Proč nejsou v Praze vyvěšeny plakáty připomínající vrahy Mistra Jana Husa

Proč nejsou v Praze vyvěšeny plakáty připomínající vrahy Mistra Jana HusaNedávno byla Praha zavalena obrovskými transparenty umístěnými na nejrůznějších pražských budovách a připomínající výročí popravy Milady Horákové. U portrétu popravené ženy byla jen dvě slova: Zavražděna komunisty. Buďme důslední. Dnes by Praha měla být zavalena jinými transparenty.
V případě Mistra Jana Husa tomu tak není, třebaže je nápad na výzdobu města hodně podobný tomu, co Pražané nemohli přehlédnout v případě Milady Horákové.

Ještě k výročí popravy Milady Horákové se vyjádřil v televizi 5. července 2020 ve vysílané Partii Terezie Tománkové bývalý český prezident Václav Klaus. Podle něho je bez diskuse, že šlo o hrůzný čin, který je třeba si stále připomínat. Vyjádřil ale podiv nad tím, že připomínka této události se podobala chtěné a organizované kampani.

„Kladu si otázku, kdo se najednou vynořil po sedmdesáti letech a veleobjevil toto téma a řeší to způsobem, kterým se to dříve neřešilo, a co tím kdo sleduje,“ komentoval Václav Klaus podle něho nevěrohodné vyvěšování transparentů s podobiznou Milady Horákové a textem „Zavražděna komunisty“.

Podobný názor měli i další politikové a politologové  a nebyli to jen členové a příznivci KSČM. V některých komentářích zazněla nebo byla napsána upozornění, že nebylo zcela jasné, kdo tu kampań zadal,  z jakých prostředků byla hrazena a kolik stála.  Kdo ví,  proč při výročí obludné vraždy upálením Mistra Jana Husa se nenašli stejní aktivisté jako v případě popravené Milady Horákové.

zdroj: prvnizpravy.cz
The post Proč nejsou v Praze vyvěšeny plakáty připomínající vrahy Mistra Jana Husa appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější