se, že vyjádření vlády Spojeného království z počátku měsíce, že prodloužení nepřijmou , byla vážná.
document.oncontextmenu=null;document.onselectstart=null;document.ondragstart=null;document.onmousedown=null;document.body.oncontextmenu=null;document.body.onselectstart=null;document.body.ondragstart=null;document.body.onmousedown=null;document.body.oncut=null;document.body.oncopy=null;document.body.onpaste=null;
 Share

Tweet


WhatsappThe post Merkelová vzkazuje Evropě, aby se připravila na dohodu o brexitu, která se nenaplní appeared first on V4 nová Evropa.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější