V USA chtějí bojkotovat firmu Goya Foods, která podpořila Trumpa. Bude to test

V USA chtějí bojkotovat firmu Goya Foods, která podpořila Trumpa. Bude to test

FILIP VÁVRA 

Kampaní, která se nakonec může obrátit proti jejím iniciátorům, je výzva k bojkotu americké společnosti Goya Foods, která na trh dodává především fazole v plechovkách, a je na americké poměry poměrně gigantem. Je vlastněna hispánskou rodinou Unanue už třetí generaci a byla založena španělským imigrantem. V současnosti se podle některých analytiků jedná o největší společnost s hispánským vlastnictvím v USA.Do problémů s levičáky se firma dostala v posledních dnech, kdy se majitel společnosti Robert Unanue zúčastnil v Bílém domě setkání s prezidentem Trumpem, a pochválil jej. Řekl, že je dobré mít vůdce jako je Trump, který buduje.
V podstatě vzápětí se na internetu začaly objevovat hashtagy #BoycottGoya, #GoyaFoods and #Goyaway. Kritici, kromě toho, že šlo o samotnou podporu “Satana” Trumpa, tvrdí, že nerozumí, jak hispánská firma může podporovat člověka, který měl údajně hispánskou komunitu v minulosti urážet. Ačkoliv Trump vždy útočil jen na nelegální migranty. A internetově organizovaný levicový dav byl opravdu masivní. Od velkých médií, hollywoodských a sportovních celebrit, až po “běžné” Hispánce. To vše s jediným cílem. Aby se společnost za svou podporu Trumpa omluvila, a připlazila se, tak jako mnoho jiných před ní, k levicovým aktivistům po kolenou.
Ale firma se poté začala dočkávat i podpory . Kromě prezidenta Trumpa i ze strany mnohých dalších, kteří zveřejňují, jak si právě byli něco od Goya Foods nakoupit.
Majitel společnosti pak k hrůze všech vydal prohlášení, že se za svou podporu prezidenta nehodlá omlouvat. Nyní tedy budou mluvit čísla. Bude mít bojkot celebrit, které beztak nakupují jen v organických obchodech, vliv na společnost, která do obchodů po celé Americe dodává běžné jídlo denní potřeby? Těžko. Celý bojkot pak bude existovat jako test pro všechny ostatní, co se může stát, když křiku aktivistů ukážete prostředníček, a děláte dál to, co si myslíte, že je správné. A myslím, že čísla následujících měsíců mi dají za pravdu, když řeknu, že firma bude mít obraty vyšší.
.
V USA tvoří nebílí lidé výraznou kupní sílu. Určitou kupní silou jsou i ukřičení aktivisté, kteří vytváří dojem, že jich jsou miliony. Největší kupní silou Ameriky je ale stále “mlčící většina”. I ta má své názory, ale nemusí je nutně ventilovat na veřejnosti. Jsem si jistý, že ač Goya Foods nyní o pár zákazníků přijde, více jich získá už jen z principu. Čísla promluví. A když se ukáže, že bojkot a řev aktivistů nemá na čísla prodejnosti negativní vliv, nebo spíš naopak, může to dodat odvahu všem ostatním. A už se nebudou opakovat případy, kdy společnosti vyjádřily podporu Trumpovi, a pak se lekly internetového davu. Tak jako předtím Under Armour a další.
Odvahu.
Filip VávraJak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější