To myslíš vážně, Škodovko?

To myslíš vážně, Škodovko?

Dnes jsem byl nucen strávit celý den ve Škodě Octavii Combi 1.5 CNG 96kW DSG z roku 2019, najeto asi 65 000 km. Dojmy? Budu potřebovat čtyři týdny rehabilitací kvůli páteři a psychiatra. Podotýkám že jsem motorkář co jezdil na GSX-R K2 a Tuonu. Po celém dni na žádné z těch opravdu spíše nepohodlných motorek mě nikdy tak nebolely záda.

Ergonomicky je to naprostá katastrofa. Chápu že se jedná o základní sedačky, ale i tak – jde přece o vlajkovou loď Škodovky. Když se nepovede Octavia, může to Jungbunzlau Motoren Werke zabalit. Nebo snad ne? Sedačka se absolutně nedá nastavit tak, aby šlo auto zároveň ovládat a aby vás při tom příšerně nebolely záda. Ano, obvykle sedím jako někdo kdo trochu přičichnul k okruhům, takže dost naražený na volant. Ale chápu že k takovýmu posedu tak bezpohlavní auto jako je Octavia asi nebude příliš vstřícné, takže jsem se smířil s tím že budu dál. Jenže když si sedačku nastavíte tak, abyste si nelámali bederní část páteře, zjistíte že máte kulatá záda a vtažená ramena. WTF? Abyste viděli přes věnec volantu na přístrojovku, tak ten musí být tak vysoko že máte ruce nahoře jako Denis Hopper v Easy Riderovi. A přišlo vám někdy že mají Škodovky proti rovině symetrie sedačky vyosený volant? Tak ono vám to nepřišlo. Je to tak, vím to. Jak to vím je moje věc, vám zbývá si to buď přeměřit nebo mi věřit. Skloubením těchto tří věcí vzniká neskutečná bolest v oblasti hrudní páteře. Seru na to. Sundavám volant že na přístrojovku nevidím, rychlost mi ukazuje navigace a sesouvám se hlouběji do sedačky kterou víc pokládám. Zítra ráno budu mít vyhřezlé plotýnky nebo tak něco, to je jisté.
CNG je supr věc. Tedy pokud chcete tankovat častěji než se nabíjí elektromobil. Na CNG má ten zgarb dojezd asi 300 km a protože má redukovanou benzínovou nádrž, tak na benzín asi ani polovinu toho. To není jen nedostatečné, je to tristní. Groteskní.
A jsme u pohonu. Bohužel se přesvědčíme že ani relativně dostatečný papírový výkon není všechno. DSG převodovka občas neví co by vlastně chtěla zařadit, zblbnete jí velmi snadno. A tak obvykle zrovna když byste nejvíc ocenili příval té oné turbosíly, kterou se přeplňované motory pyšní ve středním pásmu a sešlápnete tedy pedál na podlahu, auto jenom silně cukne dvojnásobným podřazením a motor zoufale zavyje kousek od omezovače. To vám samozřejmě moc pomůže, že jo?
Jízdní vlastnosti? Na nerovnostech se to klátí jak vožralej retard s artrotickejma kolenama a při rychlejších změnách směru začne být zadek tak nervózní že vás přejde chuť to zkoušet. Jako postiženej jezevčík co honí svůj vlastní vocas.
Aerodynamika. Celkový odpor asi nebude příliš velký a aerodynamický hluk je skutečně nízký. Tím ovšem všechny dobré zprávy končí. Nevím proč se aerodynamici Škodovky tak soustředí na zkoumání linie obstřiku bordelem když výsledek prostě nefunguje. V dešti se bordel ze silnice dostává až na celou plochu bočních okýnek a za zrcátky je dokonce vidět jak se proud vzduchu vrací! To jsem ještě neviděl. Dokonce ani u staré 9000, která měla nosník zrcátka zdvojený!
Za mě tedy zcela nepoužitelné auto. Dosud jsem na přímé dotazy Škodovky spíš doporučoval (modří vědí proč) i když jsem s ní sám nejezdil. Alo po této zkušenosti s tím fakt končím. Po vystoupení jsem pod ten vergl flusnul.
 

05.07.2020 Jersey
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější