Rusko překvapilo celý svět zbraněmi v Sýrii + VIDEO

Rusko překvapilo celý svět zbraněmi v Sýrii + VIDEO

Poprvé o ruských operačních taktických raketových systémech (OTRK) na syrské půdě informoval v prosinci 2017 ministr obrany Sergej Shoigu. Vysvětlil, že systémy se používaly na vysoce přesné údery proti klíčovým cílem militantů spolu se střelami Kalibr X-55 a některými dalšími zbraněmi. O rok později místopředseda vlády Jurij Borisov poznamenal, že Iskander potvrdily vysokou účinnost v bojových podmínkách a všechny zjištěné nedostatky byly odstraněny.

Použité v terénu
Předtím, Ministerstvo obrany Ruské federace nezveřejnilo žádné podrobnosti o bojovém použití Iskanderů na Středním východě. Syrské média však uvedli, že OTRK pracovala na hraničním přechodu Bab al-Hawa z Turecka do provincie Idlib. Silný úder zničil desítky bojovníků a několik kusů vojenského vybavení.
Podle odborníků, “Iskander” se používají v Sýrii velmi omezené. Většinu cílů ničí letadla VAS, které, jak už ukázal čas, mohou dokonce zvrátit průběh ozbrojených konfliktů. OTRK zasáhly pouze nejdůležitější objekty infrastruktury teroristů, velitelství a vůdců militantů. Nyní, když je teroristický “Islámský stát” v Sýrii skutečně poražen a v rebelské provincii Idlib působí příměří, mají Iskander velmi málo práce.
“Země NATO nemají a nebudou mít v blízké budoucnosti prostředky schopné odolávat Iskander. Toto je pro Rusko vážná výhoda. Dokonce i americký systém protivzdušné obrany Patriot, který sestřelí maximálně jednu raketu ze tří”, vysvětluje RIA Novosti, bývalý zástupce velitele vzdušných obranných sil SSSR , generálporučík Alexander Lužany.

Za pět let Rusko otestovalo v Sýrii mnoho slibných obranných technologií. Jak řekl Sergej Shoigu v prosinci minulého roku, v bojích se použilo více než 350 druhů nového vojenského vybavení a zbraní. Informuje RIA.ru .
Syrskou válkou prošly téměř všechny typy leteckých zařízení, které slouží v ruských vzdušných silách. Debutovala v Sýrii i pátá generace stíhačů Su-57, které od února 2018 udělali deset bojových letů. Bojový účet otevřeli i strategičtí raketové nosiče Tu-95 a Tu-160, jakož i bombardéry Tu-22MZ s dlouhým doletem, které zasáhly cíle teroristů pomocí řízených střel a volně padajících bomb.
View this post on Instagram
</div>
<div class=
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější