Přehled zpráv – RusVesna 9.7.2020

Přehled zpráv – RusVesna 9.7.2020




1; Ruští vojáci varovali před provokacemi teroristů s chemickými zbraněmi v Sýrii. Informoval o tom vedoucí ruského Centra pro usmíření znepřátelených stran v Sýrii admirál Alexandr Ščerbickij.
2; Požár na ubytovně Ukrajinců v Polsku. Byl zveřejněn motiv žháře. Budova v důsledku požáru takřka totálně vyhořela. Dnes už v budově nikdo nebydlí. Dvaačtyřicetiletý žhář popřel národnostní motiv. Požár založil kvůli čistě osobním sporům s jinými nájemci.
3; Pobaltské šílenství. Rusofobie ničí zdravý úsudek. V Litvě zakázali vysílání pěti televizních stanic s odůvodněním, že je nepřijatelný jejich šéf – Dmitrij Kiseljov. Jenže si popletli Russia Today s RT HD, RT Spanish, RT Documentary HD a dalšími. Šéfredaktorkou RT je Margarita Simoňjan, která nemá s Kiseljovem nic společného a žádné sankce se jí netýkají.
4; Nemáme silnice, žereme zvětralý chléb, kácí nám tu nezákonně lesy.... Ukrajinci zasypali v Bukovině Zelenského nepříjemnými dotazy a výčitkami. Po několika odpovědích ve smyslu, že si zde zvolili špatné místní zastupitele, se Zelenskij s lidmi přestal bavit a zase odjel.
5; Advokát informoval, proč Jefremov odmítl přiznat vinu na dopravní nehodě. Advokát prý shromáždil dostatek důkazů o jeho nevině a přiznat vinu mu zakázal.
6; Saakašvili vyprávěl, jak se chodil s Trumpem bavit. Trump je podle jeho slov velmi sentimentální člověk, který zbožňuje hudbu.
7; Záplavy u Moskvy. Protržená hráz způsobila, že následná vlna spláchla mnoho domů. Evakuováni byli obyvatelé několika obcí.
8; Z Kyjeva přišel rozkaz stáhnout jednotky ukrajinské armády z fronty v Donbasu. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.
9; Tyto zbraně mohou vyhubit celou Ukrajinu. USA utrácejí miliardy na vytvoření zbraní hromadného ničení na Ukrajině. Nakolik jsou pro USA důležité biologické laboratoře umístěné na Ukrajině?
10; Timošenková učinila halasné prohlášení. Zelenského označila za loutku řízenou zvenčí.
11; Sbohem, Ukrajino! Bývalý premiér Doněcké republiky informoval, jak se Donbas postupně stává součástí Ruska. Lidové republiky Donbasu jsou politicky už prakticky integrovány do Ruska, ekonomická integrace je už rovněž faktem.
12; Bolest a utrpení západních tajných služeb. Srbové odpověděli Americe na Kritiku Putina a změn v ruské ústavě. Populární srbský bulvární list Večernije novosti zveřejnil materiál o dvojí tváři amerických politiků.
13; Případ MH17 může nabrat nový směr. Rusofobové se pak budou před Ruskem zodpovídat za sankce uložené na základě falešných obvinění.
14; Krvavý gubernátor. FSB zatkla šéfa Chabarovského kraje za vraždy podnikatelů. Podrobnosti oznámila oficiální představitelka ruského Vyšetřovacího výboru Svetlana Petrenko.
15; Speciální agent za Zelenského zády. „Bidenův řidič“ Valerij Kondraťuk řídí Ukrajinu. Potvrdila se informace o tom, že Vladimir Zelenskij je pouhou loutkou.
16; V jedné řadě s Kolumbem a Geporgem Washingtonem. Ve Slovinsku podpálili dřevěnou sochu Melanie Trumpové, která byla instalována poté, co se Melanie stala první dámou USA.
17; Ukrajinská politička Anna German vysvětlila, proč Donbas a Krym jsou pro Kyjev navždy ztraceny. Jak chcete bojovat za návrat těchto území, když terorizujete jejich obyvatelstvo?
18; Srbsko se vzbouřilo. Protesty proti karanténě zachvacují stále více měst. Přes Srbsko se převalila vlna nepokojů vyvolaných rozhodnutím úřadů o zavedení zákazu vycházení.
19; Společnost Amazon dodávala zboží a služby na Krym navzdory sankcím. Odbor kontroly zahraničních aktiv amerického ministerstva financí prohlásil, že společnost Amazon bude pokutována.
20; Německo vysvětlilo, proč hlasovalo proti ruské rezoluci ohledně Sýrie. Rezoluce se týkala dodávek humanitární pomoci do země. Důvodem odmítnutí byly formulace týkající se sankcí proti Sýrii.
21; Porošenkův spolustraník požaduje odstoupení Zelenského. Byla zveřejněna petice. Pokud počet podepsaných překročí 25 tisíc, Zelenskij se bude muset zabývat požadavkem na své vlastní odstoupení.
22; Kadyrov: Čečenského bloggera v Rakousku zabily zahraniční tajné služby. Prodejné děvky dostávají peníze a svou práci a pak je zabíjejí jako údajně nevinné oběti vymyšlené pravdy, shrnul na závěr.
23; Havarované jihokorejské plavidlo s tisíci automobilů bude potopeno v Atlantském oceánu. Na palubě dvousetmetrového MV Golden Ray je 4,2 tisíce automobilů značek Hyundai a Kia.
24; Koronavirus v Rusku: Počet zemřelých se blíží 11 tisícům. Denní přírůstek nových případů je ale nejnižší od 5 dubna.
25; Poslanec za stranu Sluha národa rozbíjel palicí závory u pláže v Oděse. Účastníci performance nezakrývali své tváře a naprosto se nebáli trestního stíhání.
26; V USA informovali o novém jaderném objektu odhaleném v KLDR. Tento podnik je velmi aktivní, Oni stále ještě vyrábějí jaderné zbraně, prohlásil profesor Institutu mezinárodních studií.
27; U příležitosti Zelenského návštěvy vojáci ukrajinské armády odčerpávali vodu z kaluží. Asi další dovednost podle standardů NATO...
28; Byla zveřejněna třetí část Porošenkových nahrávek – rozhovory s Bidenem a Putinem. Tvrdí se, že rozhovor prezidentů Ukrajiny a Ruska se konal v roce 2015. Tón ukrajinského prezidenta je překvapivě velmi servilní.
29; Zástupce šéfa administrativy ruského prezidenta Dmitrij Kozak srovnal rozhovory s Ukrajinou o Donbasu s absurdním divadlem.
30; Starosta Sobjanin vyhlásil návrat Moskvy k normálnímu životu. Byly stanoveny lhůty obnovy plného fungování sféry vzdělávání, otevření divadel, kin a dětských zábavních center.
31; Babčenko byl zařazen na seznam teroristů a extremistů. Připomeňme, že skandálně známý „novinář“ už dávno uprchl z Ruska a vyhrožoval, že se do Moskvy vrátí na americkém tanku.
32; Za problémy Ukrajiny může přestupný rok, říká Zelenskij. Evidentně stačí počkat půl roku a všechno se mávnutím kouzelného proutku obrátí v dobré.
33; Koronavirová vzpoura. Ukrajinští ozbrojenci z batalionu Donbass vyhrožují, že opustí linii fronty. Kromě toho nenasytnost velitelských struktur 10. brigády vyprovokovala nový konflikt mezi jednotkami ukrajinských ozbrojených sil.
34; Zadržený gubernátor Chabarovského kraje byl převezen do Moskvy k výslechu. Sergej Furgal byl zatčen dnes ráno. Je podezřelý z vražd několika podnikatelů.
35; V USA bylo dosaženo rekordu v počtu osob nově nakažených za jediný den. Rekordní čísla byla hlášena v Missouri, Texasu, Tennessee, Utahu a Západní Virginii.
36; Pedofilní ukrajinský voják zaútočil na chlapce v průjezdu domu v Záporoží. Čtyřiatřicetiletý inspektor roty dotíral na třináctiletého chlapce a nabízel mu peníze za intimní styk.
37; Lukašenko slíbil, že udělá pořádek se svobodou slova v Bělorusku. Alexandr Lukašenko prohlásil, že svoboda slova neznamená, že je dovoleno naprosto vše, i když si to mnozí jistě myslí.
38; Vyšlo skandální interview s Žirinovským, které se Gordon bál zveřejnit na Ukrajině. Podle Gordonových slov toho Žirinovskij napovídal tolik, že by je to oba na Ukrajině dostalo do vězení.
39; Nová Lidová republika na jihu Ukrajiny. SBU oznámila zadržení separatistů. SBU se pochlubila zadržením skupiny separatistů, kteří se údajně pokoušeli vytvořit Záporožskou lidovou republiku.
40; Bude zajímavé, jak budou hájit Porošenka po zveřejnění skandálního rozhovoru s Putinem. Politická síla, které bývalý prezident velí, už se blýskla prvním povinným prohlášením, že zveřejněný záznam je hrubě zfalšovaným podvrhem z dílny Kremlu, který se Porošenkovi chce pomstít.
41; Není přece možné napájet okupanty naší vodou! Cherson se obrátil s výzvou na Zelenského. Poslanci Chersonské městské rady hlasovali pro výzvu prezidentovi, aby nedopustil dodávky vody na Krym.
42; Skandální interview pro Gordona. Proč je Žirinovskij pro historii velmi cenný? Navzdory své pověsti „šaška u moci“ je Žirinovskij velmi zajímavý týpek.
43; „V Bělorusku byli zadrženi důstojníci GRU“. Po setkání s Lukašenkem rozvířil vody internetu novinář Pjotr Petrovskij, který napsal: „Bylo zveřejněno, že pracovali v Tichanovského týmu“. Tichanovskij je opoziční blogger, který se pokoušel zaregistrovat jako prezidentský kandidát.
44; Mezinárodní měnový fond informoval o nových podmínkách úvěrování Ukrajiny. Po odvolání Smolije z funkce šéfa ukrajinské národní banky MMF zdůrazňuje důležitost odpovědné politiky centrální banky.
45; Známý vojenský dopisovatel Dmitrij Stěšin se vyjádřil k případu Safronov: Existuje pouze jediné kritérium: Je to prospěšné či škodlivé pro vlast? Ivan Safronov byl zatčen pro podezření z práce pro tajnou službu jedné ze zemí NATO (patrně České republiky).
46; Svět se nachází stále ještě na počátku globální pandemie koronaviru, říká vědec. Kromě toho Anthony Fauci poznamenal, že WHO je navzdory určitým nedostatkům pro svět potřebná.
47; Ukrajina vyzývá Západ, aby podpořil revizi Minských dohod. Reznikov si myslí, že západní svět je v tuto chvíli na vážkách, jak nejlépe „zadržovat znovu se rodící revizionistické Rusko“.
48; Lukašenko promluvil o bezprecedentním tlaku na Bělorusko a o nutnosti nové ústavy. Prohlášení prezident učinil na setkání s kolektivy velkých médií.
49; Chabarovskému gubernátorovi bylo sděleno obvinění. Furgal byl vyslýchán v roli obviněného.
50; Jak pravoslavný a celý křesťanský svět přichází o svatou Sofii – perlu Konstantinopole. Orientalista a bývalý politik Igor Dmitrijev komentuje situaci s Erdoganovým záměrem udělat z chrámu mešitu.
51; Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo na informace o „ruské stopě“ v nepokojích v Srbsku. Tvrzení ministerstvo označilo za podřadnou práci na zakázku.
52; Zdaňují celé lidstvo. Durov informoval o digitální diktatuře společnosti Apple a Google. Těmto korporacím slouží tisíce lobbyistů, právníků a PR agentů. A jejich rozpočty jsou neomezené.
53; Ruský ministr zdravotnictví informoval, jak budou využívány nemocnice v době koronaviru. Pneumonie existuje jako onemocnění i nezávisle na koronavirové infekci, prohlásil Muraško.
54; Lukašenko ostře komentoval slova o „ceně suverenity“ Běloruska. Komentoval zmínku o tom, že vyjednává s Ruskem „slušnou cenu“ za běloruskou suverenitu. Suverenita a nezávislost nejsou na prodej.
55; Na ukrajinském ministerstvu vnitra informovali o tom, s jakým cílem byly pořizovány skandální záznamy rozhovorů Putina a Porošenka. Geraščenko navrhl, aby obsah záznamů posoudili voliči.
56; Jsem připraven. Zelenskij má v úmyslu vytvořit program transplantací orgánů.
Zdroj: 
Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo
63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".
Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Dnes nejprohlíženější