Děti by se prý měly ve škole dozvídat o pozitivním přínosu romské menšiny

Děti by se prý měly ve škole dozvídat o pozitivním přínosu romské menšiny

MATOUŠ BULÍŘ


.
Přišlo to co jsem čekal. Už tu máme první celoevropské doporučení k tomu, ať začneme naše české děti převychovávat a programově ve školách vytvářet mýtus o stát otvorném romském etniku, které se podílelo na evropské prosperitě po celou dobu svého kočovného života u nás.


Děti by se prý měly dozvídat o pozitivním přínosu romské menšiny k regionálnímu, národnímu i evropského kulturnímu dědictví . Zapomínat by se nemělo ani na aktivní roli Romů v protinacistickém odboji. Zkusím si tipnout, že proti Německu bojovalo rozhodně více homosexuálů než Romů, takže kdy se bude muset učit i o tomto?

Doporučení vybízí členské státy Rady Evropy, aby bojovaly proti přetrvávajícím protiromským náladám, a to právě lepší osvětou v hodinách dějepisu.

Výuka dějin Romů by se měla soustředit i na příspěvek této menšiny v hospodářské oblasti, především v oblasti obchodu, kovářství či chovu zvířat. O Romech a jejich kultuře by se však žáci neměli dozvídat jen v hodinách dějepisu, ale například i v občanské, výtvarné a hudební výchově. Laicky řečeno, je potřeba o nich ve škole mluvit minimálně v každém druhém předmětu, aby bylo dosaženo požadované převýchovy českých dětí.

Opomenout by se prý nemělo ani romské kulturní dědictví včetně literatury, zbožnosti, hudby a různých tradic. Zdůraznit by přitom měli učitelé „nerovný přístup k sociálním právům”, které tato menšina po staletí čelila, říká Rada Evropy.

Jestli toto není jeden velký dogmatický pokus o to, přepsat naprosto dějiny a vytvořit zcela nové, kde romské etnikum bude působit veskrze pozitivně, tak už potom nevím, co jiného by to mělo být.  Ať se nám to líbí či nikoliv, romské etnikum se prostě nechovalo tak, jak by si někdo v dnešní době přál. Není to nekonfliktní etnikum a rozhodně to není ani etnikum, které by bylo pro krajinu, kde přebývalo přínosem. To je prostě realita, nikoliv rasismus či jiný “ismus”, nebo fobie, jak je dnes zvykem používat pro označení každého člověka, co se odmítá vzdát své národní identity a odmítá následovat multikulturní doktrínu.
EU, OSN, Rada Evropy, tři organizace, které mají za cíl, kdo ví proč, zcela odevropštit Evropu.

Matouš Bulíř


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější