Švédské město Lund zažilo za sedm měsíců zatím nejméně 55 žhářských útoků, při nichž hořela auta a několik budov včetně škol.

Švédské město Lund zažilo za sedm měsíců zatím nejméně 55 žhářských útoků, při nichž hořela auta a několik budov včetně škol.
 Píše
BREITBARTV posledních několika měsících byly ve městě zapáleny nejméně tři školy, přičemž poslední incident se odehrál v úterý večer, kdy vypukl požár na základní škole v Měrtenskalanu. Plameny poškodily fasádu, ale díky spuštění poplachu byly uhašeny. Člen ochranky se pokusil požár uhasit, před příjezdem záchranné služby.
K požáru došlo po žhářském útoku na školku v květnu, jehož výsledkem bylo úplné spálení. V červnu byla zapálena další škola, ale škody nebyly rozsáhlé, protože požár byl podchycen brzy po jeho vypuknutí, Píše o tom švédský deník Expressen .
Ewa-Gun Westfordová, tisková mluvčí Lundovské policie, uvedla, že úředníci prověřují sérii žhářských útoků a ponechali otevřenou možnost, že by mohli spolu souviset.
„Na každý požár, který vznikne, se díváme individuálně, stejně jako na každý jiný zločin. Poměrně v krátké době však v Lundu vzniklo několik požárů. Takže také zjišťujeme, jestli by tu mohla být spojitost,„Řekla paní Westfordová.
Podle Westfordové zatím policie neidentifikovala žádné podezřelé ze žhářských útoků. Mluvčí připustila, že zatímco policie incidenty aktivně vyšetřovala, práce byla obtížná.
I když švédské úřady chytají žháře, ne všichni dostávají tvrdé tresty. Tak tomu bylo u mladistvých ve městě Gěvle. Byl odsouzen k pouhé podmínce poté, co byl shledán vinným ze zapálení 21 aut za jedinou noc v únoru.
Požáry automobilů byly pravidelně zaznamenány v mnoha takzvaných švédských „zranitelných oblastech“ neboli no-go zónách, přičemž jeden z největších incidentů se v roce 2018 odehrál v Gothenburgu a během jediného dne shořelo přes 100 automobilů.
 Share

Tweet


WhatsappThe post Švédské město Lund zažilo za sedm měsíců zatím nejméně 55 žhářských útoků, při nichž hořela auta a několik budov včetně škol. appeared first on V4 nová Evropa.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější