Ruské stíhačky zachytily americké letadlo nad Černým mořem. Co tam dělaly?

Ruské stíhačky zachytily americké letadlo nad Černým mořem. Co tam dělaly?

Speciální síly protivzdušné obrany zaznamenaly americký letoun ve značné vzdálenosti od hranic a nepřetržitě jej sledovaly pomocí radarových kontrol. Za tímto účelem byly do vzduchu vyslány víceúčelové stíhačky Su-27.
„Ruské bojové letouny se přiblížily k leteckému cíli a označily jej za průzkumný letoun RC-135W Rivet Joint US Air Force. Poté letoun změnil kurz a zamířil pryč od ruských státních hranic,“ uvedla tisková služba.
Uvádí se, že hranice americké letadlo neporušilo.
Ve zprávě je zdůrazněno, že let ruských letadel byl proveden v souladu s mezinárodními pravidly pro využívání vzdušného prostoru.
Připomeňme, že v pořadí jde již o třetí podobný incident s americkými letadly nad Černým mořem v posledních dnech. Dne 26. června vzlétla do vzduchu stíhačka Su-30, aby zachytila hlídkové letadlo R-8A Poseidon, strategické průzkumné letadlo RC-135 a tankovací letadlo KS-135. Jen o tři dny později, dne 29. června, se P-8A Poseidon a RC-135 znovu přiblížily ruským hranicím.
Aktivita americké armády se navíc zvýšila i v dalších oblastech poblíž ruských hranic. V polovině června si nad Baltským mořem všimli bombardérů B-52H a ruská armáda v reakci na to vyslala do vzduchu letoun Su-27. O několik dní později už B-52H letěl nad Ochotským mořem. Doprovodily je ruské Su-30, Su-35 a MiG-31.
První místopředseda výboru pro mezinárodní záležitosti Rady federace Vladimír Džabarov, který se vyjádřil k akci americké armády, řekl, že ruské stíhačky jsou připraveny kdykoli zastavit let, dojde-li ke skutečné potřebě. Senátor rovněž upozornil na skutečnost, že frekvence těchto letů se zvyšuje se zhoršující se mezinárodní situací.
Průzkum u ruských hranic
Zahraniční letouny a drony pravidelně provádí průzkum u ruských hranic. Často jsou vidět nad Baltským mořem, v oblasti Krymu a Krasnodarského kraje, stejně jako v blízkosti ruských základen v Sýrii. Jen za poslední týden ruská armáda zaznamenala poblíž státních hranic asi 21 průzkumných letadel a šest bezpilotních letounů. Kvůli tomu byly stíhačky dvakrát vyslány do vzduchu.
Stíhačka Su-27
Su-27 je perspektivní ruská víceúčelová stíhačka páté generace. Stroj dokáže vyvinout rychlost až 2,6 tisíce km/h. Na konstrukci těchto letadel se podílí stealth technologie. Letoun byl navržen tak, aby zničil všechny druhy vzdušných, pozemních a mořských cílů.
zdroj: cz.sputniknews.com
Příspěvek Ruské stíhačky zachytily americké letadlo nad Černým mořem. Co tam dělaly? pochází z ČeskoAktuálně.cz
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější