Francie vystoupí z NATO, aby odhalila tureckou dvojí hru

Francie vystoupí z NATO, aby odhalila tureckou dvojí hruPo incidentu týkajícího se Le Courbet ve Středozemním moři a třech tureckých fregat pokračoval konfrontační tón i v rámci zasedání NATO.


Francie prohlásila, že jde o selhání. NATO, které nevyřešilo spor mezi Paříží a Ankarou. Ministerstvo obrany oznámilo v úterý „dočasné“ stažení prostředků poskytnutých pro operaci Sea Guardian ve Středozemním moři.

Více než dva týdny po vážné nehodě zahrnující francouzskou fregatu, Le Courbet illuminée se nic nevyřešilo.
 
„Je jasným politickým gestem upozornit na nejednoznačnost operace proti obchodování s lidmi prováděné s obchodníky s lidmi,“ obviňuje Ankaru francouzské ministerstvo.
Dvojitá hra a agresivní chování Turecka jsou Paříží vehementně odsouzeny. 10. června se Le Courbet pokusil prohlédnout tureckou nákladní loď podezřelou z přepravy zbraní do Libye v rozporu s embargem OSN. Nákladní loď byla doprovázena třemi tureckými fregaty, které byly spojené s operací NATO, loď se odmítla podrobit.„Nejedná se o jednorázovou událost,“ uvedlo ministerstvo s odvoláním na seznam podobných porušení ze strany jiných tureckých plavidel, která mají zakrytá jména a tají cíl cesty Libyi. Ankara vojensky podporuje vládu národní jednoty Fayeze El-Sarraje proti jednotkám generála Haftara, podporované Ruskem. Emmanuel Macron v pondělí odsoudil „historickou a trestní odpovědnost“ Turecka. Ankara naopak odsoudila „destruktivní“ chování Paříže.
Vzhledem k této vnitřní krizi se NATO dosud rozhodlo mlčet. Zpráva o incidentu Courbet zadaná generálním tajemníkem Aliance Jensem Stoltenbergem se zjevně nesnažila urazit tureckého spojence. Pokud neexistují „prostředky a čas“, vyšetřování není „vyčerpávající“, říkají na ministerstvu. Zpráva „není přesvědčivá“, ujistil v úterý ráno turecký velvyslanec ve Francii Ismail Hakki Musa, kterého vyslýchali senátoři výboru pro obranu. Pod pečetí tajemství nebyla zpráva zveřejněna.
Tváří v tvář francouzským obviňováním se Ankara rozhodla postrašit kategorickou hrozbou. „Bez Turecka nebude NATO!“ varoval Ismail Hakki Musa. „Nebudete moci zacházet s Íránem, Irákem, Sýrií, Středomoří na jihu, Kavkazem, Libyí, Egyptem,“ trval na svém.


zdroj: prvnizpravy.cz
The post Francie vystoupí z NATO, aby odhalila tureckou dvojí hru appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější