V USA přibylo opakovaně přes 50 000 nakažených koronavirem

V USA přibylo opakovaně přes 50 000 nakažených koronavirem

Úřady ve Spojených státech během pátku nahlásily přes 53 000 nových případů nákazy koronavirem, o den dříve to bylo rekordních 55 405 oznámených infekcí. Celkově se počet nakažených v USA blíží 2,8 milionu.
Nákaza na vzestupu
Sedm amerických států v pátek ohlásilo rekordně vysoké denní bilance, a to Alabama, Aljaška, Idaho, Jižní Karolína, Mississippi, Severní Karolína a Tennessee. Počet lidí pozitivně testovaných na virus SARS-CoV-2 od začátku jeho šíření se v pátek v USA blížil 2,8 milionům. Poslední týden v zemi registrovaní nakažení přibývají výrazně rychleji než při jarním vrcholu epidemie a více než dvojnásobným tempem oproti přelomu května a června . Nákaza je podle médií na vzestupu ve více než 35 státech. Podle odborníků je to důsledek unáhleného a neuváženého uvolňování protiepidemiologických opatření.
Trumpova nezodpovědnost zabíjí Američany
Prvotní podceňování nové nákazy prezidentem Trumpem způsobilo opožděnou reakci amerických úřadů na první nákazy v USA. Tato prodleva si nyní vybírá daň v podobě statisíců nakažených a tisíců mrtvých.  Přes smutný vývoj v jeho zemi si Trump nadále nepřipouští závažnost situace, když např. odmítl nosit ochrannou roušku a jít tak příkladem americkým občanům . Svědčí o tom také jeho nepříčetné nápady se vpichováním dezinfekce do žil apod.. Trump sleduje hlavně ekonomické zájmy velkých amerických firem, když zahájil uvolňování už tak omezených opatření proti koronaviru v době, kdy epidemie v USA ještě zdaleka není zažehnána.
Hledání příčiny vlastní neschopnosti
Trumpova administrativa si odmítá přiznat, že ve zvládání epidemie selhala. Namísto úklidu před vlastním prahem zvolil Trump osvědčenou metodu hledání viníka jinde, když opakovaně obviňuje Čínu ze zanedbání epidemie při jejím vzniku a pozdního informování světové veřejnosti.  Za rychlé rozšíření epidemie na americkém území jsou přitom zodpovědné jen a pouze tamější úřady a této odpovědnosti je nezbaví obviňování někoho jiného . Američané si musí přiznat, že jejich zdravotnický systém není tak skvělý a dokonalý, jak se snaží světu namluvit. Že se nedokáže účinně postarat o většinu běžných obyvatel země, ale pouze o hrstku vyvolených, kteří si mohou dovolit platit drahé zdravotní pojištění.
Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější