“Black Lives Matter”: Anglickou katedrálu bude zdobit obraz poslední večeře. Ježíš Kristus je znázorněn jako černoch

“Black Lives Matter”: Anglickou katedrálu bude zdobit obraz poslední večeře. Ježíš Kristus je znázorněn jako černoch

Nešťastné zabitie Georgea Floyda zneužili čierni rasisti (a tiež časť bielej populácie neomarxistického a liberálneho naladenia) na vyvolávanie nenávisti voči ľuďom bielej farby pleti.
Rasistickú podstatu tohto hnutia potvrdila aj profesorka indického pôvodu pôsobiaca na britskej univerzite v Cambridge, Priyamvada Gopalová, ktorá na sociálnej sieti Twitter napísala tento status: „Na životoch belochov nezáleží.“ Ako na bielych. Zrušte belošstvo!“
Twitter jej  po nejakej dobe tento rasistický status vymazal. Profesorka indického pôvodu to však napísala znova: „Zopakujem to znovu. Na životoch belochov nezáleží.“
Viac o tomto prípade sa dočítate tu Zo sveta prichádzajú aj ďalšie neuveriteľné príbehy namierené proti bielym ľuďom a ich histórii.
Najnovší prípad sa týka historickej katedrály v anglickom meste St. Albans. Vedenie katedrály sa rozhodlo zavesiť nad oltár obraz znázorňujúci poslednú večeru. Informuje portál The Times
Maľba zobrazuje 12 učeníkov a Ježiša Krista v strede, ktorý je tmavej farby pleti. Autorkou obrazu je Lorna Mayová Wadsworthová, ktorá sa pri kresbe Ježiša Krista inšpirovala černochom z Jamajky.
Maliarka tiež vysvetlila prečo takýto obraz vytvorila. Tvrdí, že chcela zbúrať západný mýtus, že Ježiš Kristus bol biely Európan s blond vlasmi a modrými očami.
Wadsworthová však už nedodala, že rovnako je to po celom svete. Jednotlivé rasy ľudí si Ježiša interpretujú podľa vlastného obrazu. Preto je normálne, že Afričania zobrazujú Ježiša ako černocha, Európania ako belocha a Aziati ho zobrazujú so svojimi typickými črtami.
Ak už teda chcela byť táto maliarka objektívna mohla Ježiša zobraziť ako človeka podobného ľuďom žijúcim na Blízkom Východe.
V tomto prípade sa teda jednoznačne jedná o provokáciu voči belochom.
Miestny kňaz zdôvodňuje umiestnenie tohto provokatívneho obrazu práve podporou hnutiu „Black Lives Matter.“ Tvrdí, že Boh je spravodlivý a k tomu patrí aj spravodlivosť rasová.
zdroj: hlavnepsravy.sk
Příspěvek “Black Lives Matter”: Anglickou katedrálu bude zdobit obraz poslední večeře. Ježíš Kristus je znázorněn jako černoch pochází z ČeskoAktuálně.cz
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější