Sebastian Kurz obvinil Erdogana z rozdmýchávání napětí v Evropě po tureckých střetech s Kurdy

Sebastian Kurz obvinil Erdogana z rozdmýchávání napětí v Evropě po tureckých střetech s Kurdy
Píše
BREITBARTRakouský kancléř Sebastian Kurz obvinil Turecko z rozsévání svárů v Evropě poté, co se členové krajně pravicových tureckých Šedých vlků střetli ve Vídni s kurdskými levičáky a jejich spojenci z Antify.
Kancléř Kurz si v pondělí předvolal tureckého velvyslance v Rakousku a řekl tisku, že „musí skončit snaha Turecka ovlivňovat zdejší obyvatele v Rakousku a napomáhat jim v jejich konfliktech“.
„Neočekávám od Turecka velkou podporu,“ řekl, píše o tom rakouský bulvární list Kronen Zeitung .
„Protože přesně vím, o co se Turecko snaží: konkrétně využít Turky v Evropě k rozsévání svárů a vytvářet tu a tam nálady především pro vlastní zájmy Turecka,- dodal kancléř Kurz.
„Tyto konflikty se dovážejí z Turecka, řekl Kurz a pokračoval v poznámce: „Když potřebujete pouliční rvačky, měli byste to dělat v Turecku, ale v Rakousku pro to není místo.“
Připomínky přicházejí jen několik dní poté, co se členové krajně pravicové turecké skupiny Šedí vlci, ultranacionalistické skupiny, střetli s kurdskými stoupenci teroristické Strany kurdských pracujících (PKK) a spojenci Kurdů z Antify v silně migrující oblíbené čtvrti Vídně.
Konflikt začal minulou středu , kdy členové Šedých vlků přerušili schůzi kurdského sdružení žen. Střety mezi krajně pravicovými a krajně levicovými extremistickými skupinami pokračovaly ještě několik dní poté. V souvislosti s násilím bylo dosud zatčeno jedenáct lidí a sedm policistů bylo zraněno.
PKK spolu se svými symboly a vlajkami byly v Rakousku zakázané v únoru loňského roku. Zatímco některé symboly Šedých vlků jsou dnes také zakázány, krajně pravicová skupina není přímo zakázána.
O víkendu, Kancléř Kurz vyhlásil politiku „nulové tolerance“ slovy: „Nedovolíme, aby se konflikty přenášely z Turecka do Rakouska a aby se násilně odehrávaly v našich ulicích.“
Turecké ministerstvo zahraničí mezitím uvedlo, že „teroristická organizace PKK a její stoupenci již několik dní pořádají ve Vídni demonstrace“.
Střety mezi Šedými vlky a stoupenci PKK byly v minulosti zaznamenány také v Německu. V roce 2016 se obě skupiny střetly ve městě Duisburg a Turci i Kurdové spolu v srpnu téhož roku krátce bojovali v centru Vídně.
document.oncontextmenu=null;document.onselectstart=null;document.ondragstart=null;document.onmousedown=null;document.body.oncontextmenu=null;document.body.onselectstart=null;document.body.ondragstart=null;document.body.onmousedown=null;document.body.oncut=null;document.body.oncopy=null;document.body.onpaste=null;
 Share

Tweet


WhatsappThe post Sebastian Kurz obvinil Erdogana z rozdmýchávání napětí v Evropě po tureckých střetech s Kurdy appeared first on V4 nová Evropa.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější