Šokující požadavky chudých migrantů v Itálii: “Dejte nám oblečení Armani, Hugo Boss a Pirelli!” + VIDEO

Šokující požadavky chudých migrantů v Itálii: “Dejte nám oblečení Armani, Hugo Boss a Pirelli!” + VIDEO

40 migrantov z Afriky, pochádzajúcich najmä zo Senegalu, Nigérie, Somálska, Mali a Ghany, protestovalo v uliciach Benátok a blokovalo premávku, pretože sa dožadovali luxusného oblečenia.
Lorenzo Chinellato, ktorého organizácia ubytovala migrantov v hoteli Byron v Benátkach, povedal, že keď im bolo darované oblečenie z katolíckej charitatívnej organizácie „Charitas“ a ďalších prispievateľov, ostali nespokojní, pretože oblečenie nepochádza od luxusných značiek.
„Keď prišli do Talianska, dali sme im bežné oblečenie. Ale oni chceli značkové ako Armani alebo Boss, žiadali si aj značkovú obuv Pirelli. Keď prišli k nám, nemali žiadne oblečenie, ale všetci mali smartfóny“, spomína Chinellato.
40 migrantov z Hotela Byron tiež protestovalo proti pobyte a strave v hoteli. „Cítime sa tu ako vo väzení“, sťažovali sa, pričom vyčítajú, že každý deň jedia cestoviny alebo ryžu – typické talianske jedlá. „Nič tu nemáme, žiadne jedlo, každý deň len cestoviny alebo ryža!“ Ich sťažnosť je zaznamenaná aj vo videu, ktoré priniesol novinový portál Il Gazzettino.

Nie je to však prvýkrát, čo sa chudobní migranti dožadujú luxusu.
V máji skupina migrantov vyvolala protest, v ktorom žiadali premiestnenie z obce Fondachelli-Fantina, pretože sa v meste nachádza „málo možností ako sa zabaviť“. Po tom, čo kompletne zničili prijímacie centrum do stavu, kedy už nemohlo byť funkčné, ministerstvo vnútra ich premiestnilo do luxusného hotela.
V júni zasa migranti, ktorí boli ubytovaní v malom meste na Sardínii, niekoľko dní protestovali a dožadovali sa lepších jedál, televízie do každej izby a osobného šoféra, ktorý by ich vozil do hlavného mesta Cagliari.
„Je to neznesiteľné, aby sme akceptovali týchto ľudí, ktorým sa nepáči, čo im dávame. Jedlá a ubytovanie v hoteli zdarma. A ešte tí, ktorí sa dožadujú televízie a autobusu, ktorý ich má zadarmo odvážať do Cagliari,“ vyjadril sa Marcello Orrù, regionálny riaditeľ sardínskej politickej strany Partidu Sardu.
„Je ľahké nás obviniť z rasizmu alebo xenofóbie, ale odmietame akceptovať túto totálnu nespravodlivosť voči Sardínčanom. Títo muži sú svalnatí a vybavení najnovšími modelmi iPhone. Ak chcú mať televíziu v izbe alebo dokonca i masérku, musia byť naložení na loď a okamžite poslaní späť do Afriky.“
zdroj: hlavnespravy.sk
Příspěvek Šokující požadavky chudých migrantů v Itálii: “Dejte nám oblečení Armani, Hugo Boss a Pirelli!” + VIDEO pochází z ČeskoAktuálně.cz
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější