SPRAVEDLNOST: Policie obvinila Pavla Novotného z podněcování k trestnému činu

SPRAVEDLNOST: Policie obvinila Pavla Novotného z podněcování k trestnému činu

Policie obvinila starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) z výtržnictví a podněcování k trestnému činu vůči někdejšímu policejnímu prezidentovi Stanislavu Novotnému. Případ má na starosti odbor extremismu a terorismu pražské policie. Informovala o tom agentura ČTK (viz ZDE ).
Novotný podněcoval k trestnému činu
Někdejší policejní prezident Stanislav Novotný kritizoval svého jmenovce loni v prosinci ve vysílání Rossija 1. Jako zástupce České republiky měl vysvětlit, kdo regionální politik je a jakou mají jeho slova ve společnosti váhu. Člena ODS označil v televizi za blázna, neúspěšného novináře a člena “pražské kavárny” , který se přes skandály snaží vydělávat peníze. Politik v reakci na jeho slova řekl serveru iDnes.cz, že je Novotný šmejd. “Je mi lhostejné, co říkal o mně, ale vadí mi, jakým způsobem zradil Českou republiku a vlastizrádci by měli viset,” dodal tehdy Pavel Novotný.
Arogantní reakce na obvinění
Novotný na svém twitterovém účtu reagoval na policejní obvinění tradičně arogantně, když uvedl: “Vyšetřovatel Varaďa, ten, co u výslechů říká soudruhovi lžidoktoru pegagogiky Ondráčkovi ‘pane doktore’, se mě po Ondráčkovi rozhodl udělat i za vlastizráce Standu Novotného a můj rok starý rozhovor na iDnes s @Plesl1. Zavolal jsem mu, že nemám čas na výslech a že je debílek.”

Vyšetřovatel Varaďa, ten, co u výslechů říká soudruhovi lžidoktoru pegagogiky Ondráčkovi "pane doktore", se mě po Ondráčkovi rozhodl udělat i za vlastizráce Standu Novotného a můj rok starý rozhovor na iDnes s @Plesl1 . Zavolal jsem mu, že nemám čas na výslech a že je debílek. pic.twitter.com/LuyPAZyJ6r
— Pavel Novotný (@PavelNovotnak) July 3, 2020

Obviněn již kvůli poslanci Ondráčkovi
Starosta Řeporyjí navíc čelí obžalobě za to, že loni v květnu na Twitteru napsal, že by si přál, aby komunistický poslanec Zdeněk Ondráček za návštěvu Doněcké lidové republiky visel. „Obžaloba byla podána 9. dubna 2020 pro podněcování k trestnému činu. Za to mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,” uvedl mluvčí Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 5 Martin Černý. Věc ještě nebyla nařízena k projednání soudu. Komunálnímu politikovi za to hrozí až dva roky vězení.
Pravomocně již odsouzen za vyhrožování
Na začátku letošního roku byl Novotný pravomocně odsouzen za vyhrožování smrtí podnikateli Markovi Vítovi . Soud mu uložil pokutu 66 600 korun. Pokutu dosud neuhradil, ale v pátek uvedl, že ji prý zaplatí a že jeho právní zástupkyně v dané věci podá dovolání Nejvyššímu soudu. V minulosti byl Novotný dále odsouzen za porušení zákazu řízení (viz ZDE ), který dostal jako trest v roce 2017 za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, kterého se dopustil při dopravní nehodě v roce 2015 (viz ZDE ).
Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější