Daniel Vávra: Americký vládní úřad zveřejnil data
RSS

Daniel Vávra: Americký vládní úřad zveřejnil data


Podpořte přípravu rozhovorů a živého vysílání. Číslo účtu: 12122128/2010.
„Americký vládní úřad nechtěl zveřejnit data o vedlejších účincích, když všichni tvrdili, že žádné vedlejší účinky vakcín nejsou a rozhodně nejsou nějak abnormální. Vtipné na tom je, že se tomu nejvíce věnuje medium Epoch Times, který byl ve Spojených státech založený čínskými disidenty, kteří utekli před komunistickým režimem, což je celkově mega bizarní. Novinář Epoch Times donutil, aby CDC zveřejnila data. Mainstreamová média se tématu vyhýbají jako čert kříži, tak je otázka: Proč? Jestli je to proto, že to není tak horké? Nebo se vyhýbají tématu, protože jsou spoluviníkem celé té situace? Protože všechny ty kecy o tom, že látky nemají nějaké vedlejší účinky, tak se nyní ukazuje, že vedlejší účinky pravděpodobně mají. Nevím, neumím ty data interpretovat, ale spousta lidí to umí, tak tvrdí, že ano. Nevím, ale jestli se tedy potvrdí, že všechny ty instituce, odborníci a poradci lhali, když tvrdili, že je to všechno super. Co když se ukáže, že ne, že to bylo jinak? Co budeme dělat? Jak budeme dělat s celým tím konceptem potírání dezinformací? Co když se ukáže, že všichni, co byli očerňováni, tak měli pravdu?,“ říká v rozhovoru Daniel Vávra ze Společnosti pro obranu svobody projevu. Kdo je skutečný dezinformátor? Proč je potřeba počkat na potvrzení dat? Proč je potřeba uvolnit data v České republice? Proč se o některých tématech a příčinách stále mlčí? Proč chybí společenská diskuze a reflexe celé situace? S jakými příručkami pracuje české ministerstvo?
Prosíme, podpořte další tvorbu kliknutím na @InovaceRepubliky Staňte se členem INOVACE REPUBLIKY a získejte okamžitý přístup k premiérám https://www.youtube.com/channel/UCBaZ…
Natočeno 11. ledna 2023
Podpořte přípravu rozhovorů na Inovace Republiky. Rádi bychom také natáčeli další série rozhovoru ve stylu moderovaného „dialogu protistran“ ke stále více polarizované společnosti. Číslo transparentního účtu: 12122128/2010. Do poznámky napište “DAR”.
„Vláda a politici na podobné postupy nemají žádné právo. Všichni jsme si rovni. Žádný člen vlády není nic víc, než-li kdokoli z nás. Oni jsou naši placení zaměstnanci, kteří mají mandát k tomu, co jim umožňují stanovená pravidla daná ústavou ČR. Když někdo řekne, že je chytřejší než-li my, tady si něco přečtu, ale potom vám z toho udělám výtah, abych ukázal, co si o tom můžete přečíst vy. Toto je přeci popření všech základních demokratických principů, které tu máme. Kam toto vede? K totalitě to přeci vede naprosto jednoznačně, takhle to začínalo vždycky. Něco se zakáže, protože jim to vadí. Někdo o nich říká, že jsou neschopní, někdo je lepší, tak se začnou bát, když se to začne říkat moc nahlas, tak by se náhodou mohlo stát, že opravdu skončí,“ říká v rozhovoru Daniel Vávra, kdy hovoříme otevřeně o vývoji demokracie, významu médií i připravovaných vládních opatřeních pro boj s dezinformacemi.
Celý rozhovor najdete ZDE
„Fascinuje mě, že to někteří inteligentní lidé nevidí nebo nechtějí vidět. Když vláda řekne, že tady někdo šíří dezinformace, musíme to zakázat, aby to hloupí lidé nevěřili, a teď vám řekneme, jak je to doopravdy. Oni vám tamty lidé lžou, ale to si nesmíte přečíst, protože to dělají tak dobře, protože byste tomu mohli začít věřit. Jak si mohu ověřit, že si to ta vláda celé nevymyslela? Ten někdo o kom říká, že ho nemohu poslouchat, protože lže a nemá pravdu. Přitom není špatná vláda, když mi to sama vláda znemožní. Jediné, co o tom druhém vím, je to, co mi říká ta vláda. Toto je přeci základní důvod, proč je v ústavě České republiky napsané, že cenzura je nepřípustná. Když by tam toto nebylo, tak to vláda může takto dělat a lidem může tímto způsobem lhát. Vybere si nějakého nepřítele, který třeba ani neexistuje, bude o něm vykládat hrozné věci, bude ho démonizovat, aby ho nenáviděli, ale budou přitom vykládat, jak oni jsou skvělý. Když by náhodou nebyli oni, tak to bude strašný průšvih, protože by přišel ten zlej, ale nesmíte o něm nic vědět, protože je tak strašně zlej, že by vás zblbnul,“ říká k logice politického rozhodování, důležitosti ústavy ČR a dalším souvislostem Daniel Vávra, který je jedním ze zakladatelům Společnosti pro obranu svobody slova.
* Inovace Republiky – Snažíme se přinášet spolupráci při hledání nových cest, sdílení myšlenek a podporovat kreativní diskuzi. Cílem je vytvářet otevřené prostředí, sdílet vize, inspirovat se a postupně tak vytvářet ideovou základnu k vědomé transformaci společnosti. Více www.inovacerepubliky.cz .


Nejčtenější za týden